Poslední zápas roku. Přetrhnou Draci vsetínskou šňůru?

Martin Schwarz, úterý 27.12.2016
Vánoční svátky jsou minulostí, v kalendáři ubíhají poslední chvíle do konce letošního roku. Draci ještě před přivítáním toho nového sehrají jednu bitvu. A rozhodně ne snadnou. Poté, co z Valašského Meziříčí dovezli těsný neúspěch 3:4, touží potrápit favorita z největších. Také nyní totiž pojedou na Valašsko, leč je místo Bobrů uvítá vedoucí celek tabulky VHK ROBE VSETÍN. Zelenožlutí posledních šest utkání neprohráli, v čele mají luxusní náskok a jejich pozice vypadá neotřesitelně. Zaskočí svěřenci Aleše Flašara rozjeté Valachy? Utkání VHK ROBE Vsetín – Draci Šumperk začne ve středu 28. prosince v 17:30 hodin.

Jen se ničeho nebát a hurá do boje! Předchozích několik mačů ukázalo, že Šumperští umí hrát v klidu a pohodě. Před střetnutím s Bobry bodovali bez přerušení osmkrát a k prodloužení této úctyhodné série Drakům mnoho nechybělo ani ve Valašské Meziříčí. Začít podobnou novou sérii sběru bodíků mohou modrožlutí ve Vsetíně, kde je však čeká pořádná dřina. Valašský hokejový klub nakupil do průběžného pořadníku druholigové východní skupiny jednasedmdesát bodů a zatím se nezdá pravděpodobné, že by jeho vedoucí post někdo ohrozil.

Derby uhráli i počtvrté

Jestli si něco ROBE v právě probíhajícím ročníku navýsost užívá, pak valašská derby proti Bobrům. Před vánočními svátky parta kouče Jiřího Dopity poměřila síly právě s nedalekým sokem. Celkem proti němu svedla boj už počtvrté a také v tomto případě výsledek vyzněl jednoznačně nejlépe pro někdejšího extraligového mistra. Hotovo bylo prakticky v první třetině. Během pouhých dvou minut Vsetín nasázel hráčům z Bobří hráze do sítě tři kotouče, pak už se domácí nezmohli na větší odpor. Žlutozelená skvadra zvítězila 5:1. Ještě předtím ulovila plný počet bodů v Opavě (4:1) a dařilo se jí i doma s Kopřivnicí (6:5). Leč s ní se Vsetínští o výsledek strachovali.

Naposledy náš středeční vyzyvatel tratil část bodového zisku při domácím klání na začátku prosince, kdy nastoupil vstříc Drtičům z Hodonína. Valaši opět brali výhru, nicméně až po prodloužení, ovládli divokou přestřelku poměrem 6:5. VHK bude při duelu se Šumperkem na střídačce chybět hlavní trenér Jiří Dopita, rodák z podhůří Jeseníků aktuálně pomáhá kočírovat juniorskou reprezentaci na mistrovství světa dvacetiletých. Nelze ovšem očekávat, že tato skutečnost Vsetínské výrazně ovlivní.

Pokorný se rozgóloval

Parádní jízda vsetínských borců ročníkem 2016/2017 se pochopitelně projevila také ve statistikách jedinců. Útočníci sbírají jeden kanadský bod za druhým, například vedoucí muž týmového bodování Jan Kolařík (13 + 19) tahá za nejdelší kousek lana, a to těsně před zkušeným Radimem Kucharczykem (14 + 16). Oba tahouny však nedávno postihlo zranění. Zatímco Kolařík už problémy vyřešil a vyjel k zápasu ve Valašském Meziříčí, Kucharczykův stav zůstává nejistý. Daří se i nejlepšímu střelci Vsetína Dominiku Pokornému (17 + 12), který mimochodem dvakrát slavil i minul na kluzišti Bobrů.

Z beků je na tom jednoznačně nejlépe ostřílený zadák Pavel Mojžíš (2 + 23), jenž naprostou většinu vlastního úspěchu zařizuje nahrávkami a není pochyb o tom, že jeho přesné pasy se ROBE velmi hodí. Za ním zůstávají třeba spoluhráči z obrany Martin Janáček (2 + 11) či Michal Žák (1 + 9) a Radim Ostrčil (4 + 5).

Naposledy Šumperk obral Vsetín o bod

Mezi brankáři Michalem Šurým(úspěšnost 93.33 %) a Petrem Hromadou (úspěšnost 88.49 %) panuje poměrně smírné dělení minut v brankovišti. Přesto je docela překvapivé, jak často nastupuje první zmiňovaný, už dvě utkání po sobě kolegu do brankoviště nepustil. Leč Šurého skvělé statistiky mluví za vše. Koho trenéři vyšlou do boje proti Drakům?

Dokáže Šumperk odrazit těsnou předvánoční prohru a překvapit favorita druhé ligy – skupiny Východ? Ve Valašském Meziříčí za Severomoravany přesně mířili Jan Matějka, Pavel Sedláček a Tomáš Sedlák. O utkání dříve (doma proti Opavě, Šumperk vyhrál 6:2) zase dvakrát dostal puk za soupeřova gólmana Daniel Vachutka, který se i díky těmto přesným trefám drží mezi nejlepšími střelci východní skupiny! Do branky minule vyrukoval Petr Zavadil, stejně jako v klání se Slezanem a Kopřivnicí. Když se Vsetínskými výběr Aleše Flašara svedl vřavu v půlce listopadu, obdrželi modrožlutí cenný bod za prohru po prodloužení.

Utkání VHK ROBE Vsetín - Draci Šumperk odstartuje ve středu 28. prosince v 17:30 hodin. Pokud do Vsetína nevyrazíte Draky podpořit osobně, můžete zápas sledovat na serveru onlajny.com.