Vstup do play-off Draci zvládli, vysoká výhra znamená vedení 1:0

Svoboda Jaroslav, úterý 17.3.2009
Š u m p e r k - Před dvěma lety nastříleli šumperští hokejisté v prvním čtvrtfinálovém utkání Šternberku desítku, i dnes si ji žádalo téměř 2000 diváků sledujících zápas v útrobách zimního stadiónu. Konečný počet vstřelených branek se zastavil na čísle sedm, dvěma zásahy tomu napomohl MARTIN STEJSKAL. Do vedení poslal Draky v sedmé minutě Ambruz, o dvě minuty později se poprvé prosadil Stejskal. V čase 17:05 ale hosté snížili na rozdíl jediné branky po trefě Radka Meidla. Drama se ale nekonalo, v téže minutě totiž vrátil domácím dvoubrankový náskok svou druhou trefou v utkání Stejskal. Druhá třetina přinesla jediný gól z hole kapitána Romana Meluzína, v poslední části hry pak Šumperk přidal další tři trefy. Po Sedlákově trefě se mezi střelce zapsal při své premiéře v šumperském dresu Slovák Martin Domian, konečný výsledek stanovil Jakub Drábek. Šumperk si do odvety veze vedení 1:0 na zápasy a ve Šternberku si může zajistit postup do semifinále.
ČF1 úterý 17.3.2009
DRACI PARS ŠUMPERK - HC TJ Šternberk
7:1
(3:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Ambruz (Hulva), 9. Stejskal (Drábek, Hegegy), 18. Stejskal (Drábek), 26. Meluzín (Domian), 42. Sedlák (Hulva, Ambruz), 50. Domian (Meluzín), 52. Drábek (Novosad, Osina) - 18. Meidl (Poledna). Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1800. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.
Maláč - Osina, Hegegy, Blanár, Ondráček, Holík, Sedlák, Vrtík - Duba, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Ambruz – Novosad, Drábek, Stejskal – Domian, Čížek, Rozum.
Pekař - Stříteský, Zapletal, Hruška Pavel, Trojan, Musil, Hruška Petr - Jurák, Fiala, Dobrý, Trunda, Poledna, Meidl, Klimovič, Šimo, Skácel, Tomášek.

Nervózní očekávání, přemýšlení a dumání nad tím, co s Draky udělá téměř desetidenní pauza a tudíž i výpadek zápasového rytmu. A možná i čekání na výkon nové posily Martina Domiana i hádání, kolik fanoušků do ochozů nakonec zavítá. A odpovědi? Zápasová přestávka mírně znatelná byla, Martin Domian rozhodně nezklamal a fanoušků se sešlo takřka 2000. Ke zdařilému večeru chyběl jen dobrý výsledek, tj. jakákoliv výhra.

Šumperk vlétl na soupeře a již po půl minutě pálil Jakub Hulva, Pekař ještě kryl. Proti Maláčovi zkoušel štěstí hostující Dobrý, který byl před šumperskou brankou sám, puk však nechal při střele zcela mimo čepel a tak se domácí příznivci obávali pohromy prakticky zbytečně. Na začátku třetí minuty musel před Dubou zasahovat opět Pekař, ve čtvrté minutě neuspěl ani Novosad. A potom přišla první vážnější hrozba ze strany Šternberka. Klimovičovu bombu vyrazil Maláč k Šimovi, který mohl dopravit kotouč mezi tyče, jenže hosté svou šanci nevyužili. Zatímco někteří fanoušci urputně tvrdili, že kotouč se odrazil od zadní tyče v brance, jiní zase sledující situaci z jiného úhlu se dušovali, že to bylo břevno. Sám autor první rány Klimovič musel na trestnou a v polovině sedmé minuty napřáhl k pověstné bombě Holík, kotouč propadl nejistému Pekařovi a podle mínění brankového rozhodčího i publika a hráčů přešel brankovou čáru. Jenže hlavní arbitr Klapetek rozpažil a tak se skóre neměnilo. Touhy domácích příznivců vyjádřené pokřikem "My chceme gól!" ale na sebe nenechaly dlouho čekat. O 16 vteřin později našel Hulva Martina Ambruze, který ukázkovou akci zakončil přesně. Hosté i přes inkasovaný gól kousali a Meidlovu přihrávku před branku ke štěstí Draků nezužitkoval Poledna. A přišel další úder Draků. Ve skvělé pohodě hrající Stejskal dostal krásný pas na modrou od Drábka, obalamutil Pekaře a zvýšil na 2:0.

Sympatický výkon hostů i přes nepříznivý stav pokračoval a Lukáš Fiala na začátku 11. minuty znovu ověřil pozornost Pavla Maláče, který si ale s jeho střelou jistě poradil. Hosté se i nadále tlačili do zakončování, vidět byl mladý Patrik Skácel a hlavně Radek Meidl. A právě Meidl vstřelil kontaktní gól. Šternberská posila z Olomouce dostala přesný kotouč od Poledny a přesnou trefou mezi betony Maláče snížila. Hosté však živili naději pouze pár vteřin, to si užil další chvilku slávy Martin Stejskal. A opět si připsal gólovou asistenci výborně hrající Drábek, který poslal kotouč svému spoluhráči od hrazení. Spousta fanoušků si následně připravila kšiltovky, nicméně na led je nevhodili - Stejskal totiž své velké příležitosti už neproměnil a tak se stadión hattricku nedočkal. Odchod do kabin ale nemusel být pro šumperské stoupence tak veselý. Do tutové gólovky se dostal Šimo, vychytal jej však Maláč.

