Pod Lupou... Adam Červenka

Zuzana Košťálová, čtvrtek 22.9.2011
Š u m p e r k - Ve středečním zápase proti týmu SK Kadaň jsme si pod drobnohled vzali útočníka s číslem 25 - ADAMA ČERVENKU. Tento hráč známého tria Červenka – Velecký - Haas má za sebou velice úspěšnou sezónu 2010/2011. Ve 46 utkáních celé sezóny si připsal 31 branek, které podpořil 32 asistencemi. V úvodu 1. ligy 2011/2012 má na kontě zatím jen jeden bod za nahrávku Michalu Veleckému v domácím zápase proti Jihlavě, který navýšil skóre na 3:1 pro Draky. V zápase proti Kadani strávil Červenka na ledě necelých 21 minut, vyslal 14 přihrávek na své spoluhráče a jen 4 nenašly svého adresáta. Celkem čtyři střely vyslal Adam Červenka směrem na kadaňskou bránu. Avšak na buly Červenka úspěšný nebyl. Z obou dvou duelů na vhazování vyšel jako poražený a kotouč získal soupeř. Červenka sice proti Kadani nebodoval, ale svému týmu velkým dílem pomáhal svou houževnatostí a rychlým pohybem po ledové ploše.
Adam Červenka

Narozen: 2. září 1984
Post: útočník
Výška/Váha: 182 cm/73 kg

- v roce 2009 dostal nabídku zahrát si v Harbinu na univerziádě. Byl to pro něj, jak sám tvrdí, největší hokejový zážitek.

- za připomenutí stojí třetí finálové utkání v sezóně 2010/2011 s Orlovou, kdy v poslední třetině za stavu 1:1 dokázal Červenka dvakrát skórovat a rozhodnout celé utkání i finálovou sérii

- v sezóně 2011/2012 měl kopřivnický rodák několikrát nakročeno za hattrickem, dotáhnout jej do konce se mu ale podařilo pouze v derby v Uničově, kde Draci vyhráli vysoko 12:3

Zajímavé momenty v zápase

22:13 - Adam Červenka vybojoval v oslabení kotouč v útočném pásmu, nahrál přesně k modré lajně na Michaela Zacpálka, který z první pálil na bránu, avšak brankář Kadaně Závorka byl připraven a zasáhl levým betonem.
24:46 - Červenka si na modré čáře krásně převzal puk z hokejky jednoho z kadaňských hráčů a najížděl na Závorku. Přestože byl ve špatné pozici, hostujícího brankáře pořádně vystrašil.