Výborný výkon Draků přinesl první vítězství v sezoně!

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 24.8.2006
Š u m p e r k - Opět jen kolem 200 diváků přišlo shlédnout přípravné utkání šumperských hokejistů na domácím ledě, ale kdo nepřišel, může litovat. Draci předvedli nejlepší výkon v dosavadní přípravě a přehráli Přerov 4:1. Více než výsledek ale muselo oko a srdce šumperského fanouška potěšit nasazení a předvedná hra domácích. Ti vymysleli několik excelentních kombinací, mezi nimiž je perlou branka Petra Dostála ze závěru utkání.
přát. čtvrtek 24.8.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HC ZUBR Přerov
4:1
(0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 31:08 Čížek (Dostál, Antonovič), 44:23 Čížek (Antonovič), 46:03 Kočara (Hajas), 58:24 Dostál (Antonovič, Güttler) - 57:19 Žibrita. Rozhodčí:Radek Alka - David Kocian, Petr Matěj. Vyloučení: 10:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Nimmerrichter - Holík, Kukol, Jurča, Hajas, Ladecký, Ondráček, Güttler - Kočara, Kučera, Martinka - Novosad, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Čížek, Dostál - Pekr, Fišer, Budina - Kulhaj
Láníček (31. Foldyna)- Pala, Rajnoha, Hruška, Štěpán, Bauer, Bahula, Halouzka - Sprušil, Ditrich, Hajšman - Hanák, Martinák, Žibrita - Frieb, Sabela, Saj - Kolář, Žák

Následky "vyhecovaného" utkání Z Přerova, kde hlavní rozhodčí utkání přerušil pro hromadnou šarvátku, se vyznačovalo odvetné utkání obou týmů na šumperském zimním stadioně. Obě mužstva se prezentovali zvýšeným důrazem, větší touhu po vítězství ovšem předvedli Draci. Ti ovládli hlavně druhou polovinu zápasu, kdy se na vystřídavšího brankáře Foldynu valil jeden útok za druhým.

Pečlivě se obracet ve vlastním brankovišti ale musela i brankářská jednička "Mea", posila Michal Láníček. S chutí hrající Draci se totiž dostávali často do šancí, dlouho ale troskotali jejich pokusy na přerovském brankáři. Výborné zákroky v pohledně hraném utkání předvedl i Kamil Nimmerrichter a tak i přes snahu útočníků obou týmů otevřít skóre již v první třetině se šlo do kabin za stavu 0:0. Ke gólu nepomohlo ani časté vylučování, hlavně Draci z přemíry nasazení hráli dvakrát v šesti a dvakrát na to doplatili trestem.

Ve druhé třetině se začalo bez přílišného faulování a tak se oba týmy dlouho věnovali pouze hře, což ku prospěchu celé věci jen prospělo. Podstatně více ze hry měl Šumperk, ale Láníček chytal jak Hašek v Naganu a Draci chvílemi stříleli hodně slepými náboji. S narůstajícím časem až drtivý tlak přinesl kýžené ovoce po vystřídání hostujících golmanů. Jen minutu držel čisté konto Foldyna, pak po krásné akci našel Dostál Čížka a ten otevřel skóre zápasu. Po brankách žíznící domácí z tlaku nepolevili, ovšem do konce třetiny se již střelecky neprosadili.

Poslední třetinu musel Šumperk začínat ve třech hráčích na ledě, paradoxně byl ale i tak mírně lepším týmem. Aktivním pohybem a skvělým napadáním dokázali vybojovat několik příležitostí, z nichž dvě přetavili v další branky. Radek Čížek v čase 44:23 vstřelil svůj druhý gól v utkání, o necelé dvě minuty později se prosadil i Ladislav Kočara. Expřerovský útočník zvýšil již na 3:0, čímž konečně oživil i domácí publikum. To tleskalo dalším povedeným kombinacím, jenže uhodilo tentokráte na druhé straně. Jistě chytajícího Nimmerrichtera prostřelil nadvakrát Pavel Žibrita. Nejkrásnější akce celého utkání přišla až na samý závěr. Započal ji Güttler a famózní přihrávkou napříč obranným pásmem k zadní tyči vyšperkoval Antonovič. Dostál měl před sebou zcela prázdnou branku a hned z voleje uzavřel účet velmi pohledného utkání.

Josef Zavadil, trenér domácích: "Jsem spokojený s tím, jak nám to dnes konečně vyšlo. Ale opět musím říci, že je to pouze příprava a my směřujeme hlavně k tomu, co tu bude 13. září. Vytvořili jsme si spoustu šancí, byli jsme lepší a již na nás byla znát nějaká souhra. Jsem spokojen a dnešní výkon se určitě musel líbit i divákům."
Jaroslav Beck, trenér hostů: "Šumperk dnes dokázal, že je podstatně dál v hledání sestavy než my. Projevuje se na nich ta příprava. My máme v týmu několik mladíčků, například Frieb z Olomouce se dostal na led až teď. Při našich poměrech se snažíme udělat co se dá a čeká nás ještě moc práce."