Dračí oheň po první třetině vyhasl

Petr Matěj, Jaroslav Svoboda, Petr Matěj, středa 28.11.2007
Š u m p e r k - Pouze jednu třetinu byli šumperští hokejisté schopni konkurovat hostujícímu týmu, kdy po první inkasované brance dokázali z hole Ambruze bleskově vyrovnat. Od počátku druhé dvacetiminutovky pak hru ovládli hokejisté Hradce, domácí se do šancí dostávali sporadicky. Největší potíž však Drakům dělaly přesilovky, které svěřencům Jiřího Otoupalíka dlouhodobě nevycházejí. Hradec Králové zaslouženě zvítězil v Šumperk 5:1.
25.kolo středa 28.11.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - Královští lvi Hradec Králové
1:5
(1:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 7:40 Ambruz - 7:19 Pavlů (Hendrich), 22:30 Suchý (Haluza, Domin), 25:35 Koudelka (Vorláb), 44:33 Pavlů (Sakrajda, Hendrich), 59:29 Pavlů (Šeda). Rozhodčí: Jeřábek - Brabec, Klein. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.
Hylák (Tihlář) - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Hrčka, Hajas, Šindler, Hruška, Meluzín, Bařica, Kovář, Ivan, Ambruz, Horčička, Antonovič, Piluša, Matějka, Brunec, Stejskal. Trenéři: Otoupalík Jiří a Güttler Georg.
Koutský (Dušek) - Táborský, Lesák, Pavlů, Hendrich, Pazdera, Karlíček, Toužimský, Protivný, Fořt, Roubík, Kadlec, Sakrajda, Koudelka, Šeda, Haluza, Domin, Suchý, Rákos, Volráb. Trenéři: Pazourek Pavel a Mička Jiří.

Po třech utkáních odešli dnes šumperští hokejisté bez bodu. Na favorizovaný Hradec Králové nestačili, když krok dokázali držet jen prvních 20 minut.

Utkání začalo ve vysokém tempu a oba brankáři měli hned od jeho úvodu plné rukavice práce. Nejdříve zasahoval Koutský, který kryl Bařicův pokus, na druhé straně vychytal obrovskou šanci Šedy. První vyloučení zápasu přišlo při Galvasově podražení a hosté ho ztrestali. Jiří Hendrich našel přesně Michala Pavlů, který příhru z první poslal za Hylákova záda. Favorit se však z vedení radoval pouhých 21 vteřin a před návštěvou 1200 diváků srovnal z krásné akce Martin Ambruz. I v dalších minutách se hrála strhující podívaná s akcemi nahoru dolů, více ze hry však měl Hradec a Hylák musel často čarovat. Přesně v 16. minutě mohl vrátit Lvům vedení Koudelka, položil si v tváří tvář Hyláka, po objetí branky však odkrytou klec minul. Stejně tak odkrytou svatyni minul i Michal Pavlů, který minutu před koncem nedopravil do sítě při vyloučení Ivana nepokrytý kotouč.

Od druhé třetiny se plně projevila vyzrálost hostů. Rychlé kombinace plné přesných přihrávek zamotávaly šumperské obraně hlavu a Lvi z těchto akcí vytěžili ještě čtyři branky. Nejprve musel Roubíka vychytat Hylák, u protější branky nepřekonal Koutského aktivní Ivan. A tak se dočkali hosté. Ti dlouho sice hráli v šesti na ledě, rozhodčí však prohřešek nepostřehli a Suchý vytěžil z "přesilovky" šťastný gól - po střetu dvou holí se kotouč vznesl do vzduchu a nikým nespatřen zapadl pomalým lobem přes Hyláka za pravou tyč jeho branky. O chvíli později mohl Šumperk srovnat, ovšem Koutskému propadl puk mezi betony těsně vedle tyč branky. A tak se dočkal opět Hradec. Volrábovu ránu vyrazil Hylák pouze k tyči a celých pět vteřin obranou neodehraný kotouč mimo nebezpečí dorazil do sítě Koudelka. Ve zbývajícím průběhu třetiny měl díky přesilovým hrám kotouč na holích více Šumperk, střelecky však Koutského ohrozil jen velice sporadicky. Do kabin vešli hosté s uklidňujícím vedením o dvě branky.

Do poslední třetiny vstoupili sice lépe Draci, ale i tentokrát udeřilo před Hylákem. Sakrajdovu přesnou přihrávku poslal do odkryté klece Pavlů a o osudu utkání bylo téměř rozhodnuto. Zvláště když dlouhé minuty vládli dění na ledě hosté, postupně pálili na Hyláka Roubík, dvakrát Pazdera, Sakrajda, opět Roubík a na závěr Fořt. Domácí gólman ale pokusy pokryl, po deseti minutách od čtvrté branky pak po dlouhé době střílel i Šumperk - Ambruz však Koutského podruhé v zápase překonat nedokázal. Poslední minuty se dohrávaly z obou stran útočně, paradoxně bez větších šancí. Až Pavlů svou střelou švihem propálil 31 vteřin před sirénou Hyláka a završil svůj hattrick.