Vítězná tečka za rokem 2017, Šumperk přehrál druhý Hodonín 5:3

Jaroslav Svoboda, Tomáš Ostřanský, sobota 30.12.2017
Šumperští hokejisté uzavřeli rok 2017 úspěšně, vítězným duelem proti Hodonínu. Draci nepustili hosty ani jednou v utkání do vedení, nakonec přestáli tlak Drtičů v závěru duelu a slavili velmi důležité vítězství. Klíčový náskok urvali Draci ve druhé třetině, kdy se trefili po nádherných souhrách Milan Ostřanský a Tomáš Sedlák. Na Hodonín ztrácí Draci čtyři body, v příštím kole navíc aktuálně druhý tým tabulky odpočívá, zatímco Šumperk hraje v Opavě.
32.kolo sobota 30.12.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - SHKM Hodonín
5:3
(2:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Schejbal (Ďurkáč, Vymazal), 15. Kovařík (Vymazal, Schejbal), 31. Ostřanský (Lehečka, Ďurkáč), 38. Sedlák (Půhoný, Vachutka), 57. Půhoný (Vachutka, Vymazal) - 18. Kužílek (Kadlec, Peš), 47. Charvát (Kužílek, Kadlec), 60. Peš (Matula, Sajdl). Rozhodčí: Velčovský - Novotný, Bubela. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:1. Diváci: 982. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.
Lakosil – Gewiese, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák (C), Bažant – Muller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal (A), Cink (A), Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer
Kotvan – Sedlák, Kužílek, Mojžíš (A), M. Haloda, Zabčík, Hladiš – Charvát, Hložánek, Vrána, Hajný, Venclík, Matějka, Peš (C), Sajdl (A), Kuba, Matula, Jurča, Černohous, Kadlec, Vaněk.

Draci dnes přivítali tabulkového souseda, takže zápas o „šest“ bodů lákal již dopředu na zajímavý náboj. A tisícovka fanoušků na tribunách nakonec opravu mohla být spokojena. Ve vyrovnaném souboji se tlak od začátku přeléval z jedné strany na druhou, ovšem do vedení šli Draci, když využili přesilovku pět na tři díky Jakubu Schejbalovi. A vedení nepustili až do konce zápasu.

Druhý zásah přidal Lubomír Kovařík a znovu v tom měl prsty Jakub Schejbal, který prokázal dobrý přehled, když svému parťákovi poslal kotouč do výborného postavení. Draci měli i další šance, jenže přišlo oslabení a Hodonín se dočkal snížení zásluhou Jakuba Kužílka. Po první třetině tak na tabuli svítilo skóre 2:1 pro domácí Draky.

Na dvoubrankový rozdíl odskočili Draci díky akci dvojice Jakub Lehečka – Milan Ostřanský, když druhý jmenovaný nepohrdnul nabídnutou šancí a vymetl Kotvanovi pavouky z rohu branky. Uklidnění přišlo z hole Tomáše Sedláka, když Šumperk sevřel soupeře v jeho obranném pásmu, jeden z hostujících hráčů natlačil Vachutku na brankáře Kotvana, který tak nemohl zaujmout dobré postavení. Domácí kapitán už potom neměl složitou práci a stanovil průběžný výsledek 4:1. Pro Drtiče mohlo být hůř, jenže Radek Fischer neproměnil trestné střílení po faulu šumperského exkapitána Matějky a před druhou sirénou už se stav utkání neměnil.

Do závěrečného dějství vstoupili Draci poněkud ospale, čehož Hodonín využil v sedmačtyřicáté minutě. To Jakub Charvát snižoval na rozdíl dvou branek. Hodonínští byli najednou jako polití živou vodou, zato Draci na několik minut absolutně vypadli z tempa. Jenže v bráně úřadoval Lakosil a znovu ukázal, jakou trefou bylo jeho angažmá. Když byl v ojedinělé šanci faulován domácí Michal Vymazal, hra se znovu vyrovnala, navíc se na ledě začalo poněkud jiskřit. Jednu z nabídnutých přesilovek následně využil Jiří Půhoný. Ten nedal Kotvanovi žádnou šanci a tři a půl minuty před koncem se zdálo, že je hotovo. Tečku za zápasem však udělal až hodonínský Petr Peš. To nejprve Lakosil zlikvidoval velikou šanci Matuly, jenže na následnou dorážku byl krátký. Víc podstatného už se v zápase neudálo, Draci tak mohli jít slavit důležité body se svými fanoušky.

Pavel Hulva (Draci Šumperk): Každý zápas s Hodonínem je těžký, opravdu kvalitní soupeř. Mají výborný útok a nebojí se důrazu před brankou, což nám dělá problém. Vývoj byl takový, že jsme mohli vést už 3:0, ale pak jsme dostali gól v oslabení a tam přišel z naší strany menší problém. Něco jsme si k tomu řekli v kabině a zabralo to, mrzelo pouze neproměněné trestné střílení. Za stavu 5:1 by asi bylo hotovo. I když je pravda, že Hodonín se nevzdává nikdy, což dokazují při každém utkání.