Draci nezvládli ani druhé domácí utkání

Luboš Heider, středa 17.2.2010
Š u m p e r k - Je to pořád stejné. Draci zase prohráli, přestože byli lepším týmem. Výhru Berouna zařídil až v posledních dvou sekundách David Tůma, který se trefil do prázdné branky. Jako první se za hosty postaral o branku v přesilovce Jonáš Fiedler. Kuriozně v oslabení trefil rožek Cikánkovy brány Roman Meluzín. Šumperk tedy přišel i o poslední naději o záchranu v první lize, na což již reagovalo přímo vedení klubu. Odvolán z pozice trenéra mužstva byl ihned po utkání Svatopluk Číhal.
p-out středa 17.2.2010
DRACI PARS ŠUMPERK - Medvědi Beroun 1933
1:2
(0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 44. Meluzín (Antonovič) - 18. Fiedler (Šinágl, Pavel), 60. Tůma (Rudovský, Nedvěd). Rozhodčí: Blecha - Reich, Skopal. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 630. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Daneček L., (Čiliak) - Vosátko, Šafařík, Sedlák, Chatrnúch "A", Holík, Rimmel "C", Novotný, Ondráček - Haas, Velecký, Červenka - Podešva, Hulva, Meluzín "A" - Janečka, Antonovič, Daneček J., - Pekr, Švaňhal, Orsava
Cikánek (Štelmach) - Nedvěd "C", Cunik, Růžička, Jelínek, Vojta, Bolf, Višňák, Novotný "A", Diviš, Kopecký, Rudovský, Kupec, Vlček "A", Fiedler, Šinágl, Pavel, Žalčík, Karpov, Tůma

V první minutě se po vyhraném bully řítil na hostující klec Šafařík, Cikánek si tam velmi brzy mohl připsat první zákrok. O minutu později špatně rozehrál Pekr a oheň za něj museli hasit jeho spoluhráči. V čase 1:49 se dostal k větší šanci Antonovič, který stál úplně sám před brankářem a zvolil střelu příklepem. Ve druhé minutě se také poprvé vylučovalo, ovšem i v této přesilovce se Draci moc neukázali. V 4:42 se Červenka krásně probojoval do útočného pásma, avšak i tam nikoho nenašel a nadějně vypadající akce rázem rychle skončila. V osmé minutě se slova ujal Beroun. Ladislav Vlček ujel všem domácím obráncům a vystřelil na Danečka, jenž vyrazil kotouč na břevno. Domácím tak přálo v této chvíli štěstí. V čase 10:39 mohlo být opět slyšeno jméno Daneček, to bylo, když Lukášův bratr Jan sklouzl v brankovišti a promáchnul výbornou přihrávku. O další 2 minuty domácí zase tlačili, Cikánek již v tu dobu ukazoval, že to dnes šumperští forvardi nebudou mít lehké. Když už se nedařilo útočníkům, tak to zkusil i Vosátko, jeho střela letěla ovšem moc nad. V 15. minutě našel Haas volného Veleckého, ten promáchl. V čase 17:13 už ale přišel trest. Po chybě domácí obrany poprvé kapituloval Lukáš Daneček. Jonáš Fiedler dostal do mezikruží přihrávku a sám zakončil na druhou stranu, než kde mladý brankář stál. Ke konci třetiny se ještě ozval Kopecký s Divišem, skóre se již neměnilo a do šaten se šlo za stavu 0:1.

Začátek prostřední dvacetiminutovky uvítali hned dva ofsajdy na obou stranách. Poté se už opět dostali ke slovu domácí. O minutu později se připomenulo duo Červenka-Velecký, když prvně jmenovaný střílel a Michal Velecký dorážel. To bylo ze začátku od Šumperka vše a rychlá branka z pondělí se neopakovala. Medvědi se dostali ke kormidlu a Draci vůbec nedokázali založit útok. o dvě minuty už však bylo pro domácí lépe. Janečka dostal od Orsavy přihrávku a nepřijemnou střelou po vhazování vypálil. O pár minut se domácím naskytla možnost přesilovky 5 na 3. Holík vytáhl svou nejlepší zbraň a vystřelil od modré, dělo tohoto beka se odrazilo do hrudníku hlavního rozhodčího a hra nachvíli musela být přerušena. Divákům se tak rozhodčí představil i na střídačce. ve 29. minutě přišel Cikánek o hokejku a byl vemli překvapen, že Velecký vystřelil. 33:37 Antonovič nevyužil další velkou šanci, když dostal přihrávku přímo do brankoviště. O minutu později protáhl autor první branky Lukáše Danečka, který musel zasáhnout svým pravým betonem. Beroun v tu chvíli docela tlačil a šumperští mohli být radi, že neinkasovali i napodruhé.

Když první třetinu začaly oba týmy ofsajdem, tak poslední třetina byla odstartovaná icingem domácích i hostů. ve 42. byl vyloučen Aleš Holík a s Draky to nevypadalo růžově. Fanoušci museli být hodně překvapeni, když se k Romanu Meluzínovi dostal kotouč a domácí útočník nekompromisně zakončil do růžku Cikánkovy branky. Hned po vhazování ve střednu hřiště se hosté opět snažili dostat na rozdíl jedné branky. Šumperští obránci si ale i s pokusem Fiedlera poradili. V čase 48:49 už to vypadlo, že se Draci ujali poprvé v zápase vedení. Kotouč se pouze projel po čáře Cikánkovy brány a zase vyjel. Téměř stejná situace se opakovala i o 3 minuty pozděj. Cikánek tak přiváděl domácí forvardy k šílenství stjně jako mnohé diváky. V 53:11 mohl Meluzín s Holíkem opět skórovat, zase stejný scénář, Cikánek byl prostě nepřekonatelný. Trenéru, Svatopluku Číhalovi, tak nezbylo nic jiného, než odvolat brankáře a doufat. Risk se ovšem nevyplatil a 2 sekundy před koncem se do prázdné brány trefil napotřetí David Tůma. Šumperk tak ztratil úplný kontakt na soupeře a s největší pravděpodobností bude druhým sestupujícím.