Draci vstoupili do semifinále ligy prohrou 1:5

Jaroslav Svoboda, Petr Svoboda, středa 14.3.2018
Stejně jako v památném finále 2. ligy Východ ze sezóny 2006/07 i tentokrát Draci první utkání série proti Hodonínu hrané na půdě Drtičů prohráli. S tím rozdílem, že tentokrát tento výsledek znamená vedení soupeře 1:0 v sérii. Jihomoravský tým vstřelil v úvodních dvou třetinách pokaždé dvě branky. Ve třetí části hry se Šumperk sice výrazně zvedl, měl spoustu šancí, ale dlouho se, stejně jako v dosavadním průběhu, nemohl prosadit. Čekání na gól ukončil až Daniel Vachutka, jeho zásah ale na zvrat nestačil. V druhém semifinále pak Valašské Meziříčí porazilo v prodloužení Porubu.
SF1 středa 14.3.2018
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
5:1
(2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Peška (Černohous), 14. Charvát (Matějka), 33. Romančík (Mojžíš, Sajdl), 34. Hajný (Vaněk), 59. Charvát (Matějka, J. Sedlák) - 49. Vachutka. Rozhodčí: Ondráček, Pokorný - Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: doplníme. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Kotvan – Mojžíš, Kobylík, J. Sedlák, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Haloda M., Miklík – Romančík, Peš, Sajdl – Jurča, Charvát, Matějka – Hajný, Vaněk, Kadlec – Peška, Černohous, Hložánek
Lakosil (41. Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, T. Sedlák – Hroch, Lehečka, Vachutka – Müller, Králík, Skopal – Půhoný, Fischer, Vymazal – Cink, Ostřanský

Oba soupeři neváhali a ihned po buly se pustili do útoku. O první střelecký pokus utkání se postaral jeden ze šumperských hráčů, jehož střela však úspěch neslavila. Na druhé straně zahrozil Jakub Kadlec, kterého ale vychytal brankář hostů Lakosil. Ve třetí minutě už šumperský brankář tak úspěšný nebyl, když vyrazil Černohousův pokus pouze před sebe. Volného puku se chopil David Peška, potáhl si jej k levé tyči a zakončil do prázdné brány.

Šumperským byly poskytnuty dvě po sobě následující přesilové hry, ale obrana Drtičů vedená Zdenkem Kotvanem hostujícímu náporu odolávala. Výborný zákrok předvedl po skončení druhého oslabení Jakub Kužílek, který sedmé minutě zablokoval křižnou přihrávku přes brankoviště a zabránil tak téměř jasnému gólu.

V druhé polovině první dvacetiminutovky připravil šanci pro Sedláka Charvát, ale hodonínskému bekovi střela z pravého kruhu příliš nesedla. Z této situace vznikl tlak v útočném pásmu, ze kterého profitoval právě Matěj Charvát, který po dobrém důrazu na brankovišti přidal druhou branku Drtičů v tomto zápase. Drtiči tak zakončili první třetinu s dvoubrankovým náskokem.

K první velké šanci druhé třetiny se dostal dnes velmi aktivní Charvát, který tečoval dobře mířenou nabídku Jana Sedláka. Vlastimil Lakosil si s tímto pokusem však poradil. Drtiči se po této šanci dostali do drtivého tlaku a několikrát zamkli Šumperské v obranném pásmu. Souvislý tlak vyvrcholil šancí Romančíka, kterou Lakosil taktéž pokryl.

Na druhé straně se dostal do samostatného úniku Půhoný, ale Kotvana nepřekonal. Známé hokejové přísloví i tentokrát ukázalo svoji moc. Gólovou odpověď připravil Michal Romančík. Netrvalo dlouho a navázal na něj po krásné přihrávce Daniela Vaňka zpoza brány Jakub Hajný.

Oba brankáři se museli činit i nadále. Lakosil byl v pohotovosti proti Sajdlovi a Kotvana vylekal stelecký pokus Lukáše Králíka, který zakončoval v přečíslení po přihrávce Daniela Vachutky. Šumperští se vymanili z tlaku díky vyloučení Erika Hložánka, tento prohřešek však nebyl potrestán gólem a Drtiči tuto periodu vyhráli, stejně jako tu první, 2:0.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili Šumperští s mnohem větším nasazením a to, v kombinaci s volnějším tempem Oranjes, neslo ovoce. Zdenko Kotvan musel předvést výborný zákrok proti zakončení Cinka. Další šance Šumperku skončila mimo bránu.

V půlce třetiny Draci vykřesali jiskřičku naděje zásluhou Daniela Vachutky, který po krásné individuální akci zavěsil za hodonínského brankáře. Kotvan ještě několikrát spasil své spoluhráče, kteří se mu za to odměnili gólovou pojistkou ze začátku devětapadesáté minuty, když dal konečnou podobu skóre Matěj Charvát. Drtiči se ujali vedení v sérii 1:0.

Roman Čechmánek (Hodonín): Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, což se nám povedlo a myslím si, že po dvě třetiny jsme hokej, který jsme chtěli od první minuty produkovat. V poslední třetině už bylo vidět, že i soupeř spíš šetří síly a hra se změnila hlavně na vyčkávání. Toto vítězství jsme chtěli uhrát pro Adama Štěpanovského, který nás bohužel musel ze zdravotních důvodů opustit. Všichni spoluhráči, realizační tým, vedení klubu a určitě i fanoušci mu přejí brzké uzdravení. Všichni pevně věříme, že jej zase brzy přivítáme mezi sebou v kabině.
Jozef Zavadil (Šumperk):Soupeř byl jednoznačně lepší a gratuluji mu k vítězství. My jsme dnes hráli špatně, ustrašeně, báli jsme se. Bylo vidět, že domácí dva týdny nehráli a měli větší touhu po vítězství. Hodonín měl srdíčko více nastavené na vítězství a my jsme prostě nestíhali. Domácí byli po všech stránkách lepší a je potřeba jim k vítězství pogratulovat. Od nás tam dnes nebyla žádná světla stránka.