Napínavé drama skončilo lépe pro Šumperk

Luboš Heider, Tomáš Schmiedt, sobota 1.12.2012
Š u m p e r k - Draci si mohou připsat první výhru nad Olomoucí v této sezóně. Utkání bylo velice vyrovnané. Rozhodující moment přišel, když Daniel Vrdlovec srovnal deset vteřin před koncem základní hrací doby. Rozhodnout se muselo až v nájezdech. Zde jako jediný opět trefil Vrdlovec a poslal tak dva body na modro-žlutou stranu.
27.kolo sobota 1.12.2012
HC Olomouc - DRACI PARS ŠUMPERK
4:5sn
(2:2, 1:0, 1:2 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Pekr (Škůrek, Řípa), 15. Hampl (Diviš, Kucharczyk), 26. Vodný (náj.), 57. Herman (Řípa, Rác) - 12. Finsterle, 14. Holík (Plášek, Staněk A.), 46. Červenka (Suchý, Hlinka), 60. Vrdlovec, Vrdlovec (rozh. nájezd) Rozhodčí: Minář, Jeřábek – Adamec, Poruba Vyloučení: 8:6 Využití: 0:2 V oslabení: 0:0 Diváci: 2031 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3. 4:3, 4:4, 4:5
Kašík – Nedbálek, Ondrušek, Cartelli, Valenta, Houdek, Staněk R., Škůrek – Pekr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Kucsera, Hampl – Kolouch, Diviš, Selingr – Rác, Švaňhal, Vodný
Štůrala – Holík, Novotný, Tesařík, Suchý, Sedlák, Gewiese, Pastor, Bail – Finsterle, Staněk A., Plášek – Červenka, Hlinka, Haas – Vrdlovec, Hulva, Brunec – Walker, Skoumal, Cink

Šumperk do Olomouce nepřijel jen bránit, což dokázal hned od prvních minut, když se několikrát dostal do zajímavých přečíslení. Nejprve Draci vyrazili ve čtyřech proti jednomu, poté “jen“ ve dvou proti osamocenému hráči Mory. Ani v jednom případě ale neuspěli, neboť si nedokázali pořádně přihrát.

To Kohouti z prvního většího tlaku dokázali skórovat. Škůrkova střela od modré se odrazila od chumlu hokejistů před hostující klecí k Matěji Pekrovi, který doklepl kotouč do odkryté branky. Stejný hráč poté mohl skórovat ještě jednou v početní výhodě, jenže po skvělé domácí kombinaci sám proti Štůralovi neuspěl.

Draci tak trestali. Na konci oslabení se totiž uvolnil Lukáš Finsterle, jenž se velmi hbitě obtočil kolem Kašíkovy svatyně a nadvakrát dopravil puk za olomouckého brankáře.

Gólovou odpověď si mohl přichystat Lukáš Kucsera. Ten nejprve neproměnil svůj samostatný únik, ale vzhledem k tomu, že byl při něm faulován, dostal reparát v podobě trestného střílení. Ani při něm však na Štůralu nevyzrál.

Vedení tak strhli na svou stranu šumperští hokejisté. Aleš Holík napřáhl ke střele od modré, která po ledě zamířila přesně k levé tyčce. O pár desítek sekund později byl ale stav znovu vyrovnaný, když se při signalizované výhodě prosadil Zbyněk Hampl. Domácí útočník sice nejdříve zasáhl pravou tyčku Štůralovy klece, poté však už zametl touš do brány.

Další gólová trefa přišla až v prostřední části. Do samostatného nájezdu se vydal Vodný, který byl při něm nedovoleně atakován, takže Hanáci dostali podruhé v utkání výhodu trestného střílení. Michal Vodný si při něm však počínal lépe než jeho kolega předtím, neboť rychlou střelou nad lapačku nedal Štůralovi šanci.

Za hosty mohl z několika zajímavých příležitostí srovnat Brunec, ale ani jednou nenašel recept na Kašíka. Třetí branku se podařilo Šumperku vstřelit v polovině závěrečné třetiny, kdy v přesilovce z mezikruží Adam Červenka propálil brankáře Mory.

Čtyři minuty před koncem normální hrací doby se Kohouti opět přiblížili ke třem bodům. Rácovo objetí branky sice Štůrala zneškodnil, jenže puk vyrazil jen k Řípovi. Ten ještě předložil kotouč Jakubu Hermanovi, který ho poté usměrnil mezi tři tyče.

Draci se ale nevzdali, za což byli odměněni vyrovnávacím gólem. Deset vteřin před závěrem třetí dvacetiminutovky při přesilové hře a tlaku soupeře Kašík úmyslně vyhodil branku z její tradiční pozice, takže se Šumperk mohl vrátit do zápasu z trestného střílení. To se mu také povedlo, neboť Daniel Vrdlovec skvěle rozhodil Kašíka, a poté zakončil kotouč do poloprázdné klece.

Daniel Vrdlovec byl nakonec šumperským hrdinou večera. Duel totiž nerozhodlo prodloužení, takže se musely jet samostatné nájezdy. V těch se jako jediný trefil právě Daniel Vrdlovec, který tak rozhodující bod přisoudil Drakům. Olomouc tedy doma podlehla Šumperku 4:5 po samostatných nájezdech.

Jan Tomajko, HC Olomouc: Neodehráli jsme vůbec špatný zápas. Nezvládli jsme ale poslední minuty utkání, kdy jsme nedali gól do prázdné branky, poté jsme faulovali a posunuli bránu. Dá se tedy říci, že nás tyto tři chyby stály dva body. Je to škoda, ale nedá se nic dělat. Musíme se nyní soustředit na další zápasy a vyvarovat se podobných chyb. Každopádně proti Šumperku to bylo vynikající utkání s parametry play-off, diváci museli být spokojení.
Radek Kučera, Salith Šumperk: První třetina z naší strany nebyla špatná. Sice jsme inkasovali nějaký ten gól, ale průběh hry byl vyrovnaný. Ve druhé třetině byl obraz hry zhruba stejný, i když jsme vyprodukovali zbytečné chyby, ze kterých nás Olomouc rychle potrestala. Pár minut před koncem třetí třetiny jsme sice inkasovali, ale po fatální chybě soupeřova gólmana jsme z trestného střílení srovnali. Nájezdy pak už byly vabank. Nakonec vezeme z Olomouce dva body, za které jsme rádi.