Souhrn 14. kola: Přerov doma poprvé prohrál, v Orlové na derby vyprodáno

Jaroslav Svoboda, pátek 29.10.2010
Š u m p e r k - Další zajímavá utkání má za sebou druhá hokejová liga a opět se potvrdilo, že tato soutěž si s těmi vyššími v ničem nezadá. Například v Orlové došlo na historické derby domácích Olejářů s AZet Havířovem oficiálně 2250 diváků, neoficiálně minimálně tři tisíce. Dramatický souboj svedli i Draci v Přerově, napínavá přetahovaná byla k vidění na Lapači, kde sice Technika po dlouhém půstu skórovala, ale na body to nestačilo. Kromě Přerova se až do nájezdů dostal i zápas v Břeclavi, kam již ve středu dorazil Prostějov. Domácí Jestřáby nakonec porazili. Hodonín si po prohře v Šumperku připsal plný počet bodů proti Uherskému Hradišti. Uničov pak vyhořel v Opavě a Frýdek-Místek marně toužil po bodech z Nového Jičína.

HC Břeclav - LHK Jestřábi Prostějov 2:1sn

Góly a nahrávky: 38. Barták (Fiedler, Škápík), rozh. nájezd Sedláček - 58. Šimo.
Břeclavští Lvi předpokládali, že na jejich led dojede značně oslabený Prostějov, jenže oproti původním zprávám dorazili Jestřábi i s bratry Šebkovými. Hosté také rozjeli ofenzivní přehlídku, jenže místo branek, tak pouze spálených šancí. Domácím tak k jedné vstřelené brance stačilo pouhých třináct střel, hosté vyrovnali až dvě minuty před koncem, když měli na svém kontě takřka čtyřicet pokusů. Na svou střeleckou nemohoucnost Prostějov doplatil, odvezl si z Břeclavi pouze bod, protože prohrál po nájezdech.

SHK Hodonín - HC Uherské Hradiště 8:2

Góly a nahrávky: 2. Peš, 4. Komárek (Korotvička), 17. Pokorný (Komárek), 18. Tomášek (Vaškovič, Salajka), 26. Rehuš (Flamík, Vaškovič), 34. Kuba (Miklík), 54. Penák (Pokorný), 58. Vaškovič (Flamík, Salajka) - 3. Schuster (Knebl, Sakrajda), 46. Karpíšek.
Hodonín si potřeboval zvednou sebevědomí, když v předchozím utkání prohrál na ledě Šumperka, ačkoliv nad Draky vedl již 3:0. Tentokrát se mu zápas naprosto vydařil, nevýrazné Uherské Hradiště si z lázeňského města odvezlo výprask 2:8. Za vítězstvím vyšlápli domácí již v první třetině, kterou vyhráli 4:1. Drtičům chyběl distancovaný Zdeněk Jurásek, který čeká na rozsudek za inzultaci rozhodčího z utkání v Šumperku. Hosté pak střídali brankáře Jedličku již v 18. minutě.

VHK Vsetín - VSK Technika Brno 4:3

Góly a nahrávky: 21. Šafařík (Slováček), 48. Kubo, 55. Tesařík (Slováček), 57. Vaněk (Ševčík) - 27. Bělohlávek (Česnek), 29. Benýšek (Rajnoha K., Brzobohatý), 50. Odehnal (Benýšek).
Vesměs se očekává, že tahouny mužstva a sběrateli klíčových bodů jsou nejzkušenější hráči týmu. Ve Vsetíně je tomu v posledních týdnech jinak. Mladičký supertalent Ondřej Slováček namazal na úvodní gól zápasu Šafaříkovi, pět minut před koncem pak na důležitý vyrovnávací trefu Tesaříkovi. Výhru vystřelil až tři minuty před koncem Vaněk. Souboj celků, kterým se v posledních kolech příliš nedařilo, skončilo důležitým vítězstvím Vsetína. Fanoušky brněnské Techniky tak může těšit maximálně to, že se jejich klub vrací z Rosic zpátky do Brna. Nic to nemění na tom, že "Vysokoškoláci" jsou proklatě namočení do záchranářských bojů.

HC Slezan Opava - HC Uničov 6:1

Góly a nahrávky: 7. Mlýnek, 22. Vrábel (Polok), 29. Mlýnek (Tichý), 38. Kocián (Pavelek), 50. Tichý (Měch, Wolf), 59. Vrábel (Měch, Grofek ) - 7. Skokan (Zúbek, Trojan).
Uničov pod vedením Tomáše Sršně mění kádr a touží utéci z posledního místa v tabulce. Aby ne, dlouho byli jeho svěřenci v lize spíše za otloukánky... Jenže po výhře nad Vsetínem se vše může změnit, i na horkém ledě Opavy vedl Uničov zásluhou Skokana 1:0. Jenže pouze pár vteřin. Mlýnek vzápětí srovnal a od druhé třetiny již domácí drželi zápas ve svých rukou. Dvěma góly v utkání se blýskli Mlýnek s Vrábelem, který po utkání přiznal, že první třetina nebyla ideální.

HC Nový Jičín - HC Frýdek-Místek 4:2

Góly a nahrávky: 36. Gebauer (Vrdlovec, Pavlačka), 41. Macháček (Vrdlovec), 44. Tomášek (Zedník, Toman M.), 48. Tomášek (Toman M.) - 49. Sluštík J. (Kolařík, Rozum), 54. Rozum (Sluštík J., Kolařík).
Celek, který si poveze z Nového Jičína letos body, tak ten si bude moci z vesela hvízdat. Šumperkem to začalo a prozatím Frýdkem-Místkem končilo, Novojičínští kráčí od výhry k výhře, neztratili jediný bod a svou skvělou domácí bilanci potvrdili i ve 14. kole. Přitom až do 36. minuty diváci čekali na gól marně. To se však trefil Gebauer a během osmi minut třetí třetiny domácí rozhodli - dalšími třemi góly. Hosté už jen korigovali na konečných 4:2 pro Nový Jičín.

HC Zubr Přerov - Salith Šumperk 1:2sn

Góly a nahrávky: 44. Hanák - 20. Brunec (Ambruz), rozh. nájezd Fischer.
Přerov vydržel svou domácí neporazitelnost až do 14. kola, pak podlehl doma v napínavém utkání Drakům 1:2 po nájezdech. V první třetině hodně podržel Draky gólman Tomáš Štůrala, který odchytal výtečnou premiéru v šumperském dresu. Radku Kučerovi naopak chyběl Michal Velecký a možná i proto dokázali hosté skórovat ze hry pouze jedinkrát. Ve 20. minutě propadl kotouč za Tihláře a puk do sítě zametl Brunec. Domácí srovnali v přesilovce na začátku třetí třetiny, když se Hanák prosadil z levého křídla. V nájezdech překonal Tihláře v prvním pokusu poněkud překvapivý exekutor Radek Fischer, v druhém pak již stabilní opora Draků v této disciplíně - Jakub Hulva. Domácí naopak na Štůralu nevyzráli a dva body se tak nastěhovali na šumperský účet sezóny.

Sestřihy ze zápasů 14. kola

Statistiky po 14. kole

Přehled statistik přineseme vzhledem k natěsnanosti aktuálního zápasového programu soutěže až po 15. kole. Děkujeme za pochopení.