Draci opět v Písku neuspěli, i když horším týmem nebyli

Jaroslav Svoboda, středa 5.12.2012
P í s e k - Další smolné utkání si mohou do škatulky venkovních vystoupení zapsat šumperští hokejisté. V Písku dvakrát vedli, byli většinu utkání aktivnějším i nebezpečnějším týmem, ale na body to nestačilo. Domácí tým Dvakrát smazal jednogólové manko, aby pak paradoxně rozhodl zápas šumperský odchovanec Tomáš Drtil. Do vedení poslal hosty další hráč z Dračí líhně, Vladimír Cink, druhý šumperský gól zaznamenal Jiří Suchý. Draci tak nestáhli manko na týmy na hranici play-off, naopak umožnili posledním týmům tabulky se jim přiblížit.
29.kolo středa 5.12.2012
IHC Písek - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(0:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Petruška (Sedláček), 31. Kubeš, 48. Drtil - 23. Cink (Rufer, Skoumal), 30. Suchý. Rozhodčí: Jílek - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 231. Střely na branku: 20:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Halmoši - Makovský, Růžička, Klement, Semrád, Kužel, Drtil, Kříž - Kubeš, Šperger, Strnad - Polodna, Vlček, Ferebauer - Sedláček, M. Heřman, Petruška - R. Heřman, Vaniš, Marek - Kučera
Štůrala - Novotný, Holík, Suchý, Tesařík, Pastor, Sedlák, Gewiese - Plášek, Staněk, Finsterle - Červenka, Hlinka, Haas - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Cink, Skoumal, Rufer

K dalšímu důležitému zápasu Draci nastoupili s Finsterlem v první formaci a také s již uzdraveným Ruferem, který zaujal místo ve čtvrtém útoku po boku mladíků Cinka se Skoumalem, přičemž tato formace předváděla v Písku velmi slušný výkon.

První třetina nabídla spíše opatrný hokej z obou stran, Draci sázeli na jistou defenzívu s možností přecházet do rychlých brejků, domácí zase v útoku příliš nebezpečného nevymysleli. Za zmínku tak stojí šance Skoumala ze sedmé minuty, ale také Špergerova teč, která těsně minula tyč Štůralovy branky.

Postupem času hosté opouštěli defenzivní prostory a hlavně v závěru dvacetiminutovky se Halmoši v písecké kleci musel pořádně obracet. Jenže stejně jako proti Mladé Boleslavi i tentokrát Draci ztráceli v koncovce jistotu, neuspěli Haas, Skoumal a ani obránce Tesařík.

Góly tak začaly padat až ve druhé třetině a po zásluze šli do vedení šumperští hokejisté. Ruferovu ránu neudržel ve výstroji Halmoši a Vladimír CINK doklepl puk za píseckého brankáře. Draci ožili, Hulva ale neprolomil své střelecké trápení ani v brejku, když jej vychytal Halmoši. Domácí mohli srovnat v přesilovce, jenže během pobytu Vrdlovce na trestné lavici působili hodně rozpačitým dojmem. I tak se nakonec z ojedinělé příležitosti dočkali šťastného vyrovnání, když Patrik Petruška zužitkoval Sedláčkovu přihrávku.

Nerozhodný stav ale v Písku nevydržel dlouho, za necelé dvě minuty nachytal na lelcích Halmošiho zadák Jiří SUCHÝ. Bohužel se však šumperské vedení 2:1 na světelné tabuli dlouho neohřálo. Za minutu překonal z blízka Štůralu Vladimír Kubeš a začínalo se opět od nuly. Pasivně hrající domácí pak dlouhé minuty čelili náporu hostů, jenže v koncovce si Draci nevěděli rady. To platilo hlavně o dvojnásobné početní výhodě v závěru třetiny, kdy sprška střel vrcholila obrovskou Hlinkovou šancí, ale útočník Draků nedokázal bezmocného Halmošiho překonat.

První hrozba pro Šumperk přišla již ve třetí minutě třetí třetiny, kdy Heřmanova rána minula těsně šumperskou branku. V šesté minutě měl třetí vedení Draků na holi Finsterle, ale netrefil branku. A tak měli výsledkově poprvé navrch Písečtí, když se paradoxně prosadil šumperský odchovanec Tomáš Drtil. Draci tak, jako již letos mnohokrát, najednou museli proti soupeři, kterého jinak přehrávali, stahovat manko.

Červenka však trefil jen Halmošiho, další tlak končil bez střelecké odezvy. Osmělili se občas i domácí, Vlček ale z dorážky poslal kotouč jen do Štůralových chráničů. S blížícím se koncem utkání samozřejmě šumperský nápor vrcholil, jenže domácí se logicky spokojili s pouhým vyhazováním kotoučů. V poslední minutě se pak Radek Kučera odhodlal k power-play, Draci zatáhli kotouč do útočného pásma a šestnáct vteřin před koncem ještě po taktické poradě během oddechového času hledali skulinku, kudy srovnat.

Jenže ani obrovský závar v samotném závěru již na výsledku nic nezměnil a Písek tak na svém ledě urval šťastné tříbodové vítězství v utkání.