Blansko stále doma bez ztráty

Jaroslav Svoboda, středa 8.11.2006
Šumperští hokejisté nenavázali na vítězství s Přerovem a na nedobytné tvrzi v Blansku prohráli 2:3. Oba týmy předvedly velmi dobré utkání, ve které hrály prim neprostupné obrany. O vítězství domácích rozhodla branka Mífka v přesilové hře 5 na 3, Draci se posléze zmohli pouze na snížení zásluhou uzdraveného Radka Ondráčka, který do utkání nastoupil s celoobličejovým krytem.
16.kolo středa 8.11.2006
HC APOS Blansko - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(2:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4:10 Kubica (Hrůza, Horáček), 13:00 Hrůza (Horáček, Kubica), 31:55 Mifek (Laga, Šlapanský) - 14:39 Kučera (Martinka), 41:43 Ondráček (Meluzín). Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 305 (z toho 20 ze Šumperka). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Jirkův - Horáček, Šťastný, Mifek, Pazdera, Laga, Otoupalík, Hrůza, Veselý, Šlapanský, Provazník, Beran, Novák, Psota, Kubica, Tesař
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Kočara, Kučera, Martinka - Ohnutek, Stejskal, Kratěna - Dostál, Antonovič, Meluzín

O tom, že v Blansku se v letošní sezóně nehraje nejlépe, se mohli Draci přesvědčit hned z úvodu. Domácí si vytvořili ze začátku utkání převahu, kterou završili brankou v páté minutě. Volný kanonýr Zdeněk Kubica navázal svou trefou na dvě branky z prvního vzájemného utkání v Šumperku a poslal Blansko do vedení. I nadále měli domácí více ze hry, ta se však postupem času srovnávala a i hosté se začali hrnout do útoku. Jenže Ondřej Jirkův akce Draků s přehledem likvidoval. A tak udeřilo opět před Tihlářem. Spolupráci úspěšné formace z první branky zakončil tentokrát Štěpán Hrůza a s Draky to nevypadalo zrovna nejlépe. O minutu a půl později převzal kotouč Ladislav Martinka, sám proti obránci se místo snahy natlačit se před Jirkůva rozhodl potáhnout puk kolem hrazení a po objetí branky svou přihrávkou našel osamoceného Radka Kučeru. Blanenský odchovanec vrátil Šumperk do hry a snížil pohotově na 2:1.

Druhá třetina přinesla rozpačitý výkon hostů. Ti sice zrychlili bruslení a zvýšili snahu soupeře něčím překvapit, ovšem domácí měli pokaždé ke kotouči o chlup blíže. Draci tak útočili na utěsněnou defenzívu Blanska a sami museli střežit nebezpečné úniky hlavně Zdeňka Kubicy. V polovině utkání podrazil Radek Kučera jednoho ze soupeřů a dostal dvě minuty. V oslabení pak nešťastně vyhodil další rodák z Blanska Roman Meluzín kotouč na střídačku Blanska a Draci byli rázem ve třech. A inkasovali. Přesilovkovou souhru zakončil Jiří Mifek a netušíc rozhodl zápas. Draci zbytek oslabení - již ve čtyřech - ubránili a následně se opět vrátili k dotírání na branku Ondřeje Jirkůva, ovšem v zápase hraném "nahoru-dolů" recept na góly nějak nemohli najít. Zvláště pak Roman Meluzín a Aleš Holík zkoušeli štěstí nebezpečnými ránami, ale Jirkův byl pozorný.

Našli jej až v poslední třetině. Z modré si na kruh sjel Radek Ondráček a uzdravený šumperský bek propálil vše co mu stálo v cestě. Nažhavení Draci se snažili dotírat před branku s o to větší vervou a aktivitou, kombinace se ovšem nedařily. Šumperk měl chvíli po Ondráčkově brance i možnost přesilové hry, tu však nevyužil, stejně jako podobnou výhodu v polovině třetí třetiny. V závěru zápasu si Draci ještě vybrali time-out a zkusili hru bez brankáře. V ní si šanci vypracoval Kališ, Jirkůva však nepřekonal. I další šance skončily neúspěchem, ani domácí pak kotouč do prázdné branky nedopravili. Zápas velmi dobré úrovně vyhráli domácí 3:2.

Vlastimil Odehnal, trenér domácích:"Viděli jsme kvalitní utkání, ve kterém jsme dali do hry trošku více srdíčko a to nejspíš rozhodlo. Za body jsem rád, už v Šumperku jsme mohli vyhrát, ale tam to bohužel nevyšlo."
Jozef Zavadil, trenér hostů:"Bohužel nám to dnes nevyšlo, ačkoliv kluci bojovali. Puky nám odskakovaly a nedokázali jsme hrát uvolněně. Soupeř byl lepší v pohybu a nejspíš se chtěl také vytáhnout na Romana Meluzína a předvést se. Zase jsme nedali největší šance, je to škoda.