Souhrn 19. kola: Ani Sršeň Uničovu nepomohl, ačkoliv vedl jeho tým 4:1

Jaroslav Svoboda, pondělí 15.11.2010
Š u m p e r k - Hodně povážlivě si pod sebou nařezali větev hokejisté HC Uničov, za které naskočil do zápasu i zkušený matador Tomáš Sršeň. Domácí vlétli do důležitého souboje s Frýdkem-Místkem jak urvaní, vedli již 4:1, pak ale hosté zabrali a vrátili Uničovu porážku divokým výsledkem 7:6. Naprosto stejným, jakým Uničov vyhrál v prvním vzájemném duelu na moravsko-slezském pomezí. Jediným plně bodujícím domácím týmem kola se stala Orlová, která již v páteční předehrávce porazila Přerov 4:2. Podobný počin se čekal i od Opavy, ale Slezan dokázal přehrát Uherské Hradiště až po nájezdech. Cenné tři body vybojoval Hodonín v Novém Jičíně, Vsetín i nadále čeká na vítězství nad rivalem z Valašského Meziříčí. Ačkoliv byli Bobři takřka v celém utkání horším mužstvem, nakonec vydolovali zlaté dva body.

HC Orlová - HC Zubr Přerov 4:2

Necelých 600 diváků sledovalo v Orlové souboj domácích Olejářů s přerovskými Zubry. Hosté zaspali v úvodu zápasu, když hned ve druhé minutě otevřel skóre z dorážky Škatula, domácí potvrdili náskok v závěru první třetiny Vnenkovou ránou. Hostům se podařilo snížit zásluhou tahouna Hanáka, jenže srovnat skóre se už v celém utkání Přerovu nepodařilo. Rozhodující gól si připsal David Moravec. Jakmile Hanák vstřelil druhý svůj gól v utkání a vrátil Zubry na rozdíl jedné branky, dokázal dvě minuty poté kontrovat Luka. Orlová vyhrála v páteční předehrávce 4:2.

HC Břeclav - Salith Šumperk 0:1

Branek jak na nudném fotbale viděli diváci v Břeclavi, kde hrstka domácích fandů sledovala defenzivní boj domácích s útočnou mašinérií Draků. Šumperk podruhé vřadě musel čelit "prešovskému betonu", znovu soupeř dlouho odolával, nakonec ale se štěstím padl. Sedlákův pokus doklouzal za Žurka, který po celé utkání ničil nervy šumperských střelců. Drakům, kteří se v posledních kolech venku střelecky trápí, tento gól na výhru stačil. Štůrala totiž zavřel klec a žádný kotouč za sebe nepustil. Připsal si tak první čisté konto sezóny, naopak Michal Velecký poprvé letos nebodoval.

LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov 1:2

I největší pronásledovatel šumperských Draků, havířovský AZet, vyhrál. A také pouze o jediný gól. V Prostějově přitom domácí 42 minut vedli, když již po sedmdesáti vteřinách zápasu nechytatelně skóroval do šibenice Meidl. Jestřábi měli při stejném počtu hráčů na ledě více ze hry, ale jejich snaha o gól nevedla k úspěchu, což se ukázalo jako osudné. Havířov totiž postupem času převzal iniciativu, vždyť také musel, pokud chtěl pomýšlet na body. Ve 44. minutě se nakonec Havířov dočkal. Marunovu přihrávku procedil skrze Slováka do branky Říčka. Zatímco Prostějov si ale vylámal zuby na svém bývalém brankáři Adamu Vrbovi, hosté skórovat dokázali. Maruna se trefil bekhendem nad rameno brankáře Slováka a rozhodl zápas. Zkušený kouč Jan Daneček starší dovedl svůj tým k další výhře a jak je v posledních kolech zvykem, čeká nyní na soupeře druhého Havířova lídr tabulky ze Šumperka.

HC Nový Jičín - SHK Hodonín 2:3

Hodonín podruhé v poslední době řešil menší krizi. Po třech prohrách v řadě mířil do Nového Jičína, přičemž na soupisce již nefiguroval propuštěný brankář Michal Láníček. Jedničkou se tak stal mladý Šurý, který dokázal vychytat výhru. Drtiči se stali prvním celkem, který v Novém Jičíně letos vyhrál. Pravdou je, že jim k tomu pomohl špatný výkon domácích. Hodonín šel do vedení již v sedmé minutě, kdy skóroval Beňa. Ač se následně Novému Jičínu podařilo otočit po gólech Macháčka s Andrýskem, v posledních třech minutách dokázal Hodonín zázračně otočit. Srovnával Hoza, vítěznou trefu zaznamenal v přesilovce Flamík.

HC Uničov - HC Frýdek-Místek 6:7

Uničov v posledních kolech začal prokazovat zlepšenou výkonnost, proti Technice uhrál dva body, přičemž Brno poslalo zápas do prodloužení šťastnou trefou pouhé tři vteřiny před koncem třetí třetiny. Na Frýdek-Místek vyrukovali domácí i s Tomášem Sršněm v sestavě, který odehrál jen pár střídání a připsal si jednu asistenci. Uničov vedl již 4:1, měl nakročeno k velmi důležité výhře, díky které se mohl dostat na bezprostřední kontakt ke svým soupeřům. Ovšem zajíci se počítají až po honu a nakonec lepší mušku měli hosté. Ti otočili zápas a divokou přestřelku vyhráli 7:6. Zajímavostí je, že i první vzájemný zápas skončil tímto vítězstvím hostů (tehdy Uničova). A ještě jedna vzájemná spojitost - v onom prvním duelu dokonce přišli svěřenci Tomáše Sršně o vedení 5:1.

HC Slezan Opava - HC Uherské Hradiště 3:2sn

Všeobecně se očekávalo, že by si Opava měla ve svém domácím prostředí s nováčkem z Uherského Hradiště hladce poradit. Opak byl pravdou, Slezan byl rád za dva body. Hosté oba své góly vstřelili v první třetině. Nejprve se prosadil z dorážky Piluša, podruhé osm vteřin před sirénou vrátil hostům náskok Knebl. Mezi tím totiž stačil srovnat Bohumil Herman, který se během celého utkání stal jediným domácím střelcem ze hry. Opava po zbytek utkání téměř marně dobývala branku mladíka Kudely, Polok dokonce napálil spojnici břevna a tyče. Zoufající si domácí fanoušci se dočkali až ve 48. minutě. Herman trefil z voleje do protipohybu Kudely. Hosté dalšímu tlaku odolali a nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. V nich Měch s Polokem rozhodli o domácí výhře 3:2 po nájezdech.

VHK Vsetín - HC Bobři Valašské Meziříčí 1:2pp

Valašsko ožilo velkým hokejovým derby, kdy do Vsetína zavítali Bobři z nedalekého Meziříčí. Souboj dvou nesmiřitelných se změnil v zuřivé domácí dobývání hostující branky. Vsetín sice vstoupil do zápasu razantně, Brynecký vletěl do pásma Bobrů a nadělal tam takovou čistku, že dokázal již po šestnácti vteřinách hry ze svého druhého střeleckého pokusu skórovat. O pět minut později ale hosté srovnali zásluhou kanonýra Bacula. Po celý zbytek utkání to byli většinou domácí, kdo měl více ze hry. Bobři se v čele s výborně chytajícím Vlachýnským ubránili všem atakům a v úvodu prodloužení rozhodli. Matějkovu přihrávku dometl za čáru Bokroš. Vsetín tak na svou historickou výhru nad Bobry stále čeká.