VÝBORNÁ PRÁCE! Draci vydřeli proti Vsetínu bod, padli až v prodloužení

Martin Schwarz, sobota 19.11.2016
Spoustu branek a šancí nabídlo utkání 20. kola mezi Šumperkem a Vsetínem, nesoucí se ve znamení boje proti rakovině. Valaši nejdříve vedli na severní Moravě o tři branky, ale Draci postupně umazali náskok favorita a po čtyřiceti minutách hry týmy odcházely do kabin za vyrovnaného skóre 3:3. To zpátky na svou stranu zvrátil lídr tabulky hned po startu závěrečného dějství, když ve 43. minutě propálil Zavadila Čech. Zhruba pět minut před koncem však udeřil DANIEL HROCH, který zasunutím puku za Šurého poslal mač do prodloužení. V něm velmi rychle rozhodl hostující Vávra.
20.kolo sobota 19.11.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - VHK ROBE Vsetín
4:5p
(0:1, 3:2, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Vachutka (Drtil, Sedlák), 35. Novosad (Ostřanský), 40. Janota (Sedláček), 55. Hroch (Cink, Fischer)– 2. Vrba (Kajaba, Žák) 22. Janáček (Ostrčil, Pokorný) 24. Hořanský (Daněk, Hrazdíra) 43. Čech (Kajaba, Šilhavý) 61. Vávra (Kucharczyk, Mojžíš). Rozhodčí: Dědek – Bubela, Zedník. Vyloučení: 6:7, navíc Cink (SUM) 10 minut OT a Janáček (VSE) 10 minut OT. Využití: 2:2. Diváci: 870. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Zavadil – Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč, Řezáč, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Hroch, Fischer – Langr, Brida
Šurý – Mojžíš, Ostrčil, Janáček, Hryciow, Stuchlík, Žák, Vrba – Finsterle, Vávra, Kucharczyk – Kolařík, Pokorný, Zúbek – Kajaba, Šilhavý, Čech – Daněk, Hořanský, Hrazdira

Ke speciálnímu utkání věnovanému boji proti rakovině se postavili hokejisté Šumperka a Vsetína. Oba týmy poměřily síly během jednoho týdne podruhé, v rámci akce Movember na sebe oblékly třetí varianty dresů – domácí bílé trikoty a hosté černé provedení převleků.

Sobotní podívaná začala pěkně zostra, ani jedna strana barikády se nenechala zahanbit a brankáři měli spoustu práce. Nejdříve Matějka prověřil v úvodní minutě Šurého, aby na sklonku 2. minuty otevřel skóre vsetínský Michal STUCHLÍK. Ten vypálil z dálky od domácí střídačky a Zavadilovi propadl kotouč výstrojí do sítě – 0:1. O několik okamžiků později šanci na vyrovnání prováhali Cink s Hrochem, ale přečíslení dva na jednoho nedokázali přesně zakončit.

Těsně před polovinou úvodní periody Valaši neproměnili první početní výhodu zápasu a v koncovce se při přesilovce trápili i Šumperští, ve 14. minutě nestačil doklepnout do sítě od gólmana odražený kotouč nikdo v bílém dresu. Zhruba minutu před první sirénou vytáhl krásný zásