Draci v Brně ukázali bojovnost

Michal Pokorný, Petr Matěj, Michal Pokorný, sobota 20.10.2007
B r n o - Velmi sympatický výkon ukázali Draci na půdě favorita z Brna. Domácí sice vedli 2:0, Šumperk však dokázal ze dvou využitých přesilovek srovnat, ovšem odpověď Komety byla velice rychlá. Od stavu 3:2 domácí nepustili Draky do žádné větší šance a tak 3 body zůstávají po zásluze v moravské metropoli. Hosté však ukázali, že dokáží hrát s každým soupeřem a jejich výkon budiž příslibem do dalších zápasů první ligy.
14.kolo sobota 20.10.2007
HC Kometa Brno - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(1:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Gýna (Vostřák), 33. Dlouhý (Lipina), 38. Moskal (Vostřák), 55. Dlouhý (Moskal) - 34. Ambruz (Špelda, Bařica), 37. Antonovič (Obdržálek, Ondráček). Rozhodčí: Fraňo - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8, navíc Dlouhý - Antonovič 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6103. Střely na branku: 33:28
Kubeš - Gýna, David, Fojtík, Lhotský, Malena, Morava - Dlouhý, Lipina, Vostřák - Rob, Padělek, Černý - Sojčík, Barus, Appel - Zábranský, Moskal, Hruška - Kovář.
Tihlář - Špelda, Hajas, Sloboda, Ondráček, Kloz, Pala, Šindler - Bařica, Meluzín, Ambruz, Beck, Antonovič, Obdržálek, Martinka, Sprušil, Stejskal, Pekr, Kočan, Čížek.

V posledním zápase první části přijel na brněnský led Šumperk. Celky, jež se dosud pohybují na opačném konci tabulky, před zápasem dobře věděli, že utkání nebude jednoduché. Ať už museli Šumperští Draci čelit ofenzivní hře Komety, tak si museli domácí dávat pozor nejen na osmičlennou skupinku bývalých hráčů Brna, kterým zvýšená motivace chybět rozhodně nemohla. Jak deklarovaly obě strany dopředu, fanoušci Komety a Šumperku spolu mají dobré vztahy a tak se už před zápasem na dálku zdravili. Fanoušci Šumperku vytáhli transparent s nápisem: "Draci vám přejí ELH". Brněnská hala jim za to děkovala sborovým potleskem a pokřikem: "Brno zdraví Šumperk". Po sympatickém gestu od obou stran se schylovalo k úvodnímu buly

Utkání začalo opatrně na obou stranách. Týmy spíše čekaly, s čím vyrukuje ten druhý. Do první šance se dostal šumperský Antonovič, který zpoza brány vyjel až před Kubeše a střelou zápěstím těsně přestřelil. V sedmé minutě však Kometa poprvé udeřila. K puku se dostal na modré kapitán Pavel Vostřák a střílenou přihrávkou našel Vladimíra Gýnu, který si sjel od modré. Gýna puk šikovně tečoval a Tihlář poprvé lovil puk ze své sítě 1:0. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno. Stejskalovu střelu Kubeš pohotově lapil, ale dorážejícího Sprušila jen těžko zastavoval Jiří David. Nakonec puk doskákal těsně vedle prázdné branky Brna. Poté se oba celky jaly spíše defenzívních povinností a do vyložených šancí soupeře nepouštěly. Tři minuty před koncem první části ještě zahrozil Luboš Rob, když šikovnou individuální akcí obhodil stagnujícího obránce Šumperku a natlačil se před Tihláře. Mířil však těsně nad břevno. Závěr dohrával Šumperk v přesilovce, ale Kometu k ničemu nepustil.

