Meluzín s Bařicou spasili Šumperk

Redakce, Jaroslav Svoboda, úterý 13.3.2007
Drakům se na první schod směrem do dalšího patra vyřazovacích bojů podařilo vyšlápnout. A to díky Romanu Meluzínovi a Dušanu Bařicovi. Oba si v prvním semifinálovém utkání připsali tři kanadské body. Přerovští Zubři byli po celý zápas Šumperku přinejmenším rovnocenným soupeřem, dopředu je pak hnala početná skupinka jejich příznivců. Štěstí se však naklonilo na stranu Draků. Ti přežili i oslabení na konci utkání, kdy proti "třem statečným" stála hned šestice hráčů Přerova. Domácí se však ubránili a mohli tak slavit se zaplněným stadionem první bod. Přitom cesta za vítězstvím vedla přes využité přesilovky.
SF1 úterý 13.3.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC ZUBR Přerov
4:3
(1:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2:07 Meluzín (Bařica, Antonovič), 31:17 Ohnutek (Bařica), 49:54 Bařica (Meluzín, Holík), 57:05 Meluzín - 7:24 Dušek (Janečka), 12:31 Žibrita, 47:55 Žibrita (Rusek). Rozhodčí: Šír. Vyloučení: 7:11, navíc Kučera (ŠUM) a Sabela (PŘE) 10 minut os. trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2750. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Tihlář - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský, Ondráček - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Dostál - Antonovič, Meluzín, Bařica - Čížek. Trenér Jindřich Setikovský.
Láníček - Pala, Halouska, Podešva, Hruška, Štěpán, Bauer, Raška, Kubala - Sabela, Sprušil, Ditrich, Martinák, Kolář, Rusek, Žibrita, Tůma, Klimovič, Piluša, Dušek, Janeček. Trenér Jaroslav Beck.

Divácký rekord padl během úterního prvního semifinále druhé hokejové ligy mezi Šumperkem a Přerovem, přičemž všichni fanoušci zažili nevídané drama. Hostující výběr potvrdil pověst velmi kvalitního mužstva a již po pár úvodních minutách bylo zřejmé, že na Draky čeká podstatně kvalitnější soupeř než v případě Šternberka.

Byli to Draci, kdo střelecky otevřel skóre utkání. Roman Meluzín potvrdil své kvality, natlačil se v brejku za obranu hostů a Láníčka překonal v utkání poprvé. Jenže Přerov zbraně nesložil, ba naopak. Obraz hry se začal velice rychle měnit, aktivní pohyb hostů a výtečné napadání rozehrávky začalo Šumperku dělat problémy. Nejprve nevyužil svou šanci Tomáš Martinák, o chvíli později si puk před brankovištěm vyměnili Janečka s Duškem a druhý jmenovaný srovnal. S přibývajícími minutami pomalu přebírali iniciativu hosté, po divoké první desetiminutovce se také přestaly plnit trestné lavice. Jedinou výjimkou bylo vyloučení Dalibora Kubaly, které ovšem paradoxně přineslo vedoucí branku hostům. Chybnou rozehrávku na modré vystihl Pavel Žibrita a v úniku nedal Tihlářovi nejmenší šanci. Hosté do konce třetiny pak působily živějším dojmem, k čemuž jim pomáhala i výtečná podpora jejich příznivců.

Zajímavý a dramatický hokej nabídla i druhá dvacetiminutovka. Do ní vstoupili s náporem hosté, své šance však neproměnili. Neuspěl hlavně Sprušil, který v dalším z úniků hostujících hráčů neprostřelil Tihláře. Na přelomu utkání do své druhé poloviny se konečně do většího tlaku dostal Šumperk, formace vedené Ohnutkem a Meluzínem zatlačily při svém střídání MEO před Láníčka, jenže ten spršku střel vykryl. V polovině 31. minuty signalizoval hlavní sudí hrubost Podešvy, přičemž k jeho vyloučení přiložil i další dvě minuty za držení Klimovičovi. Draci měli najednou možnost hrát přesilovku 5 na 3 a zužitkovali ji. Dušan Bařica našel přihrávkou z křídla Davida Ohnutka, který před Láníčkem nezaváhal. V následné přesilovce 5 na 4 měli Draci další příležitosti, ale otočit stav skóre se jim již nepodařilo. Poslední minuty třetiny pak patřily domácím, ti se několikrát dostali do šancí, ovšem ani průnik Holíka či další šance skóre neměnily. V poslední minutě se mohli dostat do vedení brankou do kabin i hosté, leč jejich kombinační akce a rychlý přechod do brejku brankou neskončila.

O výsledku tak mohla hodně napovědět třetí třetina a jak se ukázalo, byla rozhodující. Oba týmy si byly vědomy toho, že kdo inkasuje, ten bude velice blízko prohry a tak se oproti úvodním minutám hrálo spíše z obrany. I tak se ale skóre měnilo, na konci osmé minuty třetí třetiny neudržel Tihlář nahození hostů, za osamoceným pukem se vrhlo duo Žibrita - Rusek a Pavel Žibrita poslal Přerov do vedení. V tuto chvíli pak nevedli hosté pouze výsledkově, ale hlavně i na tribunách. Dvě stě příznivců Přerova vytvořili po celé utkání svým hokejistům skvělou podporu a v tuto chvíli mohli oslavovat vedení. Pár okamžiků později měli domácí hráči další možnost přesilové hry. Za vyloučením Halouzky následovalo nešťastné vyhození kotouče mimo ledovou plochu od Martina Rašky a hosté se tak museli bránit ve třech, navíc bez dvou obránců, kteří seděli na trestné lavici. A Šumperk dvojnásobnou přesilovku opět využil. Holík rozehrál trojúhelník na Meluzína, ten poslal kotouč Bařicovi napříč brankovištěm a šumperský útočník trefil přesně. Každá další akce pak v obou táborech vyvolávala zvýšené riziko infarktu. Dramatickou podívanou rozlouskl krásnou brankou tři minuty před koncem hrdina dne Roman Meluzín. Ten z otočky napálil kotouč přesně k tyči branky Michala Láníčka a Šumperk se dočkal perně vydřeného a také trochu šťastného vítězství v zápase, ve kterém museli Draci téměř neustále nahánět brankové vedení soupeře.

Druhé utkání série je na pořadu opět dnes, od 18:00. I tentokrát se nejspíš odehraje utkání ve skvělé divácké kulise.