Kadaň doma stoprocentní, draci zakončí první čtvrtinu na severu Čech

Martin Schwarz, neděle 11.10.2015
Po návratu z derby v Prostějově šumperští hokejisté vyzvali favorita v podobě prvního celku tabulky, tedy klub HC Slavia Praha. Bojovnost a motivace týmu Radka Kučery proti Pražanům ovšem na body nestačila, sešívaní Salith vynulovali a draci by si rádi zlepšili náladu v příštím, tedy 13. kole WSM ligy. Právě následující mač bude posledním duelem, který spadá do první čtvrtiny základní části 2015/2016. Aktuální zisk deseti bodů v tabulce je potřeba rozšířit na ledě celku SK KADAŇ. Jenže severočeská družina ještě letos před svými diváky neprohrála, navíc se drží v první polovině tabulky. Zlomí Salith sérii Kadaňských? Utkání SK Kadaň – Salith Šumperk začíná v pondělí 12. října v 18:00 hodin, sledujte jej na serveru onlajny.com.

Už nyní je jisté, že šumperští trenéři nebudou moci po první čtvrtce dlouhodobé sezóny konstatovat spokojenost. Ať další zápas Severomoravanů dopadne jakkoli, draci zůstanou ukotveni na třinácté příčce žebříčku druhé nejvyšší soutěže. Vysokou prohru 0:6 s pražskou Slavií dostane mladá šumperská parta za úkol odčinit na druhé straně republiky, v Kadani. Podkrušnohorci ještě doma neztratili ani bod, takže je jasné, že Salith nečeká procházka růžovým sadem. Šestým tým tabulky ale obecně střídá kladné výsledky se zápornými.

Doma na jedničku, venku problém

Kadaň se řadí k výběrům, jež patří mezi tradiční účastníky druhé nejvyšší tuzemské ligy. Přestože v posledních měsících byla – a to hlavně na poli zákulisním – ohrožena její další účast ve stejné soutěži, kterou hájila doposud, Severočeši neblahou situaci ustáli a rvou se i nadále s ostatními soky WSM ligy. Kadaňští začátkem této sezóny malinko připomínají loňskou a předloňskou posloupnost v Šumperku. Zatímco doma Podkrušnohorci excelují, venku jim pšenka vůbec nekvete. Když ale podotkneme, že na svém stadionu žlutočerní porazili týmy jako Kladno, Třebíč, Litoměřice a Jihlavu, hned musíte přičíst Kadani plusové body.

Kdo s koho? Kadaň doma ještě neprohrála, draci venku umí zabrat

Dvojice posledních dvou odehraných zápasů budiž jasným příkladem dosavadních výsledků Sportovního klubu. Zatímco doma s Litoměřicemi urvali svěřenci kouče Jaroslava Becka těsné vítězství 2:1, při výletu do nedalekého Ústí nad Labem šestkrát inkasovali a padli poměrem 3:6. Na druhou stranu, pouze dva z osmi nezdárných případů Kadaň prohrála o více jak dvě branky, jinak se pokaždé jednalo o vyrovnanou řež do poslední minuty. Náš pondělí soupeř dle statistik drží šestou nejlepší přesilovou hru soutěže (využití 16.67%) a průměrnou hru v oslabení (83.10% ubráněných oslabení). Kadaňští jsou zároveň jasně nejvylučovanějším kádrem, se skoro čtyřiadvaceti trestnými minutami na zápas.

Mladík Chrpa umí

Severočeši se rozhodně netají dlouhodobější spolupráci s nyní už extraligovými chomutovskými Piráty. Řada jmen od účastníka Tipsport extraligy vystupuje pravidelně v Kadani. Bodování Sportovního klubu vede dvojice hokejistů, jednadvacetiletý Jakub Chrpa (7 + 2) je zároveň nejlepším střelcem kabiny, výborně ho doplňuje Marek Račuk (4 + 5). Produktivitu si v Kadani umí rozložit, protože slušné zápisy do statistik stačili zaznamenat i Jaroslav Kůs (3 + 5) a obránce Kamil Charousek (0 + 8) s forvardem Romanem Chloubou (2 + 5). Špička kadaňského bodování tedy dosahuje velmi vyrovnaných hodnot. Trenéři si váží také příspěvků Darek Hejcmana (2 + 3) a Jakuba Trefného (1 + 4).

Většinu zápasů mezi sebe dělí brankáři Jan Strmeň (úspěšnost zákroků 93.69%) a jeho v druhé nejvyšší soutěži dobře známý kolega Miroslav Hanuljak (úspěšnost zákroků 93.06%). První zmiňovaný se ke všemu v pátečním extraligovém derby Chomutov – Litvínov blýskl čistým kontem a parádními zákroky. Zápas v Ústí nad Labem ale za Kadaň odchytal Hanuljak.

Zvládnou draci jako první tým překonat Severočechy na jejich ledě a úspěšně tak zakončit první čtvrtinu základní části? Utkání SK Kadaň – Salith Šumperk začíná v pondělí 12. října v 18:00 hodin. Zápas sledujte také na serveru onlajny.com.