6. kolo: Hodonín opět prohrál, poprvé letos bodovali brankáři

Jaroslav Svoboda, pondělí 27.9.2010
Š u m p e r k - Více než sedm a půl branky na zápas, tři čistá konta, další prohra Hodonína či vysoké vítězství Přerova nad Vsetínem. To jsou možná stěžejní zápisky šestého kola 2. ligy skupiny Východ. Pozadu nezůstali ani Draci, ti na svém ledě nasázeli Uničovu deset branek. Po velmi vydařené přípravě se do tempa opět dostává Jakub Hulva, který se díky čtyřem kanadským bodům vyhoupl do elitní desítky kanadského bodování soutěže. V ní nalezneme hned čtyři Draky. MICHAL VELECKÝ pak skóroval v pátém ze šesti dosud odehraných utkání, dotáhl se na Davida Šebka a oba nyní vévodí ligovým střelcům. Velecký si navíc připsal třetí vítězný gól zápasu v sezóně, což se v lize zatím nikomu jinému nezdařilo.

Břeclav je jedním z několika mužstev ligy, která doma vítězí a z venku pak většinou nevezou nic. Stejně dopadla i na ledě Bobrů z Valašského Meziříčí. Ti si připsali druhou výhru v soutěži, režii celého utkání si vzal na svá bedra Lukáš Bacul. Ten se díky dvěma gólům a stejnému počtu asistencí posunul do čela kanadského bodování Bobrů. O vítězství domácího celku rozhodla část utkání mezi 26. až 33. minutou, kdy Valaši nastříleli pět branek a Lvi se již do zápasu nedokázali vrátit.

Vsetín si v pátém kole vyšlápl na svém ledě na Hodonín, hned v následujícím utkání jej ale Přerov poslal opět zpátky na zem. A to dosti krutým výpraskem 7:1. Jedinou branku Valachů vstřelil zkušený obránce Pavel Zavrtálek, hrdinou zápasu se pak stal Pavel Hanák. Domácí útočník prožívá úžasný vstup do sezóny, v kanadském bodování se dalším ziskem - tentokráte dvou branek a tří asistencí - vyšplhal na druhé místo za nepolapitelného Davida Šebka. Trenér Oslizlo přitom před utkáním proházel soupisku, ale že mu vzejde tak úderná formace Hanáka s parťáky Kočarou a Kotáskem, to možná netušil. Právě tento útok totiž Vsetínu naložil nejvíc.

Orlová se po odpočinku, když v pátém kole měla dle losu volno, vrátila do ligového kolotoče vítězstvím 3:0 nad Novým Jičínem. Olejáři se tentokrát mohli spolehnout na Václava Studeného, který v páté minutě po Hegegyho nahrávce otevřel skóre, ve 48. minutě přihrávkou vybídl ke skórování i Škatulu. Šumperský odchovanec Dušan Šafránek si připsal čisté konto, jeden kanadský bod si započítal do statistik i zkušený zadák Miroslav Javín. Nový Jičín potvrdil, že v úspěšnosti domácích a venkovních zápasů je na tom obdobně jako Břeclav. Zatímco na svém ledě novojičínští hokejisté poráží i favority soutěže, venku se jim nedaří. Prohra 3:0 na půdě Orlové však neznamená žádnou výsledkovou tragédii.

Roman Boška vychytal třetí letošní vítězství, navíc si připsal i asistenci

Prostějovští Jestřábi odčinili prohru s Draky hned v následujícím utkání. V Uherském Hradišti vyhráli výsledkem 5:0, opět pak řádili "The Šebek Brothers". Zvláště David Šebek vstřelil gól a připsal si další dvě asistence, čímž si upevnil pozici lídra bodování celé soutěže. Prostějov se přesto na Slovácku dlouho trápil. Až ve 28. minutě se prosadil Bartošek, jednoznačný výsledek se začal rýsovat až v závěru utkání. V poslední třetině vstřelili hosté čtyři góly, poprvé se do listiny střelců zapsal v letošní sezóně i obránce Karel Stříteský. Ten v předposlední minutě uzavřel skóre.

Totožným poměrem jako v Uherském Hradišti skončil i duel Havířova s Technikou, tentokrát se však radovali domácí. Exšumperský brankář Lukáš Daneček pokryl všechny střely hostů, nepovolil skórovat ani Zdeňku Mrázovi, pětigólovému střelci z předchozího kola. Technika, která si v předešlém utkání s chutí zastřílela proti Frýdku-Místku, se tak střelecky protrápila až k prohře 0:5. Na domácích brankách se podílelo hned pět hráčů, nicméně "assistrick" v podobě tří gólových nahrávek v jednom utkání si Jan Maruna s Robertem Říčkou. Druhý jmenovaní se prosadil i střelecky a momentálně je nejproduktivnějším hráčem Havířova.

Plných devět branek viděli příznivci Drtičů, radost z toho však měli pramalou. Opavský Slezan vstřelil v TEZA aréně dvakrát tolik branek než domácí výběr a odvezl si domů tříbodové vítězství 6:3. Hodonínu nepomohly ani dvě trefy kanonýra Juráska, který v šesté minutě poslal svůj tým do vedení. Hosté dokázali do konce úvodní části hry otočit na 2:1 a stejným poměrem uspěli i ve druhé a třetí třetině. Nic nebylo Drtičům platné, že soupeře jasně přestříleli. Hrdinou duelu se stal opavský brankář David Iláš. Třiadvacetiletý gólman tak odsoudil Hodonín k průběžnému devátému místu v soutěži, na Drtiče navíc čeká derby v Břeclavi.

Jakub Hulva řádil v přípravě, po mírném útlumu začíná zase řádit...

V jediném nedělním utkání se v rámci šumpersko-uničovského derby očekával návrat Daniela Kunceho na svůj "rodný" led. Šumperský rodák nyní hájící barvy Uničova však do utkání nenaskočil a hosté si posléze protrpěli děsivý zápas. Což o to, že je jiný šumperský odchovanec Jan Přikryl poslal do vedení, ještě do konce třetiny se domácí prosadili čtyřikrát a prakticky nalajnovali další dění. Šumperk se v závěru zápasu dočkal i vytoužené desítky, do statistik se zapsal i brankář Boška asistencí u Holíkova gólu.