Výborně Draci, výborně - Plšek zachránil Vsetín před pořádným přídělem

Matěj Petr, Svoboda Jaroslav, Matěj Petr, neděle 26.10.2008
Š u m p e r k - Šumperští hokejisté v utkání se Vsetínem potvrdili vzestupnou tendenci svých výkonů a radují se, spolu s dosavadní největší letošní návštěvou v Šumperku, z vítězství 3:1. Velkou zásluhu na něm má Jakub Hulva, který sám otevřel skóre utkání a v závěru připravil lahůdku pro Tomáše Brunce. Klíčovou zdála se být druhá branka, kterou pět sekund před koncerm prvního dějství vsítil po akci Meluzína Vymazal. Jenže další naprosté tutovky Draků vychytal famózní Plšek, který zachránil Vsetín od pořádného přídělu. Hosté však i přes minimum nebezpečných akcí dokázali v úvodu třetí části snížit Ašerem, více toho však hokejisté z Valašska nedokázali. Utkání skončilo naprosto zaslouženou výhrou šumperského mužstva a kdyby tomu bylo jinak, bezesporu by se dala podat žaloba na hokejovou spravedlnost. Vítězná radost byla okořeněna příznačnou mašinkou, vždyť Šumperk v zápase opravdu připomínal nezadržitelnou lokomotivu.
13.kolo neděle 26.10.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - VHK ROBE Vsetín
3:1
(2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13:34 Hulva (Kubala), 19:55 Vymazal (Meluzín), 59:27 Brunec (Hulva) - 40:57 Ašer (Zavrtálek, Mikeš). Rozhodčí: Stolín - Lučan, Šmika. Vyloučení: 12:13, navíc Zavrtálek a Plšek (oba Vsetín) 10 minut nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Novotný, Ondráček - Duba, Meluzín, Vymazal - Brunec, Hulva, Ambruz - Novosad, Čížek, Stejskal - Fischer, Drábek, Giesel.
Plšek - Bezouška, Šimek, Knebl, Fabián, Zavrtálek, Mikeš, Štraub, Tesařík, Černý, Sznapka, Vaněk, Ašer, Klabačka, Gajdošík, Podešva, Hrňa.

Předběžně se očekávalo, že nedělní duel 13. kola 2. hokejové ligy mezi Šumperkem a Vsetínem přinese nadstandardní podívanou. A taky že bylo na co koukat. Draci nedali Valachům centimetr ledu zdarma, soupeře od začátku přehrávali a snad jen pár vteřin ve druhé třetiny se hosté dostávali ke střelbě. Byl to však hlavně Plšek, kdo držel zápas ve stavu otevřeného duelu.

Po úvodním oťukávání zápasu se Draci do soupeře pořádně zakousli a několikrát nebezpečně tlačili kotouč do brankoviště, ovšem neúspěšně. Zaujal průnik Osiny, tvrdá bomba Holíka, šance Vymazala či Novosada. Stále se plníci stadión, na který si nacházeli diváci cestu dokonce i v průběhu utkání, sledoval rychlý hokej. Hosté si v úvodu utkání podkopali půdu pod nohami několika zbytečnými fauly, trestalo se však i na druhé straně. Jen v úvodní desetiminutovce se vylučovalo sedmkrát, přičemž nejtvrdší zákrok předvedl u hrazení Bezouška.

Úvodní gól utkání padl ve 14 minutě a i tentokrát se tak stalo ve chvíli, kdy na trestné lavici vysedávali hokejisté. Při hře čtyř proti čtyřem si Kubala našel přihrávkou Jakuba Hulvu a šumperský útočník nakonec poslal obloučkem kotouč do sítě. Šumperk v té chvíli přepnul na vyšší rychlostní stupeň a hosté kontrovali rychlými brejky, které končily vesměs na modré čáry. Když už se zdálo, že do kabin půjdou obě mužstva za jednogólového vedení domácích, tak Meluzín přejel modrou, přiťukl vedle jedoucímu Vymazalovi a jeho nechytatelná dělovka do šibenice by si zasloužila zlatou helmu. Plšek by si v tomto případě musel vyklobit rameno, aby tuhle bombu lapil.

Druhá třetina nabídla vyrovnanější podívanou a napomohla tomu i přesilovka Valachů v úvodu třetiny. Maláč ovšem přijal Plškem hozenou rukavici a několik tvrdých pokusů Vsetína pokryl. Hosté, kteří v první třetině inkasovali neuvěřitelný 26 trestných minut, začali první půlku prostřední třetiny dobře a navíc již i podstatně disciplinovaněji. K brance to však nevedlo, v obrovské šanci vychytal Ašera Maláč, podobně dopadli i Klabačka, Hrňa či Podešva. Od žluto-zelených to však opět bylo na delší dobu vše. Jenže i Plšek čaroval a skóre se ve druhé třetině neměnilo. Blízko brance ze šumperských hokejistů byl Stejskal, Novosad či Duba.

Vrcholem nedělní podívané byla poslední třetina. Hosté stále drželi přijatelný výsledek a když hned v úvodní minutě poslední třetiny zužitkoval přesilovku Jakub Ašer, mohlo být pro Draky zle. Jenže byl to Šumperk, kdo ovládl hru a hlavně třetí třetina přinesla drtivý tlak Draků. Ti hnáni frenetickým potleskem diváků, kterých se letos na zimním stadiónu v Šumperku sešlo v rekordním počtu víc než 1200, pálili na Plška ze všech stran. Jenže gólman Valachů zavzpomínal na své zdejší dávné vystoupení z dresu Valašského Meziříčí. Pochytal doslova neskutečné šance Draků.

Blizoučko gólu byl Ambruz, Holík, Duba, Stejskal a hlavně Vymazal, na kterého chvíli koukala prázná branka. Jenže Plšek máchl lapačkou a zvýšil tak krevní tlak většiny diváků na tribunách. V 15. minutě třetiny mohl v další vyložené pozici rozhodnout Ambruz, ale i on nedal. Šumperk v těchto chvílích zahodil několik tutovek, Hulva například vystihl díky skvělému napadání rozehrávku hostů, sám před Plškem však znovu vyhořel. Po ledě létající Šumperk, jehož hokejisté nenechali jediný souboj zadarmo, předváděl vrcholnou podívánou a nakonec se po zásluze dočkal rozluštění tajenky. Hulva s Bruncem se hnali do opět otevřené vsetínské obrany a tentokrát již Tomáš Brunec skulinku v okolí Plška našel.

Oslavy na tribunách nebraly konce, Šumperk slavil nejen výhru, ale i nejpovedenější letošní vystoupení. V režii Zdeňka Novosada se pak tribuny dočkaly i milovaného vláčku. Šumperští hokejisté přehráli v rámci zápasu 13. kola Vsetín a vystavili svým fanouškům opravdu jedinečnou pozvánku na další ligové zápasy.