Znovu s vychytanou nulou, Draci hladce přehráli Ďábly z Nového Jičína

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, Dominik Mihailescu, sobota 18.11.2017
Měl to být dramatický přímý souboj o třetí místo v ligové tabulce. Šumperší Draci až v minulém kole přeskočili v pořadí svého dalšího soupeře, ovšem místo dramatu o výsledku rozhodla již první třetina. A vítězný gól vstřelil již v šesté minutě utkání Milan OSTŘANSKÝ. Ten tak stylově oslavil malé výročí, když na den přesně před dvěma lety zaznamenal první kanadský bod v seniorské kategorii. O čisté konto v šumperské brance se pak podělili Vlastimil Lakosil s Reném Svobodou. Třemi kanadskými body se blýskli Daniel Vachutka s Jiřím Půhoným, jeden z nich si pak v závěru střihl i menší boxersko-zápasnickou výměnu názorů. Draci zůstávají v tabulce třetí, Hodonín totiž vyválčil ve Valašském Meziříčí titěrnou výhru 1:0.
21.kolo sobota 18.11.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
7:0
(4:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Ostřanský (Lehečka, Fischer), 9. Řezáč (Vachutka, Půhoný), 13. Půhoný (Cink), 20. Vachutka (Sedlák, Cink), 29. Kovařík (Králík, Schejbal), 44. Půhoný (Vachutka, Cink), 54. Fischer (Štáva). Rozhodčí: Volf - Holibka, Zedník. Vyloučení: 6:6, navíc Janiczek (NJI) trestné střílení a Adamík (NJI) 10 minut zásah v oblasti hlavy a krku. Bez využití. Diváci: 800.
Lakosil (21. Svoboda) – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Muller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer
Slovák (21. Kohn) – Adamík, Már, Hruška, Tomeček, Janiczek, Metelka – Palacký, Motloch, Chvostek, Palička, Kratochvíl, Gebauer, Bednář, Zedník, Podlaha, Sonnek, Slovák

Nástup šumperských hokejistů v první periodě byl famózní. Už v 6. minutě se prosadil Milan Ostřanský. Neuběhlo mnoho času a následným gólem se prezentoval Jakub Řezáč, který tak vsítil svojí první branku v drese Draků vůbec. Na tento počin čekal od 21.9.2016, kdy v Šumperku sehrál první mistrovský zápas s Technikou Brno.

„My jsme jasně ukázali Jičínu už v první třetině, že tady nemají šanci. Po tom druhém gólu jsme začali hrát parádní hokej a všechno nám klapalo,“ prozradil Pavel Hulva trenér šumperského týmu. Draci vyhráli v první třetině jasně 4:0.

V prostřední části se prosadil Lubomír Kovařík a zápas směřoval k debaklu pro hostující mančaft. „Výhoda byla, že se všichni dostali do hry. Prostřídali jsme všechny formace, takže jsem rád, že si někteří zahráli, nebo naopak odpočinuli,“ vysvětlil kouč Šumperka.

Poslední část byla velice vyhrocená. Po brankách Půhoného a Fischera začali hostující hráči zbytečně atakovat výběr Draků. Zákeřným zákrokem se především provinil Vojtěch Adamík. „Zrovna jeho jsem měl v dorostu ve Vítkovicích a vím jaký je. Absolutně nerozumím, co tím chtěl vyřešit. Další potyčky byly zbytečné. Myslím si, že to Nový Jičín prostě neunesl,“ komentoval závěrečné dění Hulva.

Šumperk tedy porazil Ďábly z Nového Jičína 7:0. Utkání ovšem nedohrál Vlastimil Lakosil a Petr Gewiese. „Gewi má něco se zády, evidentně je to bolestivé, takže jsme to podle průběhu utkání zvážili. Vlasta Lakosil má natažený úpon, ale není to nic vážného, myslím si, že bude v pořádku“ prozradil trenér Draků. Ten navíc oznámil, že hráči Šumperka Müller, Skopal a Hroch budou mít vyřízené střídavé starty do Litomyšle. Poslední jmenovaný tam bude působit na rozehrání po zranění, první dva na získávání zkušeností.