Šumperk vyškolil také Bobry a znovu vítězí. Soupeři branky bývalých Draků nestačily

Reportáž ze zápasu: Valašské Meziříčí - DRACI ŠUMPERK 2:5

Martin Schwarz, úterý 26.9.2017
Svěřenci trenéra Pavla Hulvy potvrdili, že jejich forma má vzrůstající tendenci. Přestože Šumperští nadále hrají pouze venkovní zápasy, zvládli si připsat už třetí výhru za sebou. Tentokrát nápor modrožlutých neustálo Valašské Meziříčí. Draky nejdříve poslal do vedení JIŘÍ PŮHONÝ, stejný hokejista skóroval i na začátku druhé třetiny. Ačkoli Bobři snížili zásluhou Tomáše Brunce, a později i Jana Matějky, z hostující strany se během závěrečné části prosadili Vladimír Cink a Daniel Vachutka, vítězství trefou do prázdné klece pečetil Kovařík. Šumperk bere další výhru za tři body, tentokrát 5:2. Co je zajímavé, v utkání stříleli góly jen hráči, kteří buď aktuálně působí, nebo dříve působili u Draků.
6.kolo úterý 26.9.2017
HC Bobři Valašské Meziříčí - Draci Šumperk
HC Bobři Valašské Meziříčí - Draci Šumperk
2:5
(0:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 22. Brunec (Váňa, Daněk), 59. Matějka (Hladiš) – 14. Půhoný (Řezáč), 21. Půhoný (Vymazal), 50. Cink (Hroch, Řezáč), 57. Vachutka (Půhoný, Vymazal), 60. Kovařík. Rozhodčí: Held – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 5:8, navíc Varga Mar. (VAL) 5 minut za nesportovní chování. Využití: 2:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.
Bechný – Váňa, Hladiš, Dudek, Hajda, Báchor, Baroš, Varga Mar. – Matějka, Dvořák, Vítek – Pořický, Daněk, Brune – Kývala, Studený, Martiník – Dalajka, Kuchařík
Svoboda – Sedlák, Gewiese, Šťáva, Schejbal, Ďurkáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal, Půhoný, Kovařík, Lehečka, Králík, Hroch, Novosad, Cink, Müller, Skopal, Ostřanský

Komentář k zápasu

První minuty utkání nenabídly příliš oku lahodícího hokeje. Oba týmy jakoby se rozehřívaly a čekaly, co předvede soupeř. V 6. minutě ovšem došlo k prvnímu vyloučení, na dvě minuty byl poslán na trestnou lavici David Vítek.

Bobři přesilovku bránili se vší parádou. Avšak jen skončila přesilovka první, dopustil se dalšího faulu Vladimír Váňa a domácí šli znovu do čtyřech. Ani druhou nabídnutou přesilovku však Draci nevyužili, a tak se pokračovalo za nerozhodného stavu.

Ve 14. minutě došlo k první gólové situaci. Draci vlétli do útočného pásma, vyslali na Bechného tvrdou ránu a z následných dorážek se poprvé v utkání prosadil Jiří Půhoný, který dopravil kotouč ze bezmocného Bechného. Šumperk šel tedy jako první v utkání do vedení.

V 17. minutě dostali možnost přesilovky i Bobři z Valašského Meziříčí. Během této přesilovky se dostali k několika slibných příležitostem. Nejblíže ke skórování měl Jakub Dudek, jehož pumelice od modré orazítkovala tyčku Svobodovy svatyně. Stav tedy zůstával nerozhodný a oba týmy šly do šaten s jednobrankovým vedením Draků z Šumperka.

Draci ve druhé periodě na nic nečekali a zásluhou Jiřího Půhoného šli do dvoubrankové vedení. Pro Půhoného to byla navíc druhá branka v utkání.

Bobři ovšem ihned přispěchali s odpovědí a díky trefě Tomáše Brunce opět snížili stav utkání na rozdíl jediného gólu. Valašské Meziříčí navíc po gólu ožilo a začalo na Draky tlačit.

Mezi 25. a 29. minutou se Šumperk dopustil tří faulů, z toho jednou nabídl svému soupeři přesilovku pět na tři. Té ovšem domácí nevyužili i přes řadu slibných šancí.

Ve 39. minutě nastřelil Dudek již podruhé v utkání břevno. Svoboda se opět za kotoučem jen ohlédl. O půl minuty později byl vyloučen Jiří Hajda za nesportovní chování, kterého se dopustil za brankou hostů.

Třetí perioda začala řadou nepřesností, oba týmy ale hrály ve vysokém tempu. Polovina třetí třetiny nabídla první gól Draků v této části utkání. Vladimír Cink vzal odpovědnost v přečíslení na sebe a trefil přesně dírku mezi betony Bechného. Šumperk tak šel znovu do dvoubrankového vedení.

55. minuta nabídla tvrdé momenty, po kterých byli vyloučení Schejbal s Martinem Kývalou. Kývala navíc inkasoval pětiminutový trest, kterého Draci využili, když se trefil Daniel Vachutka.

Bobrům se ještě podařilo korigovat skóre přesnou trefou Jana Matějky. Valašské Meziříčí si později v téže minutě vybralo time-out, po kterém zůstala klec Bobrů prázdná a domácí to tak zkusili s šesti hráči v poli.

Prázdné brány tři vteřiny před koncem využil Libor Kovařík, kterém kotouč vybojoval za brankou Schejbal vracející se z trestné lavice. Bobří hráz byla tedy dobyta a Draci odletěli se všemi třemi body.

Autor reportáže: Daniel Gargulák (hcvm.cz)

Ohlasy trenérů

Roman Čechmánek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): Kdyby byl výsledek opačný, mohli bychom říct, že odpovídá předvedené hře obou týmů. Vypracovali jsme si spoustu šancí, nastřelili jsme několik tyček, ale bohužel nám to tam nespadlo. Zase se nám stalo, že po lehkých chybách jsme obdrželi laciné góly, které nám zkraje sezóny lámou vaz. Nicméně hru předvádíme velice slušnou, jen potřebujeme náš výkon přetavit ve vítězství, ale ty zatím nepřicházejí.

Pavel Hulva (trenér Draci Šumperk):Určitě to byl hodně těžký zápas, ze strany soupeře tam byly nějaké zbytečné fauly, ale vyrovnali jsme se s tím. V první třetině nebyla hra taková, jakou bych si představoval, ale dali jsme gól a šli do vedení. Potom jsme soupeře dostali do hry zbytečným vylučováním, ale podle mého názoru bylo určující, že jsme celý zápas vedli. Některé šance jsme přestáli i se štěstím, ale to k hokeji patří. Třetí třetina byla z naší strany takticky dobře sehraná, počkali jsme si na chyby a ty jsme potrestali.

Fotografie ze zápasu