Po týdenní pauze znovu do boje - a hlavně splácet účty

Jaroslav Svoboda, pátek 3.12.2010
Š u m p e r k - Po týdenní přestávce se šumperští hokejisté vydají opět do boje o ligové body. Lídr tabulky zavítá na led Frýdku-Místku, kterému má rozhodně co oplácet. Právě hokejisté z města na pomezí Moravy a Slezska jsou jediným celkem, který letos dokázal v Šumperku bodovat. Rozjetý šumperský expres získal z posledních deseti zápasů 29 bodů z možných 30, navíc si Draci zajistili účast v play-off. A to ještě dříve, než-li odehráli polovinu zápasů dlouhodobé části. Frýdek-Místek se naopak nachází na předposledním místě tabulky a i když má šestibodový náskok na Uničov, záchranu jistou nemá.

Poprvé po mnoha letech soutěžního odloučení se oba celky střetly začátkem října v Šumperku. Draci dle předpokladů brzo získali slušné vedení, v desáté minutě po dvou gólech Veleckého a jedné brance Brunce vedli domácí 3:0. V závěru třetiny sice snížil superstřelec Kolařík, ale v půlce utkání Haas znovu zařídil Drakům tříbrankový náskok. Jenže v poslední třetině Draci vyhořeli, hosté třemi góly srovnali. Poslední ránu zasadil šumperským hráčům Kolařík v posledních vteřinách utkání, když v oslabení ujel a propálil Peksu. Chvíli po začátku prodloužení rozhodl Holík a místo oslavných gest zlostně zahodil hůl. Zápas Drakům nevyšel, fanoušci jim to dali najevo, od té doby však Šumperk doma neklopýtl. A vůbec, prohrál pouze ve Valašském Meziříčí.

I proto se Draci protlačili na čelo tabulky, navíc s náskokem pěti bodů na druhý Havířov a již plných dvanácti bodů na Orlovou. Před vzájemným utkáním právě s pronásledovatelem z Havířova čeká Šumperk cesta do Frýdku-Místku. V sobotu 4. prosince se Drakům postaví celek, který na svém ledě zvítězil v dosavadním průběhu sezóny pouze dvakrát - s Břeclaví (4:3) a se Vsetínem (6:1). To vše se událo do konce října, během listopadu Frýdek-Místek doma nezískal ani jediný bod, což ve srovnání s tím, že Šumperk v minulém měsíci žádný bod neztratil ani doma, ani venku, staví Draky do role jasných favoritů.

Soupeř disponuje hvězdou v podobě Jana Kolaříka, který dává branky jak na běžícím pásu. Superstřelec však v tomto zůstává v týmu poměrně osamocen. Pravidelně bodují také Petr Rozum, který v minulosti působil v Šumperku, a mladší z bratrů Sluštíků Jan. Z defenzivních hráčů si dobře vedou Jan Kudláček a další hokejista v minulosti působící v Šumperku - Martin Mintěl. Na postu brankářské jedničky se střídají Radim Vašíček a Dalibor Polonyi.

Zápas se uskuteční v sobotu 4. prosince 2010, na ledě ve Frýdku-Místku začíná duel v 17:00. Zápas jako vždy budete moci sledovat na serveru onlajny.cz