Draci domácí premiéru vyhráli

Jaroslav Svoboda, úterý 7.8.2007
Š u m p e r k - Šumperští hokejisté domácí premiéru zvládli. Přehráli oslabený celek Havířova 5:3, ačkoliv výsledek mohl být podstatně jednoznačnější. Šumperk spálil spoustu šancí, hrdinou spalovačem se však stal hostující útočník Marek Sikora, který dokázal z jednoho metru trefit tyč odkryté šumperské branky. Dvěma góly se blýskl nejproduktivnější hráč loňského výběru Draků David Ohnutek, gólově se prosadil i Petr Obdržálek. Podrobnosti k utkání připravujeme.
přát. úterý 7.8.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC AZ Havířov 2010
5:3
(3:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12:59 Špelda (Meluzín), 15:23 Obdržálek (Čížek), 18:27 Meluzín (Špelda), 26:08 Ohnutek (Martiník), 40:57 Ohnutek (Ondráček) - 1:23 Sikora (Kováč), 23:30 Potočný (Sikora), 56:35 Haas (Peštuka, Zientek). Rozhodčí: Kadlec - Eremka, Šedina. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.
Tihlář - Špelda, Bednárek, Sloboda, Hajas, Stráňovský, Kaltenböck, Ondráček - Antonovič, Meluzín, Bařica - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Kočan, Kučera, Martinka - Martiník, Čížek, Obdržálek - Schön, Šula
Novotný (21. Šafránek) - Zientek, Lašek, Varga, Krisl, Huhto, Rejzek, Peštuka, Haas, Sikora, Škoda, Potočný, Říčka, Lazorišák, Kováč, Maruna, Giesl, Velecký

Velice slušná návštěva okolo 600 lidí se dnes přišla podívat na utkání Draků proti Havířovu. Domácí premiéra prvoligového nováčka nakonec naplnila touhy šumperských příznivců, Draci dokázali soupeře porazit 5:3.

Lépe do utkání opravdu vstoupili domácí, hned při dlouhém úvodním střídání Meluzínovy formace se dostal Antonovič, jenže Novotného nepřekonal. Z dorážky pak neuspěl sám centr prvního útoku a novopečený kapitán mužstva Meluzín. A tak udeřili brzo po úvodním buly hosté. Na začátku druhé minuty po rychlé akci našel Kováč Marka Sikoru, který na Tihláře svižnou střelou vyzrál. Draci pak nabrali postupem času mírnou převahu, hosty tlačili před svého brankáře, střely domácích ke srovnání ovšem nevedly. Naopak hosté mohli zvýšit, Vladimír Škoda však zamířil z těsné blízkosti jen do lapačky Radka Tihláře. A tak se dočkali domácí. Během vyloučení Škody vymyslel skvělou akci Dušan Bařica, Roman Meluzín pak jen prodloužil kotouč na Lukáše Špeldu, který srovnal skóre utkání. Vyrovnávací branka vrhla domácí mužstvo do útoku, jenže ani Stejskal po Ohnutkově přihrávce nedokázal Šumperk dostat do vedení. I přesto si nováček první ligy vytvořil v této fázi hry místy drtivý tlak, který nejlépe zužitkoval Petr Obdržálek. Na modré dostal kotouč od Čížka, objel s ním půl obranného pásma Havířova, obkroužil branku a nechytatelně pokořil Novotného. O minutu později, na konci 17. minuty hry, tvrdě pálil Ohnutek, ovšem nedal. O chvíli později pálil Schön, následně i Antonovič, jenže ani jeden z nich neuspěl. Po faulu právě na Antonoviče měl Šumperk možnost hrát přesilovku, ale vydržel v ní jen pět vteřin. Meluzín vyhrál na buly kotouč pro Špeldu, ten vystřelil a sám Meluzin tečoval puk za záda Novotného. Aplaudující fanoušci sledovali do konce třetiny aktivní napadání Draků, ti se však již do šance nedostali.

V úvodu druhé třetiny opět platilo nedáš - dostaneš. Sám před Šafránkem, který vystřídal Novotného, zůstal Čížek, nikým nehlídán ale trefil jen hruď hostujícího brankáře. A tak přišla branka na druhé straně. U mantinelu prohrát tvrdý souboj na hranici pravidel Sloboda, Potočný si s kotoučem najel až před branku a snížil. O minutu později mohl aktivní Potočný vyrovnat, tentokrát však zamířil jen do lapačky Radka Tihláře. A do třetice - naposledy během minuty to Potočný zkoušel z pozice u levé tyče, ale ani na několik pokusů neprocedil havířovský útočník kotouč pod betony Tihláře do branky. A tak skórovali zase domácí. Ondřej Martiník ujel na konci přesilovky hostů, na červené našel rychlým pasem Ohnutka vracejícího se z trestné lavice a ten nadvakrát poslal kotouč za Šafránka. Na konci 30. minuty mohl dostat Pantery opět na dostřel Sikora, z metru však trefil pouze tyč zcela prázdné šumperské klece. Druhá desetiminutovka nic zajímavějšího již nenabídla, snad jen při vyloučení Schöna mohli dvakrát jít do přečíslení Draci, jenže rychlý přechod pásma nezvládli. Ani hosté nic velkolepého nevymysleli a tak se šlo do kabin za stavu 4:2 pro domácí.

Tento stav však vydržel necelou minutu z poslední dvacetiminutovky. David Ohnutek překonal ze střelecké pozice na brankovišti nadvakrát ležícího Šafránka. Jenže to bylo na dlouhé minuty vše, co slušná návštěva na šumperském zimním stadiónu viděla. Až v 49. minutě mohl zvýšit rozdíl skóre Jan Kočan, který se místo Kratěny postavil na křídlo druhé formace, ale Stejskalovu přihrávku před branku poslal z první jen do Šafránka. V 51. minutě předvedla kombinaci osvědčena formace Romana Meluzína, Bařica narazil za branku Antonovičovi, ten pak mezi kruhy našel sjíždějícího centra elitní formace a Meluzín - ač nikým neatakován - nezamířil přesně. Domácí v těchto chvílích ovládli zápas, Kočan o pár okamžiků později po Meluzínově ráně vrátil Stejskalovi finální přihrávku, jenže i kanonýr Stejskal tentokrát neuspěl, když jej vychytal Šafránek. Drtivou čtyřminutovku zakončila akce Ondřeje Šuly. Mladý útočník Draků si sjel po křídle až na kruhy, našel najetého Martinku, jeho rána z první skončila jen na boční síti. V 55. minutě ve vlastním oslabení střílel Martinka znovu, tentokrát mu pomohla Obdržálkova akce, jenže znovu čaroval Šafránek. V 57. minutě udeřili potřetí hosté. V přesilovce po kombinace Zientek - Peštuka - Haas skóroval posledně jmenovaný, když poslal kotouč na zadní tyč branky Radka Tihláře. V samotném závěru ještě stříleli Šula i Antonovič, ale Šafránek již neinkasoval.

Po skončení utkání si oba týmy střihly i tři série nájezdů - v nich byli úspěšnými exekutory jen hostující Škoda a domácí Obdržálek, když Antonovič navíc trefil tyč. Oba celky se tak na nájezdy rozešly smírně 1:1, po šedesáti minutách však na časomíře svítilo skóre 5:3 pro domácí.