Zápas s Hodonínem znovu neskončil po šedesáti minutách, nájezdy tentokrát pro Draky!

Martin Schwarz, Jan Hochman, středa 30.11.2016
Šumperští Draci zajížděli na jih Moravy do Hodonína s cílem získat třetí místo tabulky druhé ligy – skupiny Východ. A měli slibně nakročeno k tříbodovému zisku, na trefu Lukáše Králíka ze 14. minuty o pár vteřin později navázal Daniel Vachutka. Jenže Drtiči postupně dotáhli náskok modrožlutých, utkání nakonec vítěze v základních šedesáti minutách nepoznalo. A tak muselo střetnutí Hodonína se Šumperkem podruhé v sezóně do prodloužení. Leč ani tam nepadl rozhodující gól, vše rozřešily samostatné nájezdy. Ty během třetí série urval pro Draky LUKÁŠ KRÁLÍK, zajistil Severomoravanům bod navíc!
23.kolo středa 30.11.2016
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3sn
(1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Vaněk (Kuba, Matula), 27. Vrána (Peš, Matula) – 14. Králík (Vymazal, Sedlák), 14. Vachutka, rozh. náj. Králík. Rozhodčí: Slavka – Zedník, Horažďovský. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:2. Diváci: 1043. Střely na branku: 46:38. Průběh utkání: 0:2, 2:2. 2:3.

Kotvan – Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný, Loginovskij – Jurča, Vaněk, Kadlec – Vrána, Peš, Matula – Hložánek, Charvát, Kuba – Janás, Černohous, Hajný – Tomi
Svoboda R. – Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Králík, Fischer – Langr, Svoboda L., Brida

V první šanci utkání se na konci druhé minuty ocitl Matula, šumperský gólman ale dorážku křídla druhé domácí formace zneškodnil. V polovině první třetiny nejprve zahrozil Kadlec, na druhé straně se musel Kotvan činit proti teči Cinka a dorážce Fischera, o chvíli později pomohla domácímu brankáři po střele Sedláka tyč.

Následně šli domácí do tří a hosté této nabídnuté příležitosti využili na sto procent. Nejprve se ve dvojnásobné výhodě po povedené kombinaci hostí prosadil Lukáš Králík. O necelou půlminutu později už vedli šumperští Draci o dvě branky. Sudí Slavka si nejprve gólu Daniela Vachutky nevšiml, v následném přerušení a po intervenci jednoho z čárových ale břeclavský arbitr nakonec gól Drakům uznal.

Hosty dva slepené zásahy povzbudily a několik příštích střídání bylo v jejich režii. Tlak Draků utnulo až Tomkovo vyloučení. Baník v přesilovce soupeře zamkl v jeho obranném pásmu a půl minuty před přestávkou Daniel Vaněk bombou pod horní tyč snížili na rozdíl jedné branky.

Sedm minut po přestávce se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání. Přečíslení dva na jednoho řešil Matula střelou, branku sice netrefil, ale tím akce domácích nekončila. Puku se ujal kapitán Peš, nahrál na Jakuba Vránu a ten srovnal stav utkání na 2:2.

Ve zbytku normální hrací doby měli navrch oba brankáři. Jak domácí Kotvan, tak hostující Svoboda měli plné ruce práce. Golman Draků si poradil například s velkou příležitostí Vrány, na druhé straně čaroval Kotvan proti Králíkovi a tak zápas po šedesáti minutách dospěl za stavu 2:2 do prodloužení.

V něm měli domácí ideální příležitost rozhodnout, když byl vyloučen šumperský Janota. V přesilovce ale zachránila Svobodu po střele Peše horní tyč, a když v poslední možnost vychytal Kotvan Vachutku, přišla na řadu rolba a následně samostatné nájezdy.

V nich se dařilo lépe střelcům. V první sérii proměnili své nájezdy Vymazal a Jurča, v té druhé byli úspěšní Sedlák a Matula. Ve třetí sérii se nejprve rozjel šumperský Lukáš Králík a i on dokázal dostat puk za gólmanova záda, šestým nájezdníkem v pořadí byl Daniel Vaněk, ale jeho střela narazila na Svobodovu vyrážečku.

Draci tak oplatili Drtičům domácí porážku a vezou si z Hodonína jeden bonusový bod za výhru 3:2 na nájezdy.

Stanislav Beťko (SHK Hodonín): Přesvědčili jsme se o tom, že Šumperk má silné mužstvo. Utkání skončilo stejně, jako to minulé na ledě soupeře, jen nám Šumperk dnes vrátil porážku. Je vidět, že mají velkou ofenzivní sílu a jsou silní na puku. Soupeře jsme v první třetině zbytečným faulem posadili na koně, kdy nám v přesilovce dali dvě branky. Pak jsme to dokázali dohnat a ve třetí třetině jsme měli i šance na to rozhodnout, ale dnes jsme špatně řešili finální situace. Bohužel nám teď nejdou přesilovky. Na tréninku něco zkoušíme a v zápase pak vymýšlíme něco úplně jiného. Nájezdy jsou hop nebo trop. Soupeř měl dnes více štěstí a vyhrál.

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Bylo to těžké, vyrovnané a remízové utkání. Myslím si, že i domácí trenér se mnou bude souhlasit, že stínem dnešního zápasu byl výkon hlavního rozhodčího, který předvedl bídu asi na obě dvě strany. Asi se to nesluší, ale myslím si, že je někdy potřeba to říct nahlas. Někteří rozhodčí totiž pískají výborně a to je zase naprostý opak. A je to škoda. Jinak si ale myslím, že diváci viděli dobrý zápas.