Souhrn 12. kola: Hosté pohořeli, domácí týmy stoprocentní

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 21.10.2010
Š u m p e r k - Ke své polovině základní části se blíží druhá liga, skupina Východ. Ve 12. kole soutěže, kdy měl volno celek nováčka z Uherského Hradiště, se žádnému z hostujících týmů nepodařilo bodovat na ledě soupeře. Nejblíže k tomu měli hokejisté Prostějova a Havířova, jenže obě mužstva prohrála shodně 3:4. V úterní předehrávce dostal další výprask Uničov (1:7 v Novém Jičíně), dařilo se i obě nejbližším pronásledovatelům šumperských Draků. Orlová i Opava doma vyhrály, stejně tak se vedlo i Přerovu. Draci pak odehráli historicky osmé ligové utkání ve Valašském Meziříčí, a nejen že ani tentokrát nedokázali v normální hrací době vyhrát, z tradičně tvrdého a vyhecovaného utkání se vraceli s prázdnou.

HC Nový Jičín - HC Uničov 7:1

Uničovští prožívají jednu z nejhorších hokejových krizí za poslední roky. Celek z Hané kráčí od prohry k prohře, navíc většina zápasů končí rozdílem třídy ve prospěch soupeře. Nejinak tomu bylo i v Novém Jičíně, tam se dvěma góly blýskli Macháček s Tomáškem a domácí tým vyhrál vysoko 7:1. Macháček si navíc jakou autor druhé domácí branky připsal již svůj čtvrtý vítězný gól letošní sezóny a dohnal tak v této statistice Michala Veleckého. Nový Jičín svým vítězstvím podtrhl svou suverenitu na svém ledě a po šesti domácích utkáních stále čeká na soupeře, který by si dokázal uzmout na jejich půdě nějaký bodík. Avšak díky katastrofální a bezbodové bilanci z venku je Nový Jičín v tabulce až devátý, Uničov pak poslední.

VHK Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov 4:3

Vsetínští po návratu Radima Tesaříka a Marka Dubce ožil, čehož odrazem jsou i fantastické výkony teprve šestnáctiletého Ondřeje Slováčka, který jaksi přeskočil juniorskou kategorii a pendluje mezi starším dorostem a mužským druholigovým týmem. Souboj dvou celků pyšnících se kvalitními bratrskými dvojicemi vyzněl pro Valachy. Zatímco na straně hostů však do zápasu naskočil pouze jeden z bratří Šebků David, duo Radim a Daniel Tesaříkovi pomohlo výrazně svým barvám k výhře. Dvěma kanadskými body se blýskl i již zmiňovaný benjamínek Slováček a když v závěru kotouč po Šebkově trestném střílení skončil na brankové čáře, dokázali domácí potřetí v řadě naplno bodovat. Na Lapači se tak nejspíš začínají rozhánět chmury, Valaši jsou již v tabulce jedenáctí a tímto tempem určitě budou stoupat výš. Prostějov se propadl na čtvrté místo.

SHK Hodonín - AZ Havířov 4:3

Naposledy se obě mužstva setkala v ligovém ročníku 1994-1995, po dlouhých letech se týmy z opačných koutů Moravy opět střetly. Tentokrát ve druhé lize, ovšem opět před slušnou návštěvou a hlavně, v dramatickém boji do posledních vteřin. Po celé utkání byli vždy o krok vpřed, chvíli i o dva domácí. Havířov zdramatizoval souboj v úvodu poslední minuty, kdy v power-play skóroval Klimša. Do prodloužení však již hosté duel nedostali. Drtiči, kteří ve víkendovém třináctém kole zavítají na Tyršův stadion, jsou v tabulce šestí, Havířov s jednobodovým náskokem na svého posledního soupeře pak pátí.

HC Zubr Přerov - HC Frýdek-Místek 5:3

Přerovští Zubři uvítali na svém ledě lepšící se Frýdek-Místek a na další domácí úspěch se pořádně nadřeli. Klíčový gól v 55. minutě, kterým Přerov utekl na třígólové vedení a díky kterému následné snížení hostů nepřineslo takřka žádné komplikace, vstřelil bývalý šumperský obránce Peter Novajovský. Jednou brankou se prezentoval i nejproduktivnější hráč celé soutěže Pavel Hanák. Třetím brankářem, který se v letošní sezóně zapsal do kanadského bodování, se stal frýdeckomístecký Stanislav Taťák, který asistoval u první branky hostů. Přerov se drží na poslední postupové příčce pro play-off, Frýdek-Místek po čtyřech zápasech odešel z ledu bez bodového zisku a v tabulce je třináctý.

HC Plus Oil Orlová - VSK Technika Brno 3:0

Olejáři se opět vezou na vítězné vlně a třetí tříbodový zisk v řadě získali v souboji s brněnskou Technikou. Ta nedokázala ani jednou překonat výtečného Šafránka, naopak třikrát inkasovala. Orlová o svém vítězství rozhodla v první třetině, když se trefili v rozmezí čtyř minut Mikšan s Javínem. Třetí gól přidal orlovský patriot Petr Grygar. Olejáři si díky vítězství polepšila o dvě příčky a je již druhá před Opavou, pouze díky většímu počtu vstřelených branek.

HC Slezan Opava - HC Břeclav 3:1

Byly časy, kdy Opavští měli doslova hrůzu z břeclavských Lvů. Tentokrát se úspěšnost jihomoravanů v soubojích se Slezanem nenaplnila. Druhý celek tabulky vyhrál 3:1, na úvodní gól čekali diváci až do závěru druhé třetiny. To se trefil Kocián, kterýžto ve 47. minutě přidal druhý a zároveň vítězný gól zápasu. Třetí trefu přidal Pavelek, načež se Lvům podařilo jen snížit zásluhou Fiedlera. Iláš přišel o čisté konto necelých pět minut před koncem, Opava zároveň díky této brance spadla ze druhého na třetí místo tabulky. Břeclav je desátá se čtyřbodovým mankem na play-off.

HC Bobři Valašské Meziříčí - Salith Šumperk 6:4

Nejvíce branek viděli diváci ve Valašském Meziříčí. Tam přijel Šumperk a znovu to na ledě i v hledišti jiskřilo. Draci v utkání dvakrát vedli, jenže Bobři na ně doma umí. Když se k tomu přidá vysoká nedisciplinovanost, je zle. Bobři nastříleli čtyři branky v přesilovkách, kterých se stejně jako v předchozích soubojích obou soupeřů urodilo dostatek. Dohromady za všech osm vzájemných ligových soubojů obou mužstev, které se ve Valašském Meziříčí odehrály, padlo již 442 trestných minuty, v přepočtu více než 27 dvouminutových trestů na jeden zápas. Domácí tým zvládl hlavně koncovku střetnutí, během dvou přesilovek otočil vývoj a následně při hře čtyř na čtyři pojistil výhru Bokroš. Zatímco Valaši tak slavili další výhru nad Draky, ti jeli domů s prázdnou. Po utkání se také řešily dva sporné momenty. Nejprve napadení brankáře Bošky v brankovišti, do nějž najel nepotrestaný Martin Varga a po jehož zákroku nakonec Boška s poraněným kolenem ze zápasu odstoupil. Na druhé straně pak gól Radka Fischera, který podle názoru domácích kopl kotouč za záda Krumpocha bruslí.