Další půltucet pro Techniku

Jaroslav Svoboda, středa 17.1.2007
Šumperští hokejisté zvládli reparát za Kroměříž na výtečnou. Před domácím publikem vyhráli i napotřetí v novém kalendářním roce a upevnili si díky zaváhání Hodonína první místo v lize. Obnovenou premiéru si doma odbyl Dušan Bařica. Draci vedli již po deseti minutách 2:0, třetí gól přidal na začátku druhé třetiny obránce Oldřich Kališ, který využil zmatku v obraně hostů a překonal rozhozeného Petra Žurka. Draci i přes snahu hostů vítězství uhájili a konečnou pečeť do prázdné branky přidal v poslední minutě Martin Stejskal. Podrobnosti připravujeme.
33.kolo středa 17.1.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - TECHNIKA HOCKEY BRNO
6:3
(2:0, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 4:36 Novosad (Martinka), 9:50 Loužek, 23:42 Kališ (Antonovič), 28:40 Dostál (Ohnutek, Stejskal), 36:18 Novosad (Kučera), 59:18 Stejskal (Ohnutek) - 27:28 Hladký, 38:13 Lupač (Hladký, Dibelka), 50:06 Jelínek (Holý, Lupač). Vyloučení: 9:10, navíc Holý 2x10 a do konce utkání, Fojtík a Jelínek (všichni Technika) 10 minut. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1500. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3, 6:3.
Tihlář - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský - Novosad, Kučera, Martinka - Stejskal, Ohnutek, Dostál - Antonovič, Meluzín, Bařica
Žurek - Habrovec, Benýšek, Strýček, Klimeš, Marša, Dibelka, Jelínek, Sedláček, Tůma, Fojtík, Holý, Lupač, Hladký, Sedláček, Látal, Zapletal

Doslova ódu na radost šumperským fanouškům připravili Draci v první desetiminutovce důležitého utkání, v němž proti odhodlané Technice Brno měli hájit první místo v průběžném pořadí ligy. Již v páté minutě využil přihrávku Martinky Zdeněk Novosad, na kterého po krásné souhře zívala již prázdná brněnská branka. Nažhavení domácí hned vzápětí mohli zvýšit vedení, jenže Žurek předvedl fantastický reflex a technickou střelu Radima Antonoviče schoval elegantně do lapačky. O dvě minuty později se v obrovské šanci objevil kanonýr Draků David Ohnutek, jenže i tomu znepříjemnil středeční večer hostující brankář. Draci se dočkali až v desáté minutě. Kotouč se po několika odražených střelách dostal až k Martinu Loužkovi a ten zdecimovanou obranu hostů odrovnal další brankou. Hosté v první třetině moc hokejového umění nepředvedli, potřetí mohli inkasovat z hole zkušeného Romana Meluzína, jenže toho v úniku vychytal výtečný Žurek.

Šumperští hokejisté, kteří po první třetině sklidili ovace domácího publika, zvýšili vedení již v úvodu další dvacetiminutovky. Nejprve Dušan Bařica v nájezdu vyhořel na betonu Petra Žurka, z čehož pro Šumperk vytěžil několik vyložených šancí a rozhozeného brankáře Techniky bombou pod břevno potřetí překonal Oldřich Kališ. Ve 25. minutě se trhl obraně hostů Roman Meluzín, jenže Žurek odvrátil hrozící debakl. Hned na to na druhé straně měli obrovskou šanci hosté, jenže volně poletující hůl Radka Tihláře odvrátila nebezpečí. Mlčící hlavní rozhodčí o chvíli později kompenzoval svou chybu a poslal na trestnou lavici Radka Kučeru za nedovolené bránění. Draci, kteří hájili ve třech, neodolali. Petr Hladký po samostatné akci překonal Tihláře ještě při hře 5 na 3 a hosté tak i nadále mohli těžit z přesilovky. Tu ovšem nevyužili a do konce třetiny si největší šanci vypracovali Radek Kučera a Martin Lupač. Zatímco šumperský centr první formace po důrazném natlačení se za obranu přestřelil, bek Techniky Brno uspěl. Lupač vytěžil důležitý gól po kombinaci Hladkého s Dibelkou a těsně před koncem třetiny se jihomoravané vrátili do hry.

Třetí třetina patřila z větší části hostům, kteří dychtivě rozjeli hon za body. Šumperští hokejisté, hnáni fanoušky a podpořeni skvělým výkonem Radka Tihláře, vedení uhájili. Komplikace sice přineslo snížení z hole Petra Jelínka, jenže to bylo ze strany svěřenců Leoše Zajíce vše. Několik jejich dalších tutovek pochytala a pokryla domácí obrana, následně Technika doplatila na častá, někdy přísná vyloučení. Brněnští hokejisté se hned dvakrát odhodlali i ke hře bez brankáře. I když Draci v první příležitosti umístit kotouč do odkryté branky Techniky neskórovali, podruhé již jejich snaha slavila úspěch. Únik dua Stejskal - Ohnutek zakončil přesnou ránou Stejskal a slušně zaplněné ochozy začaly slavit vítězství.

Hodonín prohrál v Přerově a tak se Draci na čele tabulky trhli. Nyní mají Draci na čele tři body náskok na Blansko, v letošní sezóně již nastříleli 150 branek, přičemž stý domácí gól vstřelil dnes Zdeněk Novosad. V lize následuje týdenní pauza, příští středu míří Šumperk na led poslední Velké Bíteše. Informace o výjezdu fanoušků přineseme v podsekci Výjezdy v sekci Fanoušci.