V pondělí musíme napravit to, co jsme v Kadani pokazili, říká brankář Tomáš Štůrala

Marcel Holl, neděle 2.2.2014
Před dalším prvoligovým utkáním čekala na hokejisty Šumperka daleká cesta, až do severočeské Kadaně. Svěřenci trenéra Kučery v této sezóně vždy svého soka porazili, a se stejným cílem také do Kadaně přijeli. Čtvrtou výhru nad Kadaní v probíhajícím ročníků Draci nepřidali, neboť odjeli s nepořízenou 0:5. Brankář Tomáš ŠTŮRALA držel dlouho šance svého týmu, ale i on byl kadaňskými střelci pokořen.

Utkání šestačtyřicátého kola mělo dlouho bezbrankový průběh. Více ze hry ale měla domácí Kadaň, která v první třetině nedokázala svou územní převahu zužitkovat. Podíl na to měl i brankář Tomáš Štůrala. První branky se diváci v Kadani dočkali v 36.minutě, když se prosadil Karel Hromas. Během následujících třech minut dokázala odskočit na rozdíl tří branek, což se poté ukázalo jako klíčové. „ Zápas hodnotím špatně. Půlku zápasu jsme hráli 0:0. Pak to, já nevím, asi nekoncentrovanost nebo jestli nás ten první inkasovaný gól tak rozhodil, během tří minut to bylo 3:0. A to nás trošku složilo, ale řekli jsme si, že to zkusíme do třetí třetiny. Zase u konce jsme dostali góly, takže škoda,“ hodnotí utkání strážce dračí branky.

Jak již bylo zmíněno, zlomovým momentem, který překlopil misky vah na stranu Kadaně, byly rychlé tři branky v rozmezí tří minut ve druhé periodě. „Určitě. Ten závěr druhé třetiny byl špatný,“ souhlasí šumperská brankářská opora.

Šumperskému brankáři po druhém kadaňském gólu spadla maska. A jak celou situaci viděl sám gólman? „Nevím jak to bylo přesně. Tam jel hráč s naším bekem a vrazili do mě, tak jsem spadl a spadla mi přitom i maska. Takže ten puk tam projel nějak,“ popsal situaci Tomáš Štůrala.

Ani Tomáš Štůrala nakonec nezabránil prohře v Kadani

Šumperští hokejisté v zápase dost často posílali kotouče přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Jednou se povedlo, že icing Draků byl během jedné minuty třikrát za sebou. „Nevím jestli to byla naše křeč. Nahrávky nám nevycházely a asi jsme si ani na to nevěřili,“ hledá příčinu velkého počtu zakázaných uvolnění brankář, kterému patří v prvoligových statistikách osmnáctá příčka mezi všemi muži s maskou.

Již v pondělí nastoupí Draci v domácím prostředí proti Litoměřicím. „Potřebujeme napravit, co jsme v Kadani pokazili. Doma hrajeme o trošku líp než venku, takže určitě chceme vyhrát,“ vzhlíží k dalšímu prvoligovému zápasu Tomáš Štůrala.