Draci míří do Šternberka proměnit mečbol

Jaroslav Svoboda, středa 7.3.2007
Š u m p e r k - Velmi blízko k postupu do semifinále druhé ligy jsou šumperští hokejisté. Po dvou domácích vítězství míří parta vedená trenérem Jindřichem Setikovským k odvetám do Šternberka. Pokud Draci ve středu zvítězí, je po sérii. Šumperk by postoupil dál a pro domácí by sezóna skončila. Pro šumperský výběr hovoří ještě jeden faktický údaj - Draci Šternberku letos nepodlehli, v šesti duelech vyhráli hned pětkrát a jednou skončil zápas remízou. Krom toho se očekává záplava šumperských fanoušků, kteří již tradičně zamíří povzbudit svůj tým na led nejbližšího soupeře z ligy. Třetí čtvrtfinále začne ve Šternberku ve středu od 18:00, případný čtvrtý zápas ve stejný čas o den později.

Skvostným víkendovým dvojzápasem vstoupili Draci do vyřazovacích bojů. Nic neponechali náhodě a i přes v obou případech nepříznivý vývoj utkání, když zvláště v neděli Šternberk zle zatopil Drakům vedením 2:0 v páté minutě, odjíždí šumperští hráči na Hanou s vedením 2:0 v sérii. K postupu do semifinále zbývá Šumperku vyhrát jeden ze tří možných zápasů. Všichni se ovšem shodují, že sérii budou chtít ukončit již dnes, vyhrát ve Šternberku a před těžkými boji v semifinále si odpočinout.

Draci jdou i tentokrát do boje téměř kompletní. Chybět bude nadále pouze Ladislav Martinka, který - ačkoliv již zkoušel nazout brusle a otestovat současný stav zranění na ledě - stále nemůže zasáhnout do bojů vinou poranění kolene. Šternberku naopak dlouhodobě chybí Erik Kohút, v obou úvodních kláních čtvrtfinále nehrál ani Lukáš Fiala.

První dvě utkání byla od sebe zcela odlišná. Zatímco hned úvodní zápas série přinesl otevřený hokej a patnáct branek, přičemž výsledek pak jen potvrdil fakt, že Šternberk je tým s nejdivočejšími zápasy, druhé bylo typické utkání pro play-off. Spousta nasazení, osobních soubojů, napadání - a šest branek, z nichž první dvě vstřelily hosté a čtyři následné, které znamenaly obrat v zápase, Draci. Urputný hokej se dá bezesporu čekat i dnes. Šternberk doma nedá rozhodně kůži lacinou a například v minulé sezóně se Hanákům podařilo otočit sérii ze stavu 1:2 na 3:2. Nyní ale Draci vedou na zápasy už 2:0 a jsou blízko postupu.

Draci zatím potvrzují v play-off svou výtečnou bilanci proti Šternberku. V základní části zvítězili ve vzájemných duelech hned třikrát, pouze druhé utkání na Hané skončilo remízou. Víkendové výhry 10:5 a 4:2 přinesly hlavně splnění povinnosti dvakrát doma zvítězit a ujmout se v sérii vedení už po domácích bojích.

Čtvrtfinálové série mají tedy před sebou dvojzápasy na hřištích týmů, které do play-off postupovaly z 5.-8. místa. Na všech stadionech - Šternberk nevyjímaje - však hosté mohou ve středu vítězstvím rozhodnout o složení semifinálových dvojic. Pokud některý z celků vedoucích v sérii 2:0 na zápasy klopýtne, další duel je připraven na čtvrtek, tj. o den později.

ZAJÍMAVOSTI

• Zatímco v základní části proti Šternberku Martin Stejskal ani jednou nebodoval, hned v prvním zápase čtvrtfinále "popravil" soupeře hattrickem a jednou asistencí
  • Klíčem k výsledku jsou zatím druhé třetiny. Šumperk je vyhrál vždy, když dokázal zvítězit i v celém utkání. Pouze při remíze ve třetím vzájemném duelu skončila druhá třetina nerozhodně

PŘEHLED UTKÁNÍ

8. kolo: Šternberk - Šumperk 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 5:20 Hruška (Zima), 58:48 Poledna (Kohút, Vích) - 6:27 Ohnutek (Kratěna), 28:13 Holík (Ohnutek), 34:42 Ohnutek (Osina), 58:09 Martinka (Kučera, Tihlář). Rozhodčí: J. Jeřábek - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 9:10, navíc Kališ 5+do konce vražení. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 400, z toho 200 ze Šumperka. Průběh utkání: 1:0, 1:4. 2:4. Sestava: Tihlář - Kukol, Holík, Hajas, Kališ, Ondráček, Jurča - Kočara, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Antonovič, Novosad - Čížek
detail utkání

19. kolo: Šumperk - Šternberk 5:3 (2:0, 3:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 6:19 Kukol (Kučera, Novosad), 11:45 Ohnutek (Antonovič), 26:45 Kočara (Ohnutek, Kratěna), 32:35 Martinka (Kučera, Novosad), 34:59 Kališ (Kučera) - 22:59 Mikeš (Faltýnek), 51:42 Fiala (Hradecký), 55:04 Hradecký (Hruška). Rozhodčí: Venglář - Ondra, Vengřín. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1700. Střely na branku: 48:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3. Sestava: Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Kočara - Dostál, Meluzín, Antonovič

30. kolo: Šternberk - Šumperk 3:3 (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8:50 Kohút (Hruška, Dalloš), 23:28 Stříteský (Mikeš, Zima), 39:13 Zima (Kohút, Hradecký) - 27:33 Martinka, 31:17 Ohnutek (Kratěna), 44:08 Kučera (Kukol, Holík). Rozhodčí: Škrobák - Knap, Wesly. Vyloučení: 15:15, navíc Mikeš (ŠTE) 5 minut + dku, Dalloš (ŠTE) 2x10 minut + dku, Jurák (ŠTE) 10 minut a Osina (ŠUM) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 750 (z toho 250 ze Šumperka). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3. Sestava: Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Antonovič, Meluzín

41. kolo: Šumperk - Šternberk 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7:29 Martinka (Holík, Kučera), 30:55 Antonovič (Meluzín), 35:40 Stráňovský (Bařica, Antonovič), 41:37 Bařica (Meluzín) - 5:19 Dobrý (Hradecký, Fiala), 37:33 Zima, 46:14 Dalloš (Horák). Vyloučení: 11:9, navíc Ohnutek 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1874. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3. Sestava: Betinec - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský, Ondráček - Dostál, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Čížek

1. čtvrtfinále: Šumperk - Šternberk 10:5 (6:2, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 2:05 Čížek (Kučera), 8:55 Ohnutek (Stejskal), 11:26 Stráňovský (Kališ), 16:59 Stejskal (Ohnutek), 17:32 Meluzín (Kališ), 18:48 Stejskal (Ohnutek), 35:18 Stejskal (Novosad), 39:00 Bařica (Antonovič), 39:20 Dostál (Novosad, Holík), 46:54 Antonovič (Ondráček) - 0:39 Zima (Jurák), 12:39 Zima (Jurák), 23:19 Faltýnek (Jurák), 26:09 Anděl (Faltýnek, Zima), 58:28 Stříteský (Zima). Vyloučení: 10:9, Šimek 2x10 a do konce utkání, Jurák 10 minut. Využití: 4:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 2300. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 6:2, 6:4, 10:4, 10:5. Sestava: Tihlář - Loužek, Holák, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský, Ondráček - Novosad, Kučera, Čížek - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Schön, Jurča, Dostál

2. čtvrtfinále: Šumperk - Šternberk 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 19:42 Meluzín, 31:39 Novosad (Holík), 37:55 Meluzín, 45:16 Bařica (Meluzín, Stráňovský) - 3:49 Dvořák (Dobrý), 4:59 Dobrý (Faltýnek). Rozhodčí: Hradil - Mlčoch, Velinský. Vyloučení: 13:18, navíc Stejskal (SUM) 10 minut, Hradecký (STE) 10 minut a Hruška (STE) 2x10 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2400. Průběh utkání: 0:2, 4:2. Sestava: Tihlář - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský - Novosad, Kučera, Čížek - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Dostál