Kdo s koho? Šumperk vs. Vsetín, díl poslední

Svoboda Jaroslav, pondělí 30.3.2009
Š u m p e r k - "Tak už jdeme do finále..." - tak přesně tento song si mohou nyní prozpěvovat obě mužstva semifinálové série Šumperk vs. Vsetín, momentálně však stále s dodatkem do finále série... O tom, kdo opravdu půjde i do finále ligy, se rozhodne v úterý 31. března, v předvečer aprílový. Po dvou výhrách Valachů se Šumperk postavil na nohy, doma nejprve rozstřílel Vsetín 6:0 a ve veledůležitém duelu uspěli Draci i na Valašsku, kde vyhráli znovu bez inkasované branky, tentokrát však 3:0. Nicméně radovat se bude ten, kdo zvítězí v pátém zápase celé série. Přání všech šumperských fanoušků je naprosto jednoznačné - potřetí v řadě Vsetín porazit a vybojovat si vysněný postup do finále ligy.

Šumperk přitom nevstoupil do série nejlépe. Na svém ledě v prvním zápase série dlouho prohrával, dlouho však nedokázal srovnat. Místy naprosto drtivý tlak skončil zaslouženým vyrovnáním necelých osm minut před koncem třetí třetiny, hostům ale spadlo vítězství do kapsy s neuvěřitelným štěstím. Vsetín vstřelil branku přes celé kluziště v poslední vteřině třetí třetiny a vezl si domů výhru. Na Lapači se pak situace takřka opakovala, nejprve vytěžili domácí první gól po brejku, druhá branka pak skončila v síti po kontaktu dvojice hráčů s Pavlem Maláčem. Do branky se postavil Lukáš Daneček a Vsetín skóroval potřetí - po samostatném brejku. Od té doby však dokázali dostat kotouč přes brankáře do sítě jen šumperští hokejisté. Draci snížili na rozdíl jediné branky, pojistka Tesaříka přišla při power-play. Vsetín tak v závěru přešil tlak Šumperka a podruhé vyhrál.

Jenže Draci zbraně nesložili, naopak doma rozložili vsetínský tým a po zásluze smetli soupeře z ledu poměrem 6:0. Již po první dvacetiminutovce vedl Šumperk 3:0 a poměrně netypický kádr hostů již v utkání odolávat nestačil. Ke čtvrtému duelu na Lapač zamířily kromě hráčů i davy šumperských fanoušků a ve značně stísněném prostoru svého sektoru, kdy diváci nezřídka stáli i na únikových schodech či ve dvou řadách na stupních vsetínské tribuny, se nakonec radovaly z výhry. Ve druhé třetině nasměroval hosty k vítězství Ambruz a posléze i Holík. A když vychytal domácí šanci deset minut před koncem výtečný Daneček, přidal pojistku Hegegy.

Draci se tak vrací na svou ledovou plochu bojovat o vytoužené finále. Hosté si po trestu na 2 utkání, který vyfasoval za zbytečný zákrok na Novosada v závěru 2. utkání, dovezou do Šumperka Martina Podešvu, uzdravený je podle zpráv z tábora soupeře i obránce Libor Haschka. Ze zápasu na Lapači pak odstoupili šumperští Lukáš Duba a Martin Stejskal, nad jejichž startem momentálně visí otazník.

Na Vsetín čeká již 8. utkání v patnácti dnech, naopak Draci měli možnost po čtvrtfinále se Šternberkem odpočívat. I fyzická kondice tak může hrát důležitou roli, rozhodovat budou výkony brankářů, snad i domácí prostředí a v neposlední řadě i faktor, který zatím platí pro všechna předchozí utkání - kdo dá 1. gól, vyhraje. I když zrovna v prvním utkání série tohle nemělo žádný vliv na výsledek duelu, o kterém nakonec rozhodla šťastná vsetínská trefa.

Nicméně v Šumperku bude k vidění dosavadní vrchol sezóny a půjde doslova o všechno. Na soupeře čeká Orlová a bitva o druhé místo ve finále soutěže přinese nejspíš vše, co k vyřazovacím bojům patří. Napětí, dramatické okamžiky, boj o každý kotouč a také nadstandardní atmosféru. Šumperští fanoušci v posledních dvou duelech série hnali své miláčky do útoku opravdu vydatně a nedá se čekat, že by tomu bylo v úterý 31. března od 18:00 jinak. Naopak, přijďte shlédnout vrcholnou hokejovou podívanou a podpořit Draky v cestě za vysněným finále! Bude to rozhodně potřeba.

Mění se otevření pokladen, ta hlavní u vchodu do hotelu Sport (tj. od parkoviště u zimního stadiónu) bude otevřena již od 15:30, ta vedlejší druhá u fotbalové tribuny pak od 16:30. Rozhodující boj semifinálové série bude stát opravdu zato.