Ještě bude třeba zabojovat

Míša Sládková, Míša Sládková, Jaroslav Svoboda, středa 28.3.2007
Zápas jak má být. Napínavý až do konce. Hodonínští měli často během utkání k vítězství blíže, ale houževnatý Šumperk dodržel pověst draků a stále soupeři připomínal, že se nehodlá jen tak vzdát. Na řadu přišlo až prodloužení, v jehož osmé minutě rozhodl o radosti Drtičů z výhry 3:2 David Šebek. Bude tedy ještě nutné, postavit se k ledovému souboji o první ligu znovu.
FI3 středa 28.3.2007
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2p
(0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Zapletal, 56. Obdržálek (Špelda), 68. Šebek (Obdržálek) - 45. Ohnutek (Kratěna), 49. Ohnutek (Bařica, Meluzín). Rozhodčí: . Vyloučení: -. Využití: 1:1. Diváci: 3500 (vyprodáno). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Šumperští Draci svůj boj o postupovou jistotu nezvládli. Přitom hlavně v první třetině byli lepším týmem než Hodonín. Již ve čtvrté minutě byli v obrovských šancích Martinka a Holík, jenže v obou případech je vychytal Kubeš, který dnes držel Hodonín nad vodou. V osmé minutě poprvé vřelo před Betincem, ale i tentokrát branka nepadla. V desáté minutě jel sám na Kubeše Antonovič, jenže domácí brankář opět skvěle útočníka vychytal, o minutu později neuspěl pro změnu Novosad.Ve třinácté minutě v šanci Holík od modré znovu neuspěl. Na druhé straně kryl domácí příležitosti Betinec. Ani v patnácté minutě Draci neuspěli, opět Holík a pak ani Ohnutek Kubeše nepřelstili. Konec třetiny pak orámovala Špeldova bomba od modré.

Hned po čtrnácti vteřinách znovu pálil Holík, ale Kubeš chytl puk do lapačky. Minutu na to pak prostřelil Betince Zapletal. Ve 28. minutě pak znovu pálil Holík, ale Kubeš opět vychytal šumperského beka. Jednu z největších šancí utkání pak zahodil obrovskou šanci Kočara, který u tyče dvakrát neprocpal kotouč do sítě. Ve 37. minutě neuspěl znovu Holík.

Ve třetí třetině se podařilo Drakům otočit. Dvěma góly poslal naplněný sektor hostů do extáze Ohnutek. Nejprve Ohnutek využil přihrávku Kratěny, pak zakončil kanonýr Draků spolupráci Meluzína s Bařicou. Domácí však svou klinickou smrt přežili. V 56. minutě uspěl Obdržálek, na kterého trestuhodně Draci zapomněli před Betincem. Rozhodnutí pak muselo přinést prodloužení.

V něm Šumperk musel přežít oslabení a dokonce Hodonín nastřelil i břevno Betincovy branky. Rozhodnutí přinesla 68. minuta. V ní trefil růžek Betincovy branky David Šebek a rozhodl tak o pokračování celé série.