Vítězné ovoce ani v Prostějově, Hanáci rozhodli o své radosti v samostatných nájezdech

Martin Schwarz, Radim Nemela, středa 3.12.2014
Čtyřem porážkám za sebou museli vzdorovat šumperští draci, když zajížděli na led Prostějova. Derby s nedalekými Jestřáby mělo přinést nejen krajskou podívanou, ale také důležitý bodový zisk pro některý z mančaftů. Domácí nejdříve unikli do vedení 2:0, jenže před koncem úvodní části stihl za modrožluté snížit Michal Velecký. Prostřední dějství se potom neslo ve znamení čekání na další zásah, nikdo ale nezměnil cifry na světelné tabuli. A tak měla rozhodnout závěrečná perioda. Mnoho šancí, ale zároveň jistí muži v brankových konstrukcích na obou stranách barikády. Až při 55. minutě dotáhl výsledek PATRIK MOSKAL, který tak poslal duel do prodloužení. Rozhodnutí přivanuly až samostatné nájezdy, když je pro sebe získali domácí.
31.kolo středa 3.12.2014
LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2sn
(2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Matuš (Roupec, Meidl), 5. Indra (Venkrbec, Husák), rozh. náj. Roupec – 15. Velecký (Moskal, Vachutka), 55. Moskal (Sedlák, Vrdlovec). Rozhodčí: Doležal, Mrkva – Bryška, Skopal. Vyloučení: 6:7, navíc Indra (PRO) 5 + do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 950. Střely na branku: 24:58. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Šimboch – Kolibár, Roupec, Matyáš, Husák, Malý, Jedlička, Hawlík – Kovařík, Meidl R., Meidl V. – Coufal, Stejskal, Venkrbec – Indra, Cinciala, Kajaba – Matuš, Duba, Moučka
Koutský – Bail, Holík, Sedlák, Gewiese, Prokop, Drtil – Haas, Vrdlovec, Velecký – Staněk, Moskal, Žalčík – Brunec, Plášek, Popelka – Vachutka, Illeš, Blahutka – Cink, Kužílek

Druhé domácí derby se Šumperkem začalo pro Jestřáby skvěle, dostali hned v úvodu výhodu přesilové hry, kterou dokázal dorážkou využít talentovaný mladík Radim Matuš a poslal Hanáky do vedení. Ještě veseleji bylo o dvě minuty později když za záda Koutského poslal kotouč Marek Indra a zařídil dvoubrankový náskok pro domácí celek. Další důležitý moment prvního dějství přišel v patnácté minutě, kdy měli hosté výhodu jednoho muže v poli a tu dokázali využít zásluhou Michala Veleckého, který nedal Šimbochovi šanci. Ještě před první sirénou měl Šumperk znovu početní výhodu po faulu Ciencialy, tahle nicméně zůstala nevyužita a tak se týmy s první třetinou loučily za příznivého stavu pro domácí, kteří vedli 2:1.

Druhá třetina začala svižně několika spálenými šancemi na obou stranách, za domácí byli neuspěšnými exekutory slušných pozic Coufal a Duba, na druhé pak Moskal. Další nebezpečí přišlo opět z šumperských holí, když Brunec orazítkoval horní tyč branky střežené Jurajem Šimbochem. Jediný stav, který se ve druhé třetině měnil byl ten, kolik hráčů se na ledě nachází a právě, když se hrálo v nestandartním počtu, konkrétně zkrácené přesilovce Jestřábů, měli při závaru před brankou velikou šanci Kolibár s Meidlem, Koutský ji však dokázal s přispěním obrany a štěstí zlikvidovat. Podruhé se tak šlo do šaten se stejným skóre jako po první části.

Třetí třeina toho ze svého úvodu přiliš zajímavého nenabídla, v první půlce této dvacetiminutovka byla vlastně jediným výraznějším momentem neproměněná přesilovka domácího celku. To se změnilo v padesáté minutě, když byl po sporném zákroku poslán do šaten Marek Indra za úder do oblasti hlavy a krku, proti tomu dosti důrazně prostestoval jak útočník sám, tak i domácí fanoušci, nicméně to neodvrátilo dlouhou početní převahu Draků. Už už to vypadalo, že ji Hanáci dokáží ubránit, nicméně radost jim byla zkažena necelou minutu před upršením trestu, když Sedlák našel Patrika Moskala, který lehkou tečí poslal kotouč za slovenského gólmana ve službách Prostějova. Branka hosty pochopitelně nakopla a Šimboch se musel před koncem třetiny ještě činit, nicméně po šedesáti minutách svítilo na tabuli skóre 2:2 a musel rozhodovat až čas nad rámec klasické hrací doby.

Když prodloužení nepřineslo žádné rozuzlení, přišly na řadu samostatné nájezdy. Ty v první sérii nenašly úspěšného exekutora, v té druhé však již ano. Po neproměném nájezdu ze strany hostů se kotouče chopil velice dobře hrající Radim Matuš a dokázal překonat Koutského. Drama však nebylo u konce, za Šumperk se rozjel Tomáš Sedlák a střelou mezi betony Šimbocha srovnal. Poté se však kotouče chopil nejproduktivnější Jestřáb David Roupec, který si s klidem Angličana najel na pravou stranu a dokázal Koutského vymíchat tak, že rozhodl o bonusovém bodu pro Jestřáby.