Dobrý vstup do utkání Šumperku nestačil, s Opavou padl 1:3

Vanessa Vařeková, čtvrtek 15.8.2024
Svěřenci Tomáše Sedláka a Radka Fischera museli zkousnout první porážku. Zápas přitom neměli rozehraný vůbec špatně, když ve 13. minutě otevřel gólový účet Adam Scheuter. To bylo ale ze strany domácích vše. Opava ve druhé části zabrala a dvěma góly otočila vývoj utkání na svoji stranu. Draci se ještě zkoušeli do hry vrátit, leč marně. Hosté v závěru přidali třetí branku a bylo vymalováno. Po konci základní hrací doby se ještě obě mužstva dohodla na pětiminutovém prodloužení, v němž se prosadil opět šumperský útočník Adam Scheuter. Další přátelské střetnutí je naplánováno na úterý 27. srpna, kdy do ŠKODA arény zavítá Nový Jičín.
přát. čtvrtek 15.8.2024
DRACI PARS ŠUMPERK - Hokejový klub Opava s.r.o.
1:3
(1:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Scheuter (Müller, Panáček) – 22. Štindl (Vašenka), 26. Krejsa (Kadula), 52. Krejsa (Brodek, Kadula). Rozhodčí: Klapetek – Hozman, Rychlý. Vyloučení: 2:5 Využití: 1:1. Diváci: 300. Střely na branku: 23:23. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Ryšavý (31. Micka) – Drtil, Rutar, M. Novotný, Dudycha, Panáček, Minařík, M. Křivohlávek – Budina, Šišolák, Vachutka – Ostřanský, Handl, Pavlovský – Horký, Müller, Scheuter – Tarnoczy, Picka, Polách
Slíž – Ficek, Kalus, Ludvík, Thiel, Gřešík, Pachula – Brodek, Krejsa, Kadula, Vašenka, Beránek, Štindl, Kotásel, Wendelin, Buršík, Havel

Jak už to tak bývá, v prvním přípravném utkání nemůžeme očekávat zázraky. A přesně tak vypadaly úvodní minuty dnešní hry. Obě mužstva se se zápasovým režimem teprve seznamovala, není tedy divu, že se hrálo v pomalejším tempu. O něco aktivnější ale přece jenom byli domácí hokejisté, kteří převážně drželi kotouč na svých hokejkách a soupeře k nebezpečným výletům do útočného pásma často nepouštěli. Opava se snažila všemožnými způsoby převzít nad hrou kontrolu, párkrát už to však bylo za hranicí pravidel, což rozhodčí nenechali bez povšimnutí. První provinění Draci sice nedokázali potrestat, to druhé už však gólem skončilo. Ve 13. minutě dostal přesnou přihrávku mezi kruhy Adam Scheuter, který střelou z otočky překonal Marka Slíže.

Hostující Opava se ale jednobrankovou ztrátou nenechala rozhodit, ve druhé dvacetiminutovce zabrala a nastartovala obrat. Ve 22. minutě skvěle zapracoval Jan Vašenka, jenomže zakončení mu bylo znemožněno. To ho však nemusí příliš mrzet, neboť se k volnému puku dostal jako první jeho spoluhráč, Jan Štindl, kterému se už srovnat podařilo. To ale hostům nestačilo a o čtyři minuty později bylo na jejich střídačce daleko veseleji. Josef Krejsa nejprve vyvezl puk do útočného pásma, kde byl ale hned vzápětí obtěžován jedním z šumperských hráčů. Na poslední chvíli však dokázal kotouč posunout směrem na bránu, což gólmana Ryšavého překvapilo natolik, že nestihl včas zareagovat a černá guma tak s obrovským štěstím doklouzala až za brankovou čáru. Tentokrát to tedy byli Draci, kdo musel gólovou ztrátu dotahovat. Několik slibných šancí si před druhou sirénou ještě vytvořili, žádná ovšem neskončila za zády hostujícího strážce brány.

V závěrečné části utkání už to pak bylo buď a nebo. Jenomže v tom nejméně vhodném okamžiku přišlo na straně domácích vyloučení, které pohřbilo veškeré naděje na vyrovnání, protože bylo patřičně potrestáno. Bývalý šumperský hráč, Josef Krejsa, znovu ukázal své kvality a přesnou ranou z prostoru pravého kruhu zpečetil vítězství Opavy. Oba týmy se po ukončení základní hrací doby ještě domluvily na pětiminutovém prodloužení, v němž se prosadil jediný dnešní střelec Draků, Adam Scheuter.

Gólovou smršť přihlížející publikum dnes sice nevidělo, zato ale bylo svědky několika ostrých potyček. Nechyběli u nich největší tvrďáci šumperského kádru, Tomáš Drtil a Martin Novotný, kteří si na ledě rozhodně umí sjednat pořádek.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „První třetina nebyla z naší strany špatná, víceméně jsme hráli to, co jsme chtěli. Byli jsme o něco aktivnější než soupeř a dostali jsme se do vedení, což nás trošku uklidnilo. Pak už to bylo sice horší, ale paradoxně jsme měli více tutovek. Je to ta samá písnička jako v minulém roce, nedáváme vůbec góly. Čeká nás ještě spousta tvrdé práce. Bylo tam strašně moc chyb, ale zase na druhou stranu to byl první zápas, takže z toho nebudeme dělat úplnou vědu.“

Pavel Zdráhal (HC Slezan Opava): „Hráli jsme dnes v kombinované sestavě, některé kluky chceme vidět a starší hráči dostali volno, navíc jsme se ve třech pětkách snažili dostat mančaft do tempa. Co se týče hry, v první třetině jsme asi byli horším mužstvem, nejezdilo nám to, byť tam snaha byla. Pak jsme začali lépe bruslit a ve druhé třetině jsme patnáct minut byli výrazně lepším týmem. Bohužel jsme pak zase začali hrát trochu hurá hokej, soupeř nás naštěstí za to nepotrestal. Třetí třetina byla z naší strany slušná a dobře chytající Marek Slíž nás dovedl k vítězství. Mrzí mě jenom prodloužení, které bylo takové divočejší a byly tam zbytečné zákroky.“