Venku znovu neúspěšně, Šumperk dostal v Kadani sedm branek

Martin Schwarz, Filip De Bolle, Jaroslav Svoboda, středa 10.10.2012
Š u m p e r k Ani tentokrát se to nepodařilo. Draci se střelecky trápili i při dalším venkovním zápase, přestože zavítali na led úplně posledního celku ligy z Kadaně. Družina pod vedením Radka Kučery doplatila zejména na využité přesilovky soupeře, které rozhodly celé klání mezi oběma kluby. Domácí šli do vedení už v první třetině a od té doby už jej nepustili, ve druhé části přidali po jednobrankové první třetině tři góly navrch. Po prostřední třetině vedla Kadaň 4:0. Sportovní klub pokračoval střelecky i v závěru utkání, nakonec se trefili i Šumperští. Jedinou branku Draků vsítil DANIEL VRDLOVEC, jenž upravil na 5:1. Kadaň pak ještě stihla završit výsledek na konečných 7:1.
10.kolo středa 10.10.2012
SK Trhači Kadaň - DRACI PARS ŠUMPERK
7:1
(1:0, 3:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 12. Gajovský (Jíra, Rutta), 26. Rutta (Macháček), 37. Pavlas (Stoklasa, Charousek), 38. Hrabák (Jíra, Gajovský), 45. Ton (Chlouba, Hanták), 54. Hanták (Chlouba), 56. Gajovský (Jíra) - 50. Vrdlovec (Stoklasa). Rozhodčí: Jílek - Bosák, Šmika. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:1. Diváci: 190. Střely na branku: 39:26. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.
Hanuljak - Macháček, Rutta, Opalek, Pavlas, Trefný, Mazanec, Schmidt, Szakal - Hrabák, Gajovský, Jíra - Seman, Charousek, Račuk - Ton, Hanták, Chlouba - Andres, Kůs, Stoklasa
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Suchý, Pastor - Haas, Plášek, Staněk, Stoklasa, Hulva, Vrdlovec, Cink, Skoumal, Červenka, Kindl, Rufer

Domácí hokejisté vyrukovali do utkání s novým trenérským triem a začali aktivně, pomohla jim také rychlá přesilová hra. V té se do velké šance dostal Jíra, zakončující do odkryté branky, ale Štůrala se včas přemístil. Na druhé straně se do brejku dral Staněk, neměl správnou rychlost a domácí obránce ho stihl obrat o kotouč. Oba týmy si nedokázaly vytvořit souvislejší tlak až do 11. minuty, když se domácím naskytla 71 vteřin dlouhá přesilová hra 5 proti 3. V té domácí kompletně rozebrali obranu soupeře a po ose Staněk-Rutta-Jíra zakončoval Gajovský do odkryté branky.

Na druhé straně se v pokračující přesilové hře domácích dostal k nebezpečné střele Vrdlovec, Hanuljak skvělým zákrokem udržel jednobrankové vedení domácích. O minutu později se prezentoval střelou od modré Holík a jeho rána jen těsně minula horní tyč. Na druhé straně se po chybě obrany dostal k puku Jíra a i přes dva obránce nalepené na zádech holí dokázal zakončit. Štůrala si s jeho pokusem poradil.

Draci začali druhou třetinu přesilovou hrou, která se příliš nepovedla. Na druhé straně dostali domácí brzy stejnou výhodu a narozdíl od hostů s ní naložili lépe. Macháček našel úplně volného Ruttu a ten zakončil do odkryté branky, situace velmi podobná první brance. A o chvíli později to mohlo být o tři branky. Ton ale sám před brankou trefil jen břevno. Na druhé straně z okamžitého protiútoku zahrozil Hulva, jeho střela způsobila Hanuljakovi velké problémy, v síti však neskončila.

Ve 32. minutě tečoval nepřesně puk Trefný, o chvíli později přestřelil ve veliké šanci Gajovský. Naopak Draci se v přesilovkách zase spíše trápili. Stejná výhoda přitom byla velkou zbraní domácích, kteří díky početní výhodě vsítili i třetí branku. Puk po ose Charousek-Petr Stoklasa skončil u Pavlase,který tvrdou ranou od modré s trochou štěstí zvýšil. Klíčovým pak byla branka, která padla hned vzápětí. Autorem byl Hrabák, který dostal puk za záda hostujícího strážce. Dvě vteřiny před koncem třetiny mohl zvýšit ještě Andres, ale své trestné střílení nezužitkoval.

Třetí třetina začala velice vlažně. Nejdříve v dobré šanci ztroskotal Ton, poté již domácí uspěli. Chlouba zavezl puk před branku, odkud mu jej sice Štůrala vypíchl, ovšem pouze k Tonovi. Ten zakončil do odkryté branky bez nejmenších problémů. O chvíli později pálil Hrabák sám z kruhu jen do připraveného brankáře. Šumperk se ocitl v dobré příležisti při střele Rufera, ale Hanuljak nechtěl povolit hostům ani čestný úspěch. Nakonec stejně kapituloval. O snížení se v přesilové hře postaral přesnou střelou od modré Vrdlovec.

Bohužel domácí neztratili chuť střílet branky. V 54. minutě dorazil Hanták Chloubovu střelu a rozdíl byl tak znovu na 5 brankách. O poslední gól domácích se postaral Gajovský po samostatném úniku a přesné střele do šibenice. Za hosty se snažil o snížení znovu Vrdlovec, ale nadvakrát nepřekonal Hanuljaka. Neúspěšný duel pak již skončil za stavu 1:7 z pohledu Draků, kteří tak opět budou moci přemýšlet nad tím, kde se na ledě soupeře stala chyba. A hlavně, jak se jí příště vyvarovat.

Zdeněk Skořepa, SK Kadaň: Předvedli jsme od první minuty týmový výkon. Hosty jsme nepouštěli do šancí, všichni hráči dodržovali co měli a hráli obětavě. Hlídali jsme výborně oslabení, které nám dříve nešlo. Dnes jsme hráli koncentrovaně a hlavně týmově. Byl to výborný výkon týmu.
Radek Kučera, Salith Šumperk: Hodnotit zápas, ve kterém prohrajete 1:7, nelze jinak než špatně. Duel byl rozhodnut v druhé třetině, když jsme dostali 3 góly v oslabení. Nedostávali jsme se do šancí a měli jsme málo střel, i kvůli tomu jsme prohráli. Celkově jsme dnes působili špatně a rozhodně ne jako tým.