Saháme si až na dno, fanouškům patří obrovský díky, tvrdil po utkání Tomáš SEDLÁK

Saháme si až na dno, fanouškům patří obrovský díky, tvrdil po utkání Tomáš SEDLÁK

Jaroslav Svoboda, středa 28.3.2018
Finále má karty jasně rozdány. Po dvou zápasech, ve kterých svěřenci Jozefa Zavadila ve značně prořídlé sestavě proti kompletní Porubě dřeli a makali pokaždé až do konce utkání, bohužel prohrávají v sérii 0:2. A stejně jako proti Hodonínu i tentokrát Draci bojují nejen se soupeřem, ale i s nemocemi či zraněními. A i navzdory prohře 1:5 šumperští fanoušci na zaplněných tribunách zdejší haly po zápase uznale Drakům zatleskali. „Sáhli jsme si až na dno, ale bohužel,“ smutně hlesl po utkání evidentně zcela unavený Tomáš Sedlák. Bojovnost a ohromná touha vyhrát ani podruhé na nadupanou Porubu nestačily.

Šumperští hokejisté mají za sebou první domácí porážku v play-off. A i přes výsledek 1:5 sklidili od svých fanoušků potlesk a uznání. „Rozpadá se nám to. Bohužel nám dnes chyběli dva klíčoví muži v play-off, Peťa Gewiese přijel z porodnice dvacet minut před utkáním, myšlenkami byl jinde, ale i tak hrál výborně. Další kluci jsou nemocní. Do toho na tři pětky hrajeme celé play-off, to máte dvanáctý zápas během nějakých 25 dnů? Hrát vyrovnaný zápas v takovém stavu a na tři pětky proti Porubě, která byla úplně kompletní, navíc toho má podstatně méně odehráno, je nesmírně složité,“ posteskl si po zápase kapitán šumperského týmu Tomáš Sedlák.

Přitom výsledek zcela nereflektuje dění na ledě. Draci dlouho drželi s Porubou krok, ale nestačilo to. „Je to tak, za stavu 2:1 pro ně jsme měli nějaké šance, strašná škoda je, že Jirka Půhoný nedal svůj nájezd. Ale problém byl jinde. My se hlavně neměli dostat do dvoubrankové ztráty. Měli jsme v úvodu čtyři přesilovky, kdybychom v nich dali nějaký gól, vypadalo to možná jinak. Pak hraje Poruba jednu přesilovku a ten gól dá. I když přesně z té situace, na kterou jsme upozorňovaní,“ smutnil unavený obránce šumperského celku. „Asi v tomhle směru rozhodují zkušenosti, které hrají jasně pro ně. Ví, jak to zahrát, my to nějak látáme. Navíc třeba dnes nastoupil na celé utkání mladičký Kuba Müller, který toho v sezóně moc nenahrál. A i když hrál dobře, tak ti zkušení hráči prostě chybí,“ dodal.

Málo vídaná záležitost se odehrála po utkání. Domácí diváci dali jasně najevo spokojenost s výkonem, který mužstvo v utkání, byť prohrálo 1:5, předvedlo. „Jsem za to rád. Jsem rád, že vidí, že celý tým bojuje, saháme si až na dno. A moc jim za tu podporu děkujeme, jsou skvělí. Chtěli jsme vyhrát, moc,“ vrátil se Sedlák k první domácí prohře v play-off.

Teď se finálové boje vrací do Poruby, nikoliv však do hlavní haly v Porubě. „Doma jsme chtěli zdramatizovat celou sérii, za stavu 1:1 pak člověk neví, co to s nimi udělá, s jejich psychikou. Teď budeme hrát v nějaké tréninkové hale, prohráváme 0:2. Stát se pořád může cokoliv, i nějaký malý zázrak. Ale když prohrajete, sil ubývá víc. Hůře se regeneruje. Navíc když je nás tolik, kolik je. Michal Vymazal je bohužel mimo úplně, ale Lukáš Králík má čtyřicítky, trápí ho viróza už dva týdny. Věříme, že se dá do čtvrtka nějak dohromady, přijde nám pomoci a my se pokusíme v Porubě vrátit ještě sérii zpět domů, před naše fanoušky,“ zakončil rozhovor šumperský kapitán.