Jindřichův Hradec odjel ze Šumperka s prázdnou

Luboš Heider, Jaroslav Svoboda, středa 16.3.2011
Š u m p e r k - Velmi zajímavý zápas se odehrál 16.3. na Tyršově stadionu. Ve vyrovnaném zápase nakonec Salith udržel svoji domácí neporazitelnost. Marek Haas úspěsně otěvřel skóre zápasu. Na konci utkání už opět vyvolávali fanoušci jméno tohoto hráče, který se mockrát v sezóně neprosazoval. Draci se tak dostávají na druhé místo tabulky o první ligu.
B4 středa 16.3.2011
DRACI PARS ŠUMPERK - KLH Vajgar Jindřichův Hradec
5:2
(1:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Haas (trestné střílení), 30. Brunec (Novosad, Matějka), 47. Velecký (Červenka), 57. Červenka (Velecký), 59. Haas (Tesařík) - 14. Michal Dvořák (Kupec), 41. Kupec (D. Mazanec). Rozhodčí: Kubičík - Skopal, Raich. Vyloučení: 5:6, navíc Sedlák (SUM) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1698. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Štůrala - Holík, Ondráček, Drtil T., Novotný, Sedlák, Tesařík, Gewiese - Brunec, Ambruz, Hulva, Haas, Vrdlovec, Červenka, Novosad, Velecký, Matějka
Kubeš - Chmel, Kupec, Skokan, Bula, Dvořák Marek, Zíb, Mařík, Mazanec J., Mazanec D., Stejskal, Heršálek, Dvořák Michal, Mikš, Matušík, Procházka, Voříšek, Milotínský

Při domácí premiéře narazili šumperští Draci na krutý odpor Jindřichova Hradce, který předvedl velmi kvalitní výkon a až poslední třetina, jako již letos po několikáté, rozhodla o vítězství Draků.

Ti nastoupili do zápasu bez nemocného Meluzína, avšak s Matějkou, jehož zranění z Písku se neukázalo jako tolik vážné. Hned v úvodu zápasu vyhráli bully hosté, čímž nalajnovali další poměr vítězných vhazování, ve kterých domácí po celé utkání jednoznačně zaostávali. Na konci první minuty napřáhl Mařík a jeho střelu tečoval Skokan těsně mimo, což byla také vizitka Drakům, že Vajgar rozhodně nebude hrát v utkání druhé housle. Do první velké šance domácích se tlačil Marek Haas, který stejně jako v Písku zajel za obranu a i tentokrát byl faulován. Zíb zatáhl za záchrannou brzdu, nicméně rozhodčí nařídil trestné střílení. Tentokrát se Haas nemýlil, počkal si na první pohyb Kubeše a kotouč poslal k tyči. V osmé minutě napřáhl Tesařík a jeho bomba těsně minula klec hostů, v závěru úvodní desetiminutovky mohli srovnat hosté. Milotinského bombu vyrazil Štůrala, Tupého dorážku pak šumperský brankář ihned lapil u druhé tyče.

V polovině čtrnácté minuty mohl zvýšit domácí náskok v přesilovce Hulva, ale v obrovské šanci před odkrytou brankou zlomil hůl a tak šel kotouč jen mimo klec. A z brejku hosté vyrovnali. Výborně hrající Kupec sebral kotouč pro Dvořáka, který z levého křídla trefil tyč a od ní se kotouč dostal do sítě. Domácí otřeseni vyrovnáním čelili snaze hostů, ovšem z celkově rozhárané hry již další branka nepadla.

Do druhé třetiny dostali hosté výhodu přesilové hry, když po necelých dvou minutách musel na trestnou Červenka. Jenže Vajgar si počínal ve výhodě bídně. Přesto diváci viděli rychlý a poměrně útočný hokej, kde na obou stranách museli brankáři často zasahovat. Červenkovu bombu z úhlu Kubeš pokryl v náruči, na druhé straně lapil Milotinského ránu Štůrala. A ve 27. minutě opět na druhé straně vytáhl skvělý zákrok lapačkou proti Veleckého pokusu Kubeš. Pořádně zahrozilo až ve 29. minutě, kdy Hulva trefil ležícího Kubeše, z dorážky pak Ambruz přestřelil. Tentokrát se ale nepotvrdilo známé nedáš - dostaneš, nýbrž Draci z další šance skórovali. V rychlém přechodu do útočného pásma prostrčil kotouč Bruncovi Novosad a po stejně jako v Písku spolupráce obou Draků zabodovala - Brunec propálil Kubeše a Šumperk znovu vedl.

Postupem času to pak byli domácí, kdo přebíral otěže hry. Červenka v ideální pozici minul, Drtilovu ránu od modré našel Kubeš v lapačce. Hokejového boha pak musel hodně naštvat Zdeněk Novosad, který v posledních zápasech zahazuje obrovské šance a i tentokrát neuspěl proti Kubešovi, který chytl neuvěřitelně Novosadovu ránu do lapačky a hrát Draci i Vajgar extraligu, už by měl doma Kubeš zlatou helmu. Zahanbit se však nenechal ani Štůrala, který taktéž v těžkém zákroku efektně vychytal aktivního Milotinského. Poslední šanci třetiny si pak připsal Hulva, ale Kubeš jej beton tváří v tvář vychytal.

Třetí část hry započala obrovská tutovka Červenky, aby se nakonec dočkali z následného protiútoku opět hoši od rybníku Vajgar. Sympaticky bojující Jihočeši zavařili šumperské obraně a po biliárovém putování kotouče mezi hráči jej nakonec zametl do branky David Kupec. Hosté ožili a vzápětí Voříšek těsně minul, ve vlastním oslabení ale nakonec druhý nejlepší hráč Vajgaru (po brankáři Kubešovi) David Kupec vyrážel kotouč z brankové čáry. Od těch chvil však na ledě začali vládnout domácí. Holíkova bomba skončila sražena mimo, následně opět Kubeš vytáhl zákrok z říše snů. A pak se Šumperk dočkal. Úřadovala třetí formace a Michal Velecký potvrdil roli kanonýra, když Kubešovi nedal nejmenší šanci.

Další minuty pak spíše než hokej vypadalo skoro jako na lov divé zvěře. Domácí fanoušci pobouřeni každým dalším verdiktem rozhodčích zaházeli i led, nakonec se i přes další a další vlny emocí v hledišti dohrávalo utkání bez dalšího nepořádku na ledové ploše. Vajgar však při vyloučeních Novotného i Holíka příliš nepříjemností Drakům nenatropil, ojedinělé pokusy Tupého a Milotinského Štůrala pokryl. Na druhé straně zahrozil Červenka, jehož střelu přes hráče Kubeš nakonec schoval pod výstroj. A stále ještě v oslabení zkusil štěstí i Velecký, ale rozhodnutí utkání bylo odloženo.

Až vyloučení Buly dalo domácím naději a ti po vyhraném bully rozhodli - Velecký vyslal utěšený pas Červenkovi, který Kubeše překonal střelou k tyči. Draci uklidněni dvougólovým vedením vyčkávali na to, o co se hosté pokusí, ovšem do otevřené obrany zavezl kotouč Tesařík, jehož bombu Kubeš vyrazil pouze k Haasovi a bylo definitivně jasno. Další gól ještě mohl přidat Velecký, ale přihrávku od Brunce minul, snížit naopak mohl na druhé straně Milotinský a ten zase minul branku.

Draci v barážové premiéře na svém ledě vyhráli 5:2 a potvrdili tak bodový zisk z Písku i vítězstvím nad druhým jihočeským celkem v baráži, výběrem KLH Vajgar Jindřichův Hradec.