Draci si v přípravě připsali první vítězství

Redakce, úterý 4.8.2009
Š u m p e r k - Šumperští hokejisté se poprvé mohou v přípravě radovat z vítězství. Po úvodní prohře 2:6 v Olomouci totiž Draci před domácím publikem porazili Jastrzebie 5:4. Skóre sice otevřeli v šesté minutě hosté, svěřenci Jiřího Režnara však brzy srovnali a během několika dalších minut navýšili své vedení na 4:1. Ke konci sice hosté stáhli na rozdíl jediného gólu, vítězství však šumperští udrželi. Po utkání se jely tři nájezdy na každé straně, i zde byli domácí úspěšnější. Po trefách Ambruze a Sedláka vyhráli nájezdy 2:0.
příp. úterý 4.8.2009
DRACI PARS ŠUMPERK - JKH GKS Jastrzębie
5:4
(2:1, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 10:17 Pekr (Hulva, Ambruz), 18:42 Hulva (Pekr), 21:09 Orsava, 21:22 Meluzín (Holík, Pavelek), 48:19 Hulva (Ambruz, Sedlák) - 05:15 Zdeněk (Lipina, Pastryk), 43:48 Zdráhal (Lipina, Pastryk), 50:05 Zdráhal (Zdeněk), 55:42 Wolf (Zdráhal, Lipina). Rozhodčí: Klapetek - Langr, Matěj. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 400. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4.
Šrámek (Daneček) - Orsava, Meluzín, Hulva, Hašek, Pavelek, Körner, Ondráček, Holík, Ambruz, Antonovič, Barus, Varga, Novotný, Sedlák, Vrtík, Noga, Vosátko, Pekr. Trenér: Jiří Režnar.
Mrula (Kosowski) - Wolf, Bryk, Lipina, Zdeněk, Zdráhal, Piekarski, Dabkowski, Urbanowicz, Kowalowka, Danieluk, Górny, Labryga, Kulas, Kakol, Radwan, Lerch, Pastryk, Kielbasa, Szczurek, Mackiewicz. Trenér: Aleš Tomášek.

Do utkání, kterému příhlíželo zhruba 400 diváků a které se hrálo ve slušné atmosféře, vstoupili lépe hostující hokejisté. Ti se zásluhou Zdeňka dostali v úvodu šesté minuty do vedení. Aktivnější však byli od úvodního buly šumperští hokejisté a zasloužené vyrovnání přinesla v čase 10:17 kombinace Ambruze s Hulvou, kteří pro Matěje Pekra připravili stoprocentní šanci. Dravý mladík se nemýlil a Draci vyrovnali. Těsně před koncem prvního dějství si navíc Hulva s Pekrem vyměnili role. Tentokrát zamířil do černého Jakub Hulva, který zužitkoval přihrávku právě od uničovského rodáka.

Druhá dvacetiminutovka začala hodně svižně, nádhernou individuální akci předvedl Jakub Orsava, který doslova protancoval mezi obranou Jastrzebie a když už to vypadalo, že kotouč posune za bezmocného Mrulu, byl zahákován. Rozhodčí Klapetek posléze zkřížil ruce nad hlavou a sám faulovaný Orsava proměnil nařízené trestné střílení střelou mezi nohy. Uběhlo 13 vteřin a Draci vedli již 4:1, kdy se prosadil dvojnásobný mistr světa v barvách Draků, Roman Meluzín. Druhá třetina pak již další branky nepřinesla, po čtyřiceti minutách hry tedy na ukazateli skóre svítil stav 4:1 pro Šumperk.

Třetí třetina přinesla spanilou jízdy Pavla Zdráhala. Hokejista, který stál na konci devadesátých let u postupu Draků do první ligy, totiž v posledním dějství zaznamenal tři body. Nejprve v úvodu třetiny snížil na 2:4, aby deset minut před koncem znovu snižoval na rozdíl dvou branek. Chvíli před ním totiž pátou, a jak se ukázalo také vítěznou branku, vstřelil domácí Hulva. V čase 55:42 po přihrávce Pavla Zdráhala už jen snížil na konečných 5:4 Wolf a tak šumperští v přípravném období před začátkem první ligy zaznamenali první vítězství.

Na nájezdy vyhráli opět Draci, do černého zamířil Ambruz a Sedlák, za hosty se netrefil nikdo, včetně Pavla Zdráhala, jehož jméno bylo několikrát během utkání vyvoláváno šumperskými příznivci.