Druhá třetina začala v duchu té první. Oba týmy si dávaly pozor na svoji rozehrávku a mnohdy se s pukem vrátily, než aby riskovaly, že o něj příjdou. Do poloviny zápasu bylo utkání stále velice vyrovnané, ale zlom přišel vzápětí. V čase 31:51 byl vyloučen již druhý hráč Šumperku a Kometě se naskytla příležitost hrát 5 na 3. Byť to byly jen 4 vteřiny, dokázala si Kometa vytvořit obrovský tlak a s návratem Obdržálka na led skórovala podruhé v zápase. Šumperští měli puk na holi a zdálo se, že vyhodí. Nakonec je o něj nečekaně obral Petr Lipina a přihrál před branku, kde za hostující obranou číhal Radek Dlouhý. Ten si Tihláře položil a střelou k tyči navýšil skóre na 2:0. Kometa se však neradovala dlouho. Hned po buly fauloval zbytečně Jan Hruška. Šumperk sehrál svoji přesilovku na výbornou a na konci přesné kombinace stál Martin Ambruz, který tečoval Špeldovu střelu za záda bezmocného Kubeše - 2:1. To se rozjely obrátky utkání naplno. Hned poté totiž jasnou gólovku Luboše Roba bravurně vychytal Radek Tihlář a udržel tak naděje na vyrovnání pro Šumperk. A taky že ano. Ve 37. minutě poslal na Kubeše žabku Petr Obdržálek. Puk ve změti těl prošel mezi nohami brněnského brankáře a jasnou příležitost ke skórování využil dobře postavený Radim Antonovič - 2:2. Draci se tak obdivuhodně dokázali zvednout a Brněnští se nestačili divit. Jenže pořád to nebylo všechno. Za 48 sekund se účet gólů znovu rozšířil. To vyslal Pavel Vostřák do samostatného úniku Patrika Moskala a ten tvrdou střelou k tyči opět vrátil vedení na stranu Komety – 3:2. Během pěti minut tedy padly čtyři branky. Před koncem druhé třetiny ještě vyzkoušel Tihláře Pavel Vostřák, ale šumperský brankář znovu prokázal svoje kvality a brněnského kapitána vychytal. Druhá třetina nabídla hektický hokej, který se rozhodně musel divákům líbit, méně pak trenérům obou mužstev, kteří si zajisté lámaly hlavu s chybami svým svěřenců.

Poslední část základní hrací doby začala lépe pro hosty. Trest z předchozí třetiny si odpykával Jan Hruška, který seděl za nedorozumění domácích, kteří hráli v šesti. Po chvíli však byl vyloučen také Morava a Šumperk mohl hrát celých 79 sekund 5 na 3. Krom několika střel Ondráčka a Meluzína, které brněnský Kubeš zneškodnil, se ale Draci k ničemu vážnějšímu nedostali. Poté se obě mužstva vrátila k defenzivním povinnostem a hlídala si zadní vrátka. Do šance se dral Miroslav Barus, ale mezi kruhy přestřelil branku. V 55. minutě však přišel další závar před šumperskou bránou. Pavel Vostřák ujížděl sám spolu s Moskalem. Na špatném ledě však puk v poslední chvíli skočil a Moskal puk netrefil. Z druhé vlny se ale přihnal Radek Dlouhý a puk poslal přesně pod břevno – 4:2. Hned poté mohl definitivně rozhodnout Michal Černý po Robově přihrávce, ale jeho zakončení bylo málo důrazné. To už běžely poslední dvě minuty třetí třetiny, když mohl zápas zdramatizovat Petr Obdržálek. Dvakrát se snažil propálit Kubeše z mezikruží, ale dvakrát ztroskotal na jeho spolehlivém zákroku. V závěru ještě fauloval šumperský Špelda a Kometa tak měla poslední okamžiky puk pod kontrolou.

Šumperk odehrál v Brně velice slušnou partii, za kterou se rozhodně nemusí stydět. Kometa se několikrát v zápase trápila, když si nevěděla rady s aktivní hrou Šumperku. Nakonec však dokázala svého soupeře přehrát a zvítězit tak podesáté v řadě. Oba celky teď mohou pomalu začít myslet na druhou část 1. ligy, kde se střetnou s dosud neprověřenými týmy ze západní části.