Holík rozhodnul utkání v poslední minutě

Dominik Mihailescu, Martin Schwarz, čtvrtek 28.8.2014
Draci sehráli na šumperském zimním stadionu přátelský zápas proti Havířovu. Šumperk se do utkání pustil s velkým úsilím a již po čtyřech minutách vedl po brance Žalčíka. Poté se dokázal prosadit Kamil Vávra a Drakům se hned hrálo lépe. Ve druhé třetině dokázal ovšem soupeř snížit díky Janu Danečkovi. V závěrečné periodě Havířov vyrovnal. Poslední minutu před koncem dokázal Žalčík vybojovat kotouč a poslat pas na ALEŠE HOLÍKA, který nechytatelnou bombou trefil puk přesně mezi betony Lukáše Danečka. Šumperk porazil AZet 3:2.
příp. čtvrtek 28.8.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - HC AZ Havířov 2010
3:2
(2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Žalčík (Beneš, Starý), 13. Vávra (Berger, Novotný), 60. Holík (Žalčík) – 28. Daneček J. (Jakúbek, Daneček L.), 45. Říčka (R. Haas). Rozhodčí: Přikryl – Matěj, Zouhar. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 463. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Koutský– Sedlák, Gewiese, Drtil, Holík, Slavík, Novotný, Beneš, Starý – Staněk, Vrdlovec, Moskal – M. Haas, Plášek, Vachutka – Vávra, Velecký, Berger – Brunec, Žalčík, Cink – Veselý
L. Daneček – Turoň, Bezuška, Krisl, Foltýn, Ostrčil, Bahounek, Repe, Lednďák – Klimša, Pechanec, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Matějek – J. Daneček, R. Haas, Říčka – Tomi, Rimmel, Bednár

Fanoušci Šumperka si vítězství v přípravě na novou sezónu zatím příliš neužili, a tak delší čekání na úspěch mohlo vzít za své již v dalším domácím duelu. Při čtvrtečním podvečeru vyzval kádr Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha pod vrcholky Jeseníků rozpumpovaný AZ Havířov. Hosté naopak několik dní prodlužovali úspěšnou šňůru kladných výsledků, před příjezdem na severní Moravu čítala jejich perioda neproher už šest klání.

Modrožlutá a modrobílá družina proti sobě vyrukovaly v nelítostném tempu, první dvacetimintuovka nabídla kromě dvou gólů také tvrdší momenty v jejím samotném závěru. Pozvolný nástup do úvodních vteřin rozsekla už v 5. minutě přesilová hra Draků, aby ji zhruba o šedesát vteřin později zužitkoval ve prospěch vlastního celku Lukáš ŽÁLČÍK parádní střelou nad Danečkovu vyrážečku – 1:0. Také domácí střídačka řešila starosti s oslabením, vždyť Šumperk inkasoval hned dva tresty za stejný přestupek, vyhození puku mimo hrací plochu. Avšak Severomoravané zvládli těžké momenty ve dvojnásobné početní nevýhodě. Sladkého ovoce v podobě jednoho hráče v poli navíc Kučerova posádka využila ještě jednou. Na světelné tabuli běžela 13. minuta, když ruce nad hlavu zvedal novic Kamil VÁVRA - 2:0. Salith odnášel po první části náskok do kabin.

Opatrnější start nemohl nikdo očekávat ani v začátku následující třetiny, početné pokusy kvitovali zejména příznivci mančaftu, jichž se na tribuně nacházela většina. Draci ale častou střelbu v gólové ovoce neproměnili, Lukáš Daneček, bývalý strážce svatyně v Šumperku, veškeré snažení domácích bojovníků lapil. Poprvé v zápase jásala střídačka Havířovských, pecka Jana DANEČKA zaskotačila do dračí sítě – 1:2. Kádr sídlící pod Jeseníky každopádně psychicky nepohořel, bez přestání pokračoval v tlaku na klec AZetu. Hlavní rozhodčí nešetřil trestnými minutami, také prostřední dějství přivanulo mnoho trestu na obou stranách barikády. Skóre ale zůstalo beze změn, také po periodě s pořadovým číslem dvě drželi těsný náskok Šumperští.

Rozlousknutí hokejové hádanky mezi Šumperkem a Havířovem měla určit závěrečná třetina hry, svěřenci Kučery a Jindřicha dostali na svá bedra úkol v podobě bránění hubeného náskoku. Misi zdařilého tažení Salithu narušil hostující celek necelých pět minut po startu třetí periody, Robert ŘÍČKA vyzrál na do té doby velice jistého gólmana Draků Vladislava Koutského – 2:2. Započala vskutku divoká část mače, oba muži v brankovišti měli co dělat, aby zachytili všechny touše. Vše mířilo k remízovému stavu, když 51 sekund před koncem střetnutí poslal nádhernou přihrávku na hokejku Aleše HOLÍKA Lukáš Žálčík. Prvně zmiňovaný propálil bombou příklepem Danečka mezi betony a rozhodl o první výhře Šumperka na domácím ledě! Salith Šumperk – AZ Havířov 3:2.

Radek Kučera, trenér Salith Šumperk: První třetinu jsme dle mého názoru začali opravdu výborně a podařilo se nám využít pohybu na ledě. Navíc Havířov fauloval a kluci využili hned dvě přesilovky, což je samozřejmě super. Naopak v prostřední části puky nelepily, dokonce tým nevyužil ani přečíslení dva na nikoho. Obou obdržených branek je škoda, protože přišly po zbytečných chybách. Nakonec byla hra stažena na tři lajny a povedlo se nám vybojovat výhru.

Jan Daneček, trenér AZ Havířov: Poslední domácí utkání s Prostějovem nám parádně vyšlo, kluci hráli výborně a Jestřáby jsme porazili. V plánu bylo ve stejném stylu pokračovat, jenže mužstvo k utkání přistoupilo tak, jako by to mělo jít samo. První část byla úplná katastrofa, hráčům jsme museli trochu domluvit a přeházet jednotlivé formace. Došlo trochu k improvizaci, protože naši tři klíčoví hráči dnes nehráli a zůstali doma. V závěru rozhodla o vítězství Šumperka naše hrubice, ale ani tento fakt nesnižuje zaslouženost domácí výhry.