Stejně jako na konci první třetiny i tu druhou započal šancí Michal Šimo, výsledek jeho snaží měl stejný efekt - žádný. Vychytal jej Maláč. Z protiútoku se snažil prosadil Osina, trefil jen klubko hráčů před brankou. Obdobně skončil i Novosadův pokus. Ve 24. minutě měl obrovskou šanci na holi Jakub Hulva, jenže před takřka prázdnou brankou zakončil těsně mimo. V první vteřině 26. minutě poslal parádní přihrávku Domian Meluzínovi a pro šumperského kapitána už nebyl problém poslat kus černého čehosi do sítě. Zakončovat přitom mohl i Domian, svou vyšperkovanou přihrávkou ale odmítl možnost uvést se divákům ve své premiéře gólem. No, nakonec se přesto dočkal. Draky čtvrtá branka nastartovala ke zlepšenému výkonu a pomalu se na ledě začalo hrát pouze na jednu branku. Rozum nahození Osiny do sítě tečovaným pokusem nedopravil, další gól v zápase mohl přidat i Meluzín. Jenže Pekař na poslední chvíli zasáhl a kotouč z brankové čáry dostal do bezpečí.

Hosté ve svém následném nikterak ničivém útočení nic nevymysleli, spíše Brunec ve svém úniku zahrozil. Jenže tentokrát se Pekař vyznamenal a úřadovala jeho lapačka. Ve 34. minutě mohlo být pro domácí nedobře, i Maláč potvrdil, že chytat umí a perfektním zákrokem uhájil relativně bezpečné vedení domácích. Na mysli se vkrádalo hlavně třetí čtvrtfinále ze sezóny 2006/07, kdy v 51. minutě Draci vedli 4:1, Šternberk však doma během 5 minut srovnal. Tentokrát se nic takového nekonalo. Šumperk držel hru před Pekařem a často hrozil, jenže Drakům v těchto chvílích štěstí nepřálo a hosté odolávali. V závěru navíc mohli hosté vstřelit gól do kabin, nejprve Šima vychytal Maláč, pár vteřin před sirénou pak liknavou rozehrávkou namazal soupeři Blanár a i když kotouč v síti neskončil, dostal od trenéra Režnara na střídačce a posléze i v kabině značně vyčiněno.

Možná i tyto reakce šumperského lodivoda ovlivnily vývoj poslední třetiny. Draci v ní podali nejlepší a z defenzívy nejspíše nejoptimálnější výkon. Hosté marně dobývali šumperskou tvrz. Pouhých 86 vteřin pak Drakům trvalo, než po vstupu z kabin přidali toužebný pátý a snad definitivně uklidňující gól. Hulvovu bombu Pekař ještě vyrazil, nikým nepokryt pohotový Tomáš Sedlák však již zamířil přesně. Pro sjíždějícího zadáka nebyl problém poslat puk do odkryté branky. O minutu později napřáhl Sedlák znovu, Pekař jistě kryl. Ve 4. minutě třetí třetiny proskočil Brunec šternberskému zadákovi u hrazení, hned na to na kruhu napřáhl a Pekař srazil kotouč za branku. Přihrávka Brunce od hrazení ale žádného spoluhráče před brankou nenašla. Na konci 47. minuty dostal trest Holík a hosté se mohli ještě pokusit zvrátit nějak vývoj duelu, jenže nevymysleli na výborně pracující šumperskou defenzívu nic. Naopak po návratu vyloučeného hráče uspěl pošesté Šumperk. Osinův oblouček nešťastně zpracoval jeden ze zadáků soupeře, rukou totiž sklepl kotouč přímo na hůl rozjetého Domiana, který přesnou trefou poslal pozdrav spoluhráčům. Ti se mohou těšit na zápisné, těžko soudit, kolik stojí gól při premiéře v šumperském dresu.

Kdo by čekal, že se zápas začne dohrávat, ten se mýlil. Do šance se znovu tlačil Šimo, jeho akce končila nepřesnou přihrávkou. O poznání lépe si vedli domácí v 52. minutě. Hosté propadli v defenzivě a Novosadovu přihrávku zužitkoval elegantním zakončením Drábek. V 55. minutě při vyloučení Vrtíka stanul před odkrytou brankou hostující bek Pavel Hruška, jenže kotouč minul. Tím však začala nepříliš povedená koncovka zápasu ze šumperské strany. Hosté i za rozhodnutého stavu chtěli hrát a sympatická bojovnost se jim vyplácela. V 56. minutě dostal nečekaně na hůl kotouč Daniel Tomášek, na Maláče však nestačil. Vysvobození posledních minut nepřinesla ani přesilovka při vyloučení Stříteského, do šance se naopak řítil Šimo. Toho ale Maláč vychytal a stadiónem se mohly naplno spustit oslavy prvního vítězství v sérii. Nešťastnou tečkou je zranění Radka Meidla, který v čistém souboji špatně došlápl a podle posledních zpráv je z toho problém s kolenem.

Draci navázali na tři výhry ze závěru základní části a na svém ledě opět uspěli, když přehráli šestibrankovým rozdílem Šternberk. Odveta je na pořadu již ve čtvrtek na ledě soupeře, fan club pořádá na utkání autobusový zájezd. Jeden autobus je beznadějně plný, z druhého zbývá ještě polovina míst. Pokud máte zájem, hlaste se na telefonním čísle 604 549 389. Cena zájezdu je 50 korun a odjezd je od Domu kultury v 16:00.