Pod Lupou: Nováček v dresu Draků Michal Hlinka

Zuzana Košťálová, neděle 13.11.2011
Š u m p e r k - Po dramatickém utkání s Hradcem Králové, ze kterého vzešli vítězně Draci, jsme si pro vás připravili opět rozbor jednoho z hráčů šumperského celku. Tentokrát jsme si posvítili na nováčka v dresu Draků, a to na MICHALA HLINKU, kmenového hráče vítkovického celku. Hlinka za Draky odehrál zatím 3 zápasy a v každém si připsal bod za asistenci u gólu. Dvacetiletý útočník se zařadil do třetí šumperské formace na místo Michala Veleckého, který je stále zraněný. Rychlým bruslením, perfektním čtením hry a technickými dovednostmi si velmi dobře s dvojicí Haas – Červenka rozumí.

- okusil také zámoří, kde hrál tamní prestižní soutěže

- jeho prvním seniorským týmem byl Rebel Havlíčkův Brod. Stalo se tak v sezóně 2010/2011. V této sezóně vystřídal čtyři týmy. Podíval se i do Vítkovic a na tamější extraligu. Poté se chvíli objevil i v nedaleké Olomouci. Své kvality ukázal znovu i v extralize juniorů, ve které sezonu dokončil.

- dvakrát vyhrál mistrovství republiky v minigolfu, který je hned po hokeji jeho dalším koníčkem

Michal Hlinka už od dorosteneckého věku nastupoval za Vítkovice a to v extraligové soutěži dorostů i juniorů. Loňskou sezónu se na 13 zápasů ukázal i v „A“ týmu HC Vítkovice Steel, kde si zkusil pravou extraligovou atmosféru a dokonce vstřelil dva góly a na jeden přihrával. Ve stejné sezóně pak ještě hrál první ligu za Rebely z Havlíčkova Brodu, kde byl také úspěšný. Během dvaceti osmi zápasů dokázal dopravit puk do branky 8 krát a jednou přihrával na gól. Ke konci loňské sezóny se krátce ukázal v prvoligové Olomouci. Tu letošní sezónu Hlinka začínal opět v juniorském výběru Vítkovic, kde za 8 zápasů nasbíral 8 bodů za 5 gólů a 3 asistence, šest zápasů pak odehrál i za seniorský tým Vítkovic, do dalších pěti duelů naskočil v prvoligové Olomouci.

A nejen v českých hokejových klubech se Hlinka objevil. V roce 2008 se vydal do celku Chicoutimi Saguenees, který hraje quebeckou juniorskou ligu. Hlinka sehrál 41 zápasů, v nichž nasbíral 34 bodů. Kdyby ho nezlobila obě ramena, mohl na tom být ještě lépe.

Od roku 2006 také pravidelně nastupuje v mládežnických reprezentačních výběrech. Dohromady za českou reprezentaci odehrál 56 zápasů, během kterých vstřelil 14 gólů a na 5 přihrával.

V zápase proti Hradci Králové se Hlinka jevil velice aktivně, trenér Radek Kučera jej stavil na většinu oslabení a v prodloužení strávil na ledě poměrně hodně času. Celkem tedy na ledě působil necelých 22 minut. Z devatenácti přihrávek pokazil pouze dvě a ve druhé třetině i v prodloužení byl v přihrávkách bezchybný. Celkem pak vyslal čtyři střely směrem k bráně Hradce Králové. Michal Hlinka se zatím projevuje jako platný hráč šumperského výběru. Posuďte sami…

Postřehy ze zápasu

6:18 - Ihned po vhazování v útočném pásmu, které Michal Hlinka vyhrál, se k puku dostal Adam Červenka a okamžitě vyslal tvrdou střelu na bránu Hradce Králové. Brankář Jakub Čech zasáhl vyrážečkou.
7:53 - Po chybě v rozehrávce v obraném pásmu Hradce Králové se Hlinka dostal k puku a hned vystřelil na Jakuba Čecha. Bohužel přímo do náruče královéhradeckého gólmana.
28:55 – Gólová situace (asistence) - Michal Hlinka kombinoval v levém rohu útočného pásma s Adamem Červenkou a zamotal obranu Hradce Králové. Pak přišly dvě rychlé přihrávky, nejdříve od Hlinky na Červenku a od Červenky na Marka Haase, který nekompromisně zavěsil puk do brány.
49:58 - Michal Hlinka se najednou ocitl sám před bránou Jakuba Čecha, naneštěstí však přestřelil.