Souhrn 9. kola: Uničov klesl na poslední místo, Michal Velecký do čela bodování ligy

Jaroslav Svoboda, úterý 12.10.2010
Š u m p e r k - Po týdenní přestávce se opět rozeběhla druhá liga skupina Východ a ve víkendových bojích mohli diváci vidět spoustu dramatických zápasů. Prakticky žádný neskončil jasným rozdílem. Pouze Hodonín vyhrál v Uničově o více než dvě branky, i on však musel o očekávaný bodový zisk bojovat až do poslední třetiny zápasu. Třikrát se pak v normální hrací době radovali domácí, třikrát také hosté. Frýdek-Místek pak vydoloval vítězství v Uherském Hradišti až po nájezdech. Michal Velecký si v utkání v Havířově připsal čtvrtý vítězný gól letošní sezóny, k jedné brance přidal i gólovou asistenci a vyhoupl se do čela neoficiálního bodování celé soutěže.

Břeclav doma přivítala Orlovou a opět se domácí před vlastními fanoušky vyburcovali k výtečnému výkonu. Plus Oil posílený již o Davida Mikšana na domácí nestačil. Nic nebylo Olejářům platné, že Lvy přestříleli, na vedoucí trefu Studeného zareagovali na přelomu druhé a třetí třetiny Fiedler s Klimovičem. Orlová tak najednou musela stahovat náskok hostitele, což se povedlo chvíli po druhé břeclavské brance Valchařovi. Jenže na gól Sedláčka z předposlední minuty již Plus Oil reagovat nedokázal a tak si připsal druhou prohru v řadě. V tabulce klesl na čtvrté místo se sedmibodovou ztrátou na Šumperk, Břeclav se díky třem bodům drží na šesté pozici.

Dlouho očekávané prostějovsko-přerovské derby sledovalo v HŽP Aréně bezmála 2500 diváků. Domácí tým dostal do vedení již v 8. minutě zápasu exšumperský Martin Stejskal, o minutu později se "blýskl" horkokrevný Tomáš Sršeň mladší. U mantinelu ošklivě sroloval jednoho z domácích hráčů a utkání pro něj skončilo. Hosté se však v pětiminutovém oslabení vzchopili, vyrovnání se však v celém utkání nedočkali. Atraktivní podívaná s mnoha šancemi na obou stranách dostala další náboj v 53. minutě, kdy Meidl s Davidem Šebkem zužitkovali přečíslení dvou na jednoho. O dvě minuty později vrátil Zubry do těsného kontaktu Kotásek, který nadvakrát procedil kotouč za výtečně chytajícího Slováka, to ale bylo ze strany hostů gólově vše. Autor branky Kotásek totiž o pár vteřin později musel na trestnou lavici a konečný výsledek stanovil v přesilovce David Šebek, který dorazil Stejskalovu střelu. Prostějov tak vyhrál v dramatickém a vyrovnaném utkání 3:1, udržel si třetí místo v tabulce, Přerov naopak o jednu pozici klesl na 10. příčku.

Poprvé v historii zavítali hokejisté Valašského Meziříčí na zimní stadión do Rosic, přičemž ihned zde dokázali zvítězit. Bobři vedli už po čtrnácti minutách 2:0 a když Bokroš zvýšil ke konci druhé třetiny na 3:0, vypadalo to se šancemi domácích zle. Jenže vstup do poslední třetiny Technice vyšel, po 65 vteřinách se prosadil Brzobohatý, na rozdíl jedné branky snížil ve 47. minutě Žalud. Hosté ovšem utkání a body nepustili, ubránili další nájezdy brněnských hráčů a v závěrečné power-play pojistili vítězství zásluhou Matějného přesné trefy. Po špatném úvodu sezóny jsou Bobři již sedmí, Technika je naopak až dvanáctá.

Do Uherského Hradiště přijel Frýdek-Místek, který nažhavený bodovým ziskem ze Šumperka toužil opět zamíchat pořadím v tabulce soutěže. To se mu také podařilo, hosté sice vyhráli až po nájezdech, leč na únik z nelichotivé poslední pozice to stačilo. Již po 69 vteřinách zápasu otevřel skóre hostující Kotásek, v úvodu druhé třetiny pak srovnal Piluša a více branek ze hry se již diváci nedočkali. Rozhodovaly tak samostatné nájezdy, ve kterých až v sedmé sérii uspěl Ondřej Sluštík. Frýdek-Místek vyhrál 2:1 po nájezdech a vyskočil v tabulce na 13. pozici před Vsetín a Uničov. Uherské Hradiště kleslo o jednu pozici na 11. místo.

Draci zajeli do Havířova a k vidění byl strhující hokej, který nabídl dvanáct branek, více než dvacet vyloučení, jedno trestné střílení, několik menších či větších potyček a také kuriózní branky. Tou jednou se blýskl obránce Jiří Krisl, který v úvodu druhé třetiny poslal puk nešťastně o brusle brankáře Vrby do havířovské branky. Draci tak skórovali ještě dříve, než-li se v druhé části hry sami dotkli kotouče. Jenže Šumperku ani vedení 5:2 v polovině utkání na klidné dohrání zápasu nestačilo. Domácí AZ totiž postupně ukrajoval náskok Draků, až jej smazal zcela. Závěr duelu ale vyšel lépe hostům, Michal Velecký svou třináctou trefou v sezóně a zároveň čtvrtým vítězným gólem v letošním ročníku vrátil Drakům náskok, který při závěrečné power-play podpořil druhou brankou v utkání Aleš Holík. Šumperk v divokém zápase uhrál výhru a udržel se na čele tabulky, Havířov pak zůstává v lize na pátém místě.

Neskutečný obrat předvedli Opavští v domácím utkání s Novým Jičínem. Ten kdyby ve Slezsku vyhrál, tak by se Draci bodově na čele trhli a měli by jistotu, že v čele ligy zůstanou i po středečním 10. kole, kdy má Šumperk v rámci losu volno. Hosté za tímto cílem také šli, ve 32. minutě vedli 3:0 po gólech Gebauera, Vrdlovce a Skaloše, čímž vyhnali hrdinu Opavy z předchozích zápasů Iláše z branky a zdálo se, že v táboře hostů bude dnes veselo. Jenže střídání gólmanů domácí nakoplo, k obratu pak zavelel dvě a půl minuty před druhou sirénou kapitán Pavelek. A to byl dost možná ten klíčový signál k útoku. Slezan snížil na rozdíl jediné branky hned v úvodu třetiny, a když na Kociánovu branku navázal v 51. minutě Tůma, prořídlý opavský zimák vzdychal blahem. To ještě nikdo netušil, že 89 vteřin před koncem třetí třetiny dokoná fantastický obrat Polok. Domácí zvítězili 4:3 a udrželi si jednobodový odstup za lídrem soutěže ze Šumperka. Nový Jičín pak klesl za Hodonín na deváté místo.

Drtiči totiž zvládli zápas v Uničově, i když se na výhru nadřeli. V patnácté minutě sice poslal hosty do vedení Jurásek, domácí tým srovnal ještě v úvodní třetině zásluhou Diviše. O osudu zápasu pak nejspíše rozhodla pětiminutovka druhé třetiny, kdy ve 26. minutě skórovali v rychlém sledu Kuba a Jurásek, v 31. minutě pak přidal čtvrtý gól hostů Vaškovič. Frieb sice ještě dokázal snížit a aspoň trochu vrátit Uničov do utkání, více ale svěřenci Tomáše Sršně nezvládli. Při uničovské power-play pečetil do prázdné branky Komárek a Hodonín se díky třem bodům vyhoupl v tabulce do osmičky pro play-off, Uničov se naopak propadl na poslední místo tabulky.

Videozáznamy z utkání 9. kola 2. ligy Východ

LHK Jestřábi Prostějov - HC Zubr Přerov 3:1

Statistiky soutěže po 9. kole

Statistiky jsou neoficiální, jedná se o údaje sesbírané z jednotlivých klubových serverů a ze serveru www.onlajny.cz.

Do čela neoficiálního bodování soutěže se dostal šumperský útočník Michal Velecký, který se na výhře v Havířově podílel jedním gólem a jednou asistencí. Stejně bodů, avšak méně vstřelených branek má na druhém místě prostějovský David Šebek, za kterým je v těsném závěsu jeho bratr Patrik. Mezi střelci vévodí Michal Velecký se 13 góly, o čtyři góly méně má na druhém místě hned kvartet hráčů - orlovští Ivan s Valchařem, hodonínský Jurásek a frýdeckomístecký Kolařík. V kanadském bodování obránců vede jasně Aleš Holík před hodonínským Lukášem Komárkem a orlovským Miroslavem Javínem.