Šumperk ztratil třígólový náskok, přesto v Hodoníně znovu vyhrál!

Martin Schwarz, Petr Svoboda, sobota 14.10.2017
Šumperským hokejistům se zatím v letošní sezóně na Hodonín daří. V prvním vzájemném zápase Jihomoravany vynulovali, svěřenci Pavla Hulvy slaví i napodruhé. Tentokrát ale po dramatičtějším průběhu. Přestože Draci ve druhé třetině získali pohodový náskok 4:1, Drtiči ztrátu postupně umazali, dvěma góly se blýskl hodonínský Jakub Vrána. Ale i Severomoravané měli svého střelce, konkrétně LUBOMÍRA KOVAŘÍKA. Právě on zkompletoval hattrick, když v prodloužení Šumperku přiřkl bod ze zápasu navíc. Draci tak odčinili vysokou porážku z Poruby. Hodonín - Šumperk 4:5 po prodloužení.
11.kolo sobota 14.10.2017
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
4:5p
(1:1, 2:3, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Peš (Sedlák J., Kadlec), 32. Mojžíš (Vaněk, Peslar), 37. Vrána (Sedlák J., Miklík), 53. Vrána (Vaněk, Hložánek) - 11. Kovařík (Vymazal, Králík), 24. Kovařík (Gewiese), 28. Králík (Vymazal), 29. Ostřanský (Hroch, Cink), 61. Kovařík (Vymazal, Schejbal). Rozhodčí: Jiří Škach – Petr Blaha, Tomáš Goňa. Vyloučení: 11:13, navíc Peslar (HOD) 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku a Kovařík (SUM) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 2:1. Diváci: 1129. Střely na branku: 41:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 4:5.
Haloda O. – Peslar, Mojžíš, Miklík, Sedlák J., Kužílek, Haloda M., Kobylík – Hložánek, Vaněk, Vrána – Matula, Peš, Kadlec – Sajdl, Kuba, Romančík – Stehlík, Hajný, Charvát – Venclík
Lakosil – Procházka, Sedlák T., Gewiese, Schejbal, Řezáč, Ďurkač, Šťáva – Půhoný, Lehečka, Vachutka, Králík, Vymazal, Kovařík, Ostřanský, Cink, Hroch, Skopal, Müller

Začátek utkání se nesl v hodonínské režii. Ve třetí minutě se dostal k dělovce od modré čáry Marek Haloda. Po této střele vznikl před bránou hostů závar, který vyřešil šumperský gólman Lakosil přerušením hry. O dvě minuty později byla Drtičům poskytnuta první přesilová hra při vyloučení Procházky. Tuto šanci však domácí nevyužili a skóre tak bylo neměnné.

Tento stav trval až do jedenácté minuty, když se po přečíslení dvou proti jednomu prosadil Lubomír Kovařík. Ondřej Haloda byl proti této šanci naprosto bez šance. Od této chvíle přebírali otěže zápasu Šumperští, jenže přišla další přesilovka Hodonína, kterou po dobré práci svých spoluhráčů využil šikovnou tečí Petr Peš.

Zbytek první periody se nesl spíše v rychlém brejkovém hokeji. Šance se vystřídaly na obou stranách, za všechny uveďme například Kovaříkovo zakončení z předbrankového prostoru dvě minuty před koncem třetiny. Konec první dvacetiminutovky se nesl v šumperské režii, a to díky přesilovce při vyloučení Michala Romančíka, ta však zůstala nevyužita.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen Michal Kuba. Toto vyloučení znamenalo pro Drtiče velké komplikace. Domácí inkasovali v oslabení podruhé z hole Lubomíra Kovaříka a Draci tak pomalu, ale jistě přebírali kormidlo utkání. V osmadvacáté minutě se dostal do velké šance Erik Hložánek, ale neuspěl. Naopak na druhé straně bylo veselo.

V čase 27:22 se dostal do úniku Lukáš Králík, který zvýšil vedení šumperského týmu na tři ku jedné. A bylo ještě hůře, když se po krásné kombinaci v útočném pásmu prosadil Milan Ostřanský. Druhou třetinu poznamenalo velké množství vyloučených a hra se často kouskovala. Tohle však nahrálo do karet domácím.

Přesilovku čtyř proti třem využil ve dvaatřicáté minutě dělovkou od modré čáry Pavel Mojžíš. Následovalo několik dalších vyloučení a šancí na obou stranách, ale oba brankáři své týmy drželi. To platilo až do sedmatřicáté minuty. Tehdy se protlačil před Lakosila v šumperské svatyni hodonínský útočník Jakub Vrána a snižil na rozdíl jedné branky. Drtiči měli do konce třetiny ještě několik velkých šancí, ale Lakosil další domácí zásah nepovolil.

Třetí dvacetiminutovku začali domácí opět aktivně a hnali se za vyrovnáním, ale všechny šance zdatně lapal brankář Lakosil. Hru opět začal zpomalovat velký počet vyloučení. V třiapadesáté minutě došlo k velkému zvratu a dokonání obratu. Daniel Vaněk předvedl skvělou práci v útočném pásmu a přehrál kotouč na Jakuba Vránu, který kotouč pohotově zakončil za záda šumperského brankáře. Šumperku se povedlo skórovat, ale gólu bylo docíleno kopnutím, a ten tak pochopitelně nemohl platit.

Ke konci třetiny se dostali do několika šancí Draci, které ale držel na uzdě Ondřej Haloda. Stav utkání se nezměnil a bylo tak nutno dospět do prodloužení. První minuta nastaveného času rozhodla. Do šance se dostalo opět duo Vaněk-Vrána, jenže neuspělo a z následného brejku se prosadil Lubomír Kovařík, který zkompletoval hattrick a přisoudil Šumperku bod navíc.

Stanislav Beťko (SHK Hodonín): Zatím nám hra Šumperku v letošní sezoně nějak nesedí. Dovolím si ale tvrdit, že kluci i přes porážku nechali na ledě všechno. První třetina byla z naší strany velmi dobrá, vytvořili jsme si obrovský tlak, což dokumentuje i počet střel, ale bohužel jsme dali jen jednu branku. Ve druhé třetině jsme po zbytečných a laciných chybách nechali soupeře odskočit na tříbrankový rozdíl, který jsme pak tvrdou prací dokázali smazat. Je to škoda, opět jsme ztratili dva body. Kluky ale chci a musím pochválit, protože dřeli a makali, ale dnes rozhodla produktivita. Chtěl bych poděkovat fanouškům, protože dnes byla atmosféra naprosto fantastická.

Pavel Hulva (Draci Šumperk): Tady se hraje hrozně těžko. Domácí mají silný tým a výborné publikum. My hrajeme pořád jenom venku a už je toho opravdu hodně. Šli jsme do vedení z brejku, soupeř pak vyrovnal, ale my jsme se tou naší zarputilou hrou, kterou jsme tady chtěli hrát, dostali až do vedení 4:1. Výborně nám chytal golman, ale bohužel, spousta vyloučených hráčů… to nebudu dál komentovat, protože to nemá smysl. Bylo to na obě strany, ale vylučovaní jsme byli častěji my. Za dva body jsem rád a jsem s nimi spokojený, protože mužstvo ukázalo charakter, a i když jsme ztratili tříbrankové vedení, tak jsme se nepoložili a dva body odsud jsou super.