Fantastické utkání vítězně pro Draky

Jaroslav Svoboda, neděle 5.11.2006
Šumperští Draci přetrhli šňůru dvou neúspěchů v řadě a doma po výtečném výkonu přehráli ve velmi kvalitním utkání Přerov 4:2. Hosté se sice dostali do vedení využitou přesilovkou 5 na 3, ale vyrovnat dokázal z trestného střílení David Ohnutek a k obratu zavelel Roman Meluzín, který svou premiérou v dresu Draků musel všechny o svém umění přesvědčit. Vítěznou branku vstřelil Aleš Holík, který stihl v závěru zápasu i vyhrát pěstní souboj. Ve strhující kulise hraného utkání skončilo zaslouženým triumfem domácích barev.
15.kolo neděle 5.11.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HC ZUBR Přerov
4:2
(2:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4:56 Ohnutek (tr. střílení), 18:27 Meluzín (Antonovič, Kališ), 42:06 Holík (Kučera), 55:10 Dostál (Antonovič) - 3:58 Halouska (Sprušil), 54:05 Vychodil (Kolář). Rozhodčí: Smeták - Pala, Juříček. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1300. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Ondrůšek, Kališ - Rak, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Antonovič, Meluzín
Láníček - Pala, Halouska, Štěpán, Rajnoha, Hruška, Bauer, Kubala, Buček, Sprušil, Sabela, Ditrich, Čech, Kolář, Hajšman, Žibrita, Martinák, Friebl, Vychodil, Rusek

Již od prvních minut zápasu bylo jasné, že velmi slušně zaplněné ochozy šumperského zimního stadionu uvidí strhující utkání. Domácí museli v úvodu zápasu čelit oslabení o dva muže a soupeř se bohužel střelecky prosadil. Trefil se obránce Tomáš Halouska a ke spokojenosti padesáti hostujících fanoušků poslal Přerov do vedení. O chvíli později se hosté dopustili chyby v obraně a do úniku se dostal šumperský hokejista, který ještě před zakončením byl podražen a hlavní rozhodčí Smeták nařídil trestné střílení. David Ohnutek jej s bravurou proměnil a nasměroval Šumperk k výhře. V následujících minutách se Draci ubránili a převzali iniciativu, jenže k příliš šancím se nedostali a když už, tak Láníček výborně lapil. Prosadil se až v 19. minutě Roman Meluzín, který na modré převzal pas Radima Antonoviče a nechytatelně do šibenice po dvou krocích poslal Draky do vedení.

Druhá třetina sice branky nepřinesla, ovšem v krásném zápase se pokračovalo. Již ve 22. minutě se před Láníčka dostal Michal Rak, ale trefil jen hostujícího brankáře. Ve 25. minutě se řítil na Tihláře Michal Čech, který sebral vyhozený kotouč. V koncovce však Čech selhal a přestřelil branku. Ve 27. minutě si skvěle před Láníčka nabruslil Stejskal, ale pohotovou kombinaci Draků nezakončil - během střely sjel šumperskému útočníkovi puk z hole. O minutu později pálil pohotově Martinka, ale i tentokrát jistil situaci Láníček a puk schoval do lapačky efektním zákrokem. Totéž Láníček předvedl ve 33. minutě, kdy skončila v rukavici přerovského brankáře rána Jiřího Osiny.

Další branky utkání přinesla až poslední třetina. Na začátku 43. minuty narazil Kučera Holíkovi a šumperský bek Aleš Holík rozhodl utkání. Draci pak sice měli více ze hry, ovšem i nadále naráželi na hostující obranu v čele s výtečně chytajícím Láníčkem. Ten sklízel ovace hostujících příznivců, pozadu však nezůstávali ani domácí a tak utkání gradovalo nejen na ledě, ale i v ochozech. Zvláště, když v 55. minutě našel Kolář Filipa Vychodila, který dalekonosnou ránou propálil Tihláře. Hosté - opět v přesilovce - snížili a znovu se vrhli do útoku. V těchto okamžicích však Radek Tihlář podržel své spoluhráče, kteří následně rozhodli utkání. Oslavy triumfu rozpoutal devátou letošní brankou Petr Dostál a stadión se ponořil do šumperských oslav. V samotném závěru se ještě na ledě zajiskřilo a diváci byli svědky nefalšované rvačky, ze které vyšel vítězně obránce Draků Aleš Holík.