Veterán Plášek válel jako mládenec! Díky jeho čtyřem bodům Šumperk porazil Most

Dominik Mihailescu, Martin Schwarz, pondělí 16.2.2015
Šumperští hokejisté nastoupili k dalšímu utkání proti stejnému soupeři. Tentokráte však mělo utkání úplně jiný spád. Mostečtí sice vedli po první periodě po brance Ryzáka, avšak draci dokázali otočit utkání v prostřední části hry. Ve třetí třetině padlo šest branek. KAREL PLÁŠEK, který vstřelil ve dvou předchozích periodách branku, dokázal v této na dvě asistoval. Poslední gól utkání vstřelil Daniel Vachutka, který krásnou kličkou nedal Chabrovi šanci. Šumperští hokejisté tedy dokázali porazit Most výsledkem 7:4. Ve středu odehrají draci utkání v Prostějově, kterému jde o záchranu. Dokáží šumperští hokejisté bodovat zde?
oUdr5 pondělí 16.2.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
5:0
(0:1, 3:1, 4:2)
Statistiky z řádně odehraného utkání před kontumací:
Branky a nahrávky: 21. Plášek (Popelka), 37. Vachutka (Berger), 37. Plášek (Haas, Popelka), 45. Brunec (Plášek, Popelka), 46. Gewiese (Moskal, Brunec), 54. Haas (Plášek), 56. Vachutka – 16. Ryzák (Musil, Zavřel), 22. Smolka (TS), 44. Písařík (Černý, Procházka), 52. Ryzák (Válek). Rozhodčí: Kubičík – Kašík, Wesley. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 316. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 7:4.
Zelenka – Novotný, Bail, Gewiese, Prokop, Drtil, Slavík, Žáček – Haas M., Plášek, Popelka – Brunec, Moskal, Sedlák – Rimmel, Berger, Vachutka
Chabr – Hora, Kříž, Černý, Procházka, Kokeš, Havelka, Ryzák – Nedrda, Alinč, Slavíček – Bojer, Smolka, Písařík – Mical, Havlíček, Budínský – Zavřel, Válek, Musil

Utkání bylo později kontumováno v poměru 5:0 ve prospěch domácího týmu za neoprávněný start hráče hostů Pavla Písaříka.

Třetí utkání skupiny O udržení a druhé během několika hodin. Na Šumperk čekal náročný program také v následujících dnech, přestože hokejisté Salithu mají dávno největší starosti za sebou. Stejně jako v neděli, také v rámci pondělního podvečera sestava Radka Kučery vyzvala severočeský Most. Naposledy v sezóně 2014/2015 se tak modrožlutí postavili vstříc sokovi, jehož velmi často potkávali v předchozích měsících i letech. První duel v play-out Šumperští ovládli poměrem 4:3 v samostatných nájezdech, odveta nakonec přinesla ještě více branek.

Naprosto stejné sestavy beze změny. Také výsledek se na světelné tabuli dlouho vyvíjel podobně tomu nedělnímu. Zahajovací pětiminutovka emoce v přítomných divácích příliš nevyvolala, to až o chvíli později Karel Plášek promrhal první větší příležitost Šumperka, během přesilové hry. Radovat se draci nemohli ani na začátku 9. minuty, forvard Patrik Moskal trefil pouze tyčku Chabrovy klece. Ve druhé desetiminutovce první části se do tlaku dostali i hosté, první možnosti Válka a Bojera však stačil šumperský ochránce branky Daniel Zelenka zastavit. Na puk ovšem nedosáhl v 16. minutě. Marek RYZÁK zůstal v mezikruží nepokrytý a s klidem na hokejce zavěsil – 0:1. Mostečtí po první třetině vedli.

Prostřední dějství přineslo daleko více nejen akce, ale také gólů na obou stranách barikády. Hned v úvodní minutě druhé třetiny se parádní střelou do pravého horního růžku blýskl Karel PLÁŠEK, na jeho srovnání na 1:1 ale odpověděl jen o necelé dvě minuty později z trestného střílení Pavel SMOLKA - 1:2. Vyloučeni následně byli postupně Marek Ryzák i obránce Tomáš Procházka, ale draci jejich prohřešky gólem netrestali. Publikum Šumperka se dočkalo znovu až ve 37. minutě, Daniel VACHUTKA našel místo pod lapačkou Dominika Chabra. Na rozjezdu následující minuty ke všemu Marek Haas přesně přistrčil touš na hůl Karla PLÁŠEKA, zkušený matador se prosadil podruhé v zápase. Salith vedl po prostřední části 3:2.

Brankostroj neměl končit ani v poslední dvacetiminutovce. První drama zajistil na jejím začátku Severočech Pavel PÍSAŘÍK, mladý talent vstřelil puk do sítě těsně po návratu vyloučeného Tomáše Brunce do hry – 3:3. Vzápětí ale právě Tomáš BRUNEC vrátil Kučerově partě vedení zpátky, to se blížila ke konci 45. minuta – 4:3. Neuteklo ani dalších šedesát vteřin a rozdíl tvořil dvě branky. Odchovanec Šumperka a obránce Petr GEWIESE s přehledem zasunul za gólmana hostí – 5:3.

Druhý zásah duelu však slavil i Martin RYZÁK, jeho překvapivá teč před Zelenkou zaskočila tribuny – 5:4. A pak už gól v oslabení, Karel Plášek nachystal pryž pro Marka HAASE, jenž poslal šestý puk za Chabra. Z důrazu na branku těžil Daniel VACHUTKA, který svou druhou trefou utkání určil konečné skóre střetnutí. Salith také ve druhém klání proti Severočechům uspěl, nyní už v základní hrací době. Salith Šumperk – HC Most 7:4.