Do nového týdne z druhého místa

Jaroslav Svoboda, neděle 17.12.2006
P ř e r o v - Na prvním místě tabulky se Šumperk ohřál pouze jediné kolo. Doma jej přehráli hokejisté Přerova, kteří dvakrát udeřili v první třetině a pak již své vedení udrželi. Šumperk nedokázal zvrátit stav ani v závěrečném místy drtivém náporu, kdy domácí v čele s výtečným Láníčkem ubránili nálety soupeře a před aplaudujícím publikem se mohl mladý výběr Zubrů radovat ze skalpu vedoucího týmu tabulky. Draci přepustili vedoucí post Orlové, která vyhrála doma nad Velkou Bíteší. V duelu s Blanskem budou šumperští hokejisté útočit na návrat na čelo tabulky z druhého místa.
26.kolo neděle 17.12.2006
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS ŠUMPERK
2:1
(2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 16:55 Frieb (Čech), 19:08 Červený (Čech, Halouska) - 24:26 Meluzín (Dostál). Rozhodčí: Buksa - Mlčoch, Velínský. Vyloučení: 10:9, navíc Martinák (PRE) 10 minut, Ondráček 10 minut, Kočara 5+ do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 33:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Láníček - Pala, Hruška, Kubala, Štěpán, Buček, Bauer, Halouska - Sabela, Sprušil, Ditrich, Martinák, Kolář, Rusek, Čech, Žibrita, Frieb, Červený, Petružálek
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Kučera, Martinka, Novosad - Kratěna, Ohnutek, Dostál - Čížek, Meluzín, Stejskal - Kočara

Velmi dobré utkání odstartovalo jedno z mnoha vyloučení, na trestnou zamířil přerovský , jenže Draci se k vážnější akci nedostali. Až ve čtvrté minutě mohli hosté jít do vedení, ale Holíkovu ránu na poslední chvíli zblokoval Frieb. Přerov se k ofenzivnějším aktivitám odhodlal až v sedmé minutě, jenže ke střele se domácí nedostali. Naopak, do úniku se vydalo duo Dostál - Kočara, jenže oba si vylámali zuby na Láníčkovi. Na začátku osmé minuty se před brankou k teči dostal Kukol, ale puk minul domácí svatyni. Poté převzal iniciativu na dlouhé minuty Přerov, čemuž jim pomohla i přesilovka 5 na 3, vesměs k ničemu velkému se však Zubři nedostali a pokud ano, Tihlář bezpečně zasáhl. Nakonec se však domácí dočkali. Michal Čech přesnou přihrávkou vyslal Frieba před Tihláře a ten ránou pod víko otevřel skóre. Srovnat mohl vzápětí Meluzín, ale netrefil branku. A tak udeřili opět domácí. Těžkou ránu Čecha vykopl na poslední chvíli betonem Tihlář, ale Červený kotouč nikým neatakovaný umístil mezi tyče.

Druhá třetina patřil ve svém úvodu Přerovu. Nejprve zahodil tutovku Sabela, poté unikajícího Frieba fauloval Hajas a rozhodčí Buksa nařídil trestné střílení. Antonín Sprušil však svou příležitost nevyužil, na poslední chvíli mu sjel kotouč z hole. Pak se konečně dočkal Šumperk. Petr Dostál vybojoval kotouč pro Romana Meluzína a ten přesnou střelou snížil. Následovala série vyloučení. Zvláště Draci hráli dvakrát dokonce ve třech a Tihlář se musel otáčet. Jenže Draky držel nad vodou a když už byl překonán, tak mu při ráně Bučka pomohla tyč. Na druhé straně mohl opět skórovat Meluzín, ale chybu soupeře nepotrestal. Ve 32. minutě inkasoval Kočara 5 plus do konce za hru vysokou holí a domácí měli další možnost přesilovky. Jenže tu nevyužili, dokonce ani dlouhou dvouminutovou hru proti třem Drakům. V posledních minutách se pak karta obrátila, přesilovky hráli Draci, jenže taktéž neuspěli. Největší šanci měl Petr Dostál, jenže ani natřikrát Láníčka nepřekonal. Zvednout puk nad beton brankáře Přerova se mu prostě nepovedlo.

Třetí třetinu odstartovalo duo Sabela-Ditrich, kteří postrašili Tihláře. Jenže to bylo ze strany Přerova vše. Domácí se poté odhodlali jen k drtivé defenzivě a neustálému kouskování a vyhazování kotouče. Vyrovnat mohl Novosad, ale jeho únik brankou bohužel neskončil. Ve 46. minutě Radek Kučera sám před brankou zamířil jen do lapačky Láníčka, to samé se povedlo v následné přesilovce, kterou skvěle z pozice rozehrávače za brankou dirigoval Meluzín, i několika dalším Drakům. Další velké tutovky spálil Dostál, neprosadil se ani Novosad, kanonáda vždy končila na Láníčkovi. Paradoxně nejméně tlaku pak přinesla závěrečná power-play hostů. V ní už se Šumperk ke střelbě nedostal. Ani po drtivém tlaku ve třetí třetině (poměr střel 20:2) se Šumperk srovnání nedočkal a tak všechny body tentokrát zůstaly na Hané.