Tisk oslavuje výhru nad Hodonínem

Jaroslav Svoboda, pátek 5.1.2007
Š u m p e r k - Období hokejového půstu je za námi a Draci vtáhli fanoušky zpět do dění rázným způsobem. Slušně zaplněný zimní stadion se mohl radovat z vítězství 6:0 nad Hodonínem, což samozřejmě neuniklo pozornosti tisku. Deník a jeho regionální mutace pro Šumpersko a Jesenicko věnuje zápasu dva dny po jeho odehrání více než polovinu strany. Výhru pak tituluje jako prodloužení letošních Vánoc a nástup Draků do utkání přirovnává k útoku vzteklých psů.

Šlágr kola neunikl pozornosti ani největšímu českému hokejovému serveru www.hokej.cz. Ten výhru tituluje jako nástup Draků do trháku, což také začíná způsobovat trhliny ve velice vyrovnané východní skupině druhé ligy. Navíc server dodává, že Draci svého soupeře nemilosrdně deklasovali.

Nejobsáhleji se k dění na ledě vrací Deník. Článek, který nese nadpis "Draci prodloužili Vánoce" a podtitulek "Hokejový zápas Draků s Hodonínem stál opravdu za to. Bravo Draci", je oslavou výkonu šumperských hokejistů. Jejich nástup do utkání pak autor označuje jako útok vzteklých psů a také upozorňuje na to, že první třetina utkání byla ze strany šumperských hokejistů tak výtečná, že si vysloužila po jejím konci i skandovaný potlesk fanoušků. Deník sice upozorňuje na to, že Hodonín přijel do Šumperka značně oslaben, ovšem ihned doplňuje, že převaha domácích byla místy opravdu drtivá. Na závěr ohlédnutí za zápasem je také podotknuto, že utkání si užívali jak fanoušci tak hráči, což potvrdil i Radek Kučera. Ten Deníku řekl, že diváci na obou tribunách byli super a že hráči šli do utkání hodně natěšeni, protože hráli proti druhému týmu tabulky.

Na stejné stránce je poté i pozápasový rozhovor s trenérem hostů Svatoplukem Číhalem. Ten poukázal hlavně na to, že i přes takovou marodku nemůže celek podat tak špatný výkon jako v první třetině. Číhal přiznal, že Hodonín přijel do Šumperka hlavně toto utkání nějak přežít a také to, že tým už se neveze na takové eufórii jako v začátku sezóny. Naopak si posteskl, že na tým spadla deka a že v týmu Hodonína chybí osobnosti, které má například v kádru Šumperk. Pozorný fanoušek si nemohl nepovšimnout výtečného výkonu hráče hostů s číslem 77. Šestnáctiletý Jakub Sajdl si pak dle Číhala řekl svým výkonem o místo v základní sestavě.