Drakům se postaví žďárské plameny, domácí budou chtít potřinácté v řadě bodovat

Svoboda Jaroslav, úterý 2.12.2008
Š u m p e r k - Nemůže být pochyb o tom, jak budou rozdány karty před středečním duelem 23. kola 2. hokejové ligy. Šumperk naposledy nebodoval v desátém kole, ve 12 utkáních sesbíral 34 bodů z možných 36 a z 13. místa se vyhoupl na čtvrté. Bod za třetí Opavu a dva body za Hodonínem. Spanilá jízda šumperských Draků doznala další rychlostní rovinky v Uničově, kde hlavně zásluhou hattricku Martina Ambruze vyhráli "hosté" 4:1 a jejich výhře aplaudovalo více než 500 šumperských příznivců. Těžko předpokládat, kolik příznivců přijde na souboj se Žďárem, leč určitě bude na co ve středu 3. prosince 2008 od 18:00 koukat.

Nováček druhé ligy ze Žďáru nad Sázavou je v aktuální podobě tabulky na 12. místě, přičemž do sezóny vstoupili hokejisté z Vysočiny poněkud překvapivou výhrou v prodloužení v Novém Jičíně. Až do šestého kola příští soupeř Draků pravidelně bodoval a v tabulce se držel na skvělé čtvrté příčce, což po výsledkově naprosto nevydařené přípravě bylo velké překvapení.

Jenže následovala série pěti proher, ve které je obsažen i první vzájemný souboj Šumperku se Žďárem (Draci vyhráli 3:2). Draci museli výsledek otáčet v poslední třetině, kdy se nejprve trefil Giesel a v 52. minutě svým druhým střeleckým zápisem v utkání rozhodl Tomáš Brunec.

Nicméně cesta ke středečnímu vítězství rozhodně nebude lehká. Draci proti sobě budou mít soupeře, který má ve svém středu několik velice kvalitních hokejistů. Největší hrůzu budí bilance Jiřího Plachého, který se honosí bilancí jednoho gólu na zápas a ve dvaceti odehraných utkáních sesbíral 32 bodů! Poměrně slušně si vede i Martin Sobotka (21 bodů za 8 branek a 13 asistencí). Pak však následuje ve větší vzdálenosti dvojice Dítě - Vránek, na kterou již nikdo větším bodovým ziskem navázat nedokázal.

Draci se poprvé doma představí s Petrem Rozumem, spousta šumperských fanoušků však mohla čerstvou posilu vidět v Uničově. Chybět by měl i nadále Ján Vrtík, kterého nejspíš na postu obránce v první formaci nahradí i tentokrát sedmnáctiletý Michael Zacpálek.

Online

Jako již tradičně budeme přenášet dění ze šumperského zimního stadiónu i v online reportáži, kterou vám za přispění naší redakce nabídne společnost Esports na serveru www.onlajny.cz.

Důležité milníky

Pokud proti Žďáru nad Sázavou naskočí do utkání, tak Martin AMBRUZ odehraje své 60. utkání v dresu Draků.
Jestliže si Martin STEJSKAL připíše kanadský bod, bude to jeho 60. zápis do statistik za Šumperk.
Postaví-li se Pavel MALÁČ mezi tyče šumperské branky, odchytá 20. utkání v dresu Draků.