I přes trojí vedení se Draci vrací z Litoměřic s prázdnou

Jaroslav Svoboda, Alexandr Stys, Jaroslav Svoboda, středa 2.11.2011
L i t o m ě ř i c e - Velká smůla provázela Draky během utkání v Litoměřicích. Šumperk třikrát v zápase vedl, pokaždé se ale domácím podařilo srovnat. Rozhodující gól pak vstřelil v přesilové hře Ladislav Gengel, hosté pak sice doráželi na Přikryla, ten ale již neinkasoval. Domácí, kteří hráli v zápase dvakrát více přesilovek než hosté a dokázali hned dvě využít, si již v závěru zápasu vedení pohlídali. Draci tak v nabité tabulce ligy ztrácejí a v sobotu budou muset získat povinné tři body v souboji s Mostem. Ten utrpěl doma s Ústím debakl 0:9.
19.kolo středa 2.11.2011
HC Stadion Litoměřice - DRACI PARS ŠUMPERK
4:3
(0:0, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 32. Boháč (Horčička, Rindoš), 37. Slížek (Rindoš), 47. Gengel (Kloz, Kříž), 54. Gengel (Kloz, Novák) - 24. Skoumal (tr. střílení), 35. Plášek (Meluzín, Holík), 46. Holík (Plášek, Meluzín). Rozhodčí: Pavlovič - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1350. Střely na branku: 39:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Přikryl - Martinka, Evan, Hora, Ketner, Kříž, Smetana, Boháč, Vobořil - Rindoš, Slížek, Horčička - Loskot, Belay, Hašek - Gengel, Kloz, Novák - Tůma, Hlusička, Kafan
Štůrala - Drtil, Holík, Křetinský, Novotný, Ondráček, Pastor, Sedlák, Tesařík - Cink, Meluzín, Plášek - Brunec, Hulva, Vrdlovec - Haas, Matějka, Červenka - Mičulka, Skoumal, Vrána

Začátek utkání mezi sousedy z tabulky se nesl v duchu rozvážné a pomalé hry. Ani jeden z týmu se výrazně netlačil do velkých útočných akcí. První vyloučení přišlo už ve 3. minutě, na trestnou lavici zamířil Hlusička za hru vysokou holí, Drakům se však početní výhoda příliš nepovedla, naopak Litoměřice dokonce mohly otevřít skóre zápasu. Zaváhání v rozehrávce využil Loskot, který mohl překonat Štůralu, byl však faulovaný a počet hráčů na ledě se vyrovnal. První velká šance Draků přišla až v 9. minutě, kdy si Sedlák najel na přihrávku, ale jeho hůl na poslední chvíli zablokoval Novák. Litoměřice mohly ke konci třetiny vstřelit několik gólu, samostatné úniky Marka Loskota a Martina Belaye zastavili obránci důslednou hrou do těla.

Po bezbrankové první třetině už to vypadalo na zápas chudý na vstřelené góly. Chvíli po přestávce se však diváci dočkali první branky. Po vhazování v obranné třetině hostu se kotouče zmocnil Michal Skoumal a jeho samostatný únik musel Vobořil zastavit jen za cenu faulu. Nařízené trestné střílení proměnil šumperský mladík skvělou kličkou do bekhendu. Vyrovnávací branka bohužel na sebe nenechala dlouho čekat, přišla ve 31. minutě. Po vyloučení Brunce dokázali Litoměřičtí proměnit přesilovou hru. Důraz v brankovišti předvedla čerstvá posila z Ústí nad Labem Dominik Boháč a svým premiérovým gólem nejen v dresu Litoměřic, ale i této lize zařídil vyrovnání.

Draci šli opět do vedení ve 35. minutě, Karel Plášek předvedl rychlý únik a lobem přehodil vyjíždějícího Přikryla. Litoměřice se i po obdržené brance nevzdávaly a jejich snaha a píle se přeměnila brzy na vyrovnávací branku. Po urputném boji v rohu kluziště vydoloval Rindoš kotouč a milimetrovou přihrávkou našel před brankou Ladislava Slížka, který zblízka prostřelil Štůralu.

Domácí Stadion mohl jít do vedení hned v úvodu třetí třetiny, ale střelu Boháče výborným zákrokem zneškodnil Štůrala. Pravidlo nedáš-dostaneš se opět potvrdilo a Draci potřetí v zápase slavili vedení. Od modré čáry napřáhl Aleš Holík a jeho střela prosvištěla za záda Přikryla. Jenže ani tentokrát úsměv na rtech skupince šumperských fanoušků nevydržel dlouho. Nadešla totiž chvíle Ladislava Gengela, který dvěma góly zařídil vítězství pro Litoměřice. Při vyrovnávací brance po solu přes celé hřiště obehrál dva obránce a poté i brankaře. Klíčový gól vstřelili Litoměřice v početní výhodě. Využily tak druhou přesilovku v zápase, hrdinou domácích fanoušků byl opět důrazný Ladislav Gengel, který po několika dorážkách dostal kotouč do branky.

Jindřich Setikovský, HC Litoměřice: Věděli jsme, že to bude těžký, a potvrdilo se to. Šumperk hrál skutečně dobře, v závěru ale doplatil na chyby v obraně. V ní jsme dnes soupeře předčili, a to asi rozhodlo. Ale jinak si myslím, že Šumperk je hodně nepříjemný soupeř.
Roman Meluzín, Salith Šumperk: Rozhodně jsme nehráli špatně, ale těžko se to hodnotí po prohraném zápase. Domácí dokázali na naše góly odpovědět. Navíc jsme chybovali, je to škoda. Domácí měli více štěstí, vstřelili ten čtvrtý rozhodující gól oni.