Po Šternberku i tentokrát z Hané pouze s bodem

Roman Skokan, Jaroslav Svoboda, sobota 13.1.2007
Jako zlý sen si budou pamatovat šumperští fanoušci třetí třetinu utkání v Kroměříži. Draci po 40 minutách vedli 3:0 dvěma góly Osiny a jednou brankou Bařici, domácí poslední tým tabulky však dokázal v poslední třetině předvést neskutečný finiš. Draci neubránili ani vedení 4:1, v závěru ani vedení 5:4, když v power-play srovnal Vybíral. Protože prodloužení branku nepřineslo, i druhé představení Draků venku v novém roce skončilo remízou. Dvěma góly se blýskl Jiří Osina a zazářila i staronová posila Draků Dušan Bařica. Ten také skóroval dvakrát, o poslední gól hostů se postarala další posila Šumperka Miloš Stráňovský.
32.kolo sobota 13.1.2007
HK VTJ Kroměříž - DRACI PARS ŠUMPERK
5:5p
(0:1, 0:2, 5:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 40:59 Ševčík, 44:39 Vaněček (Večerka), 47:36 Rak (Šimek), 49:57 Rak (Marek), 58:55 Rak (Hlatký) - 11:55 Osina (Ohnutek), 28:51 Osina (Hajas, Tihlář), 29:52 Bařica (Meluzín), 43:15 Bařica (Antonovič, Meluzín), 56:12 Stráňovský (Kučera, Loužek). Rozhodčí: . Vyloučení: 14:14. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 300 (45 ze Šumperka). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 4:4, 4:5, 5:5.
Vala - Blažek, Blahula, Peterka, Klabačka, Sedlář, Vybíral, Pšeja, Rak, Marek, Šik, Ševčík, Hladký, Šimek, Vaněček, Večerka
Tihlář - Kukol, Stráňovský, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček, Loužek - Novosad, Kučera, Dostál - Stejskal, Ohnutek, Kratěna - Antonovič, Meluzín, Bařica

Poměrně nezáživný hokej z obou stran nabídla první třetina utkání v Kroměříži. Již v jejím úvodu měli hosté možnost přesilové hry, ale ta nabrala rychlého konce, když Šumperk musel také do čtyř. Hosté zdaleka nepřipomínali vedoucí tým tabulky a prvního gólu zápasu se pak diváci dočkali ve 12. minutě, kdy Ohnutkovu přihrávku přetavil ve vedení Osina. Ze spolupráce dvou bývalých kroměřižských hokejistů těžil Šumperk i po zbývající část třetiny, ve které branka nepadla.

Druhá třetina pak přinesla jednoznačně lepší tvář hry ze strany Draků. Ti začali kombinovat a výsledkem bylo několik šancí. Brankově se však Šumperk prosadil těsně před polovinou utkání. Ve vlastním oslabení začal rychlou kombinaci Tihlář, Hajas posunul Osinovi a ten před modrou napřáhl a trefil. 61 vteřin poté rozjázal skupinku hostujících fanoušků navrátivší se Dušan Bařica, který poprvé těžil z přehledu Romana Meluzína. Zdálo se, že rozjetí Draci dovedou zápas do úspěšného konce, jenže v utkání nastal zlom. Draci postupně přestávali hýřit pohybem a aktivitou, do konce druhé třetiny sice potrestáni nebyli, ale teprve poslední dvacetiminutovka měla být černou můrou Draků.

Ke zvratu v utkání zavelel Robin Ševčík, který hned v první minutě třetí třetiny snížil. Dušan Bařica sice vrátil Drakům třígólový náskok, ten však následně začal smazávat hlavně exšumperský Michal Rak. Nejprve zařídil snížení Jaromír Vaněček, pak během 141 vteřin dvěma góly srovnal vývoj zápasu Rak. Draci tak dostali varování, že jakýkoliv pokles koncentrace může mít neblahé následky. V 57. minutě se poté představil a uvedl hostujícím příznivcům slovenský bek Miloš Stráňovský, který svou střelou využil přesilovku. Naděje na vítězství vzaly definitivně za své v předposlední minutě. Faul Oldřicha Kališe dokázali domácí při power-play ztrestat a do role Zorra mstitele se s lehkostí vžil Michal Rak. Potřetí překonal Tihláře a nasměroval utkání do prodloužení. V něm branka nepadla a tak se Šumperk v novém roce již podruhé vrací z Hané pouze s jedním bodem.