Nový Jičín vynuloval Šumperk a dal mu lekci z produktivity

Vanessa Vařeková, úterý 5.9.2023
Šumperští hokejisté se po týdenní pauze vrátili do zápasového tempa, ani druhý přípravný duel však úspěchem neskončil. Šancí proti Novému Jičínu měli sice dostatek, vždy ale ztroskotali na výborně chytajícím brankáři. Ďáblové naopak dokázali z minima vytěžit maximum a čtyřmi góly rozhodli o jasném vítězství. Svěřence Davida Káni nyní čekají venkovní odvety jak s Opavou, tak s Novým Jičínem.
přát. úterý 5.9.2023
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
0:4
(0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Konečný (Kafka), 25. Holáň (Berka, Báchor), 37. Handl (Holáň, Hruška), 60. Konečný (Kafka, Gebauer). Rozhodčí: Přecechtěl – Kašpar, Lainka. Vyloučení: 2:7 Bez využití. Diváci: 237. Průběh utkání: 0:4.
Ryšavý – Rutar, Hohl, Jaakkola, Hajduch, Křivohlávek, Cibuzar, Minařík – Jaroš, Nilsson, Šišolák – Pitkänen, Skopal, Polách – Müller, Scheuter, Horký
Šimonů – Holáň J., Hruška, Holáň D., Dudáš, Báchor, Hrůzek – Hladiš, Berka, Konečný, Gebauer, Juříček, Kafka, Sluštík, Handl.

Hokejisté Nového Jičína si svojí aktivní hrou v úvodních minutách zápasu vynutili faul šumperských Draků. Jenomže přesilová hra se hostujícímu celku vůbec nepovedla a naopak Draci při vlastním oslabení zahrozili jako první. Do rychlého brejku se hnal Skopal, jeho střela však pouze orazítkovala brankovou konstrukci. V dalším průběhu první třetiny si oba celky vytvořily několik slibných šancí, nicméně ani jedna neskončila za zády jednoho z brankářů. Místní publikum si tak na první gól muselo počkat až do 18. minuty a k nelibosti šumperských fanoušků to byla branka z hole novojičínského Viktora Konečného, jenž poslal kotouč přesně mezi betony Milana Ryšavého - 0:1.

Ve druhém dějství nabrala hra rychlý spád. Během 25. minuty přidal druhý novojičínský gól Jan Holáň, jenž domácího gólmana překonal z bezprostřední blízkosti - 0:2. A o dvanáct minut později pak navýšil skóre na rozdíl tří branek Dan Handl, který nenápadnou tečí usměrnil střelu od modré přesně za záda bezmocného Ryšavého - 0:3. Herní plán Draků se tak rázem rozpadl jako domeček z karet.

Trenéři Šumperka se ještě snažili své svěřence povzbudit, kýžené ovoce to už ale nepřineslo. V závěrečné části měli Draci dokonce k dispozici relativně dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru, ani tu však v gól přetavit nedokázali. Žádné drama se tak nakonec nekonalo. Novojičínští hokejisté si v dnešním utkání šli jednoznačně za vítězstvím, které v 60. minutě ještě zpečetili čtvrtou brankou z hole Viktora Konečného - 0:4.

David Káňa (DRACI PARS ŠUMPERK): „V první třetině jsme byli s výkonem spokojeni. Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli, jednoduše se tlačit do brány. Paradoxně nás ale srazily přesilovky, které nám naopak měly pomoct. Vůbec se nám nedařily, což kluky úplně rozložilo a v podstatě se z toho už do konce zápasu nedokázali dostat. Nicméně dnes nás soupeř vyškolil především z produktivity. Jestliže my nedokážeme dát z pěti střel branku a soupeř z jedné ano, tak tady pak máme největší problém.“

„Co se týče kádru, ještě není zcela kompletní a soupiska je stále otevřená. S některými dalšími hráči jsme tak v procesu jednání.“

David Dostál (HK Nový Jičín): „Je super, že jsme dnes vyhráli. Pořád nám chybí mnoho hráčů, takže jsme ještě nehráli v kompletní sestavě, v útoku hráli i obránci. S přístupem všech hráčů jsem velice spokojen. I když jsme nehráli v plné sestavě, tak každý hráč bojoval a plnil své úkoly. Kluci hráli jeden pro druhého a musím uznat, že dnes to bylo velice kolektivní vítězství, které bylo podloženo velmi dobrým výkonem brankáře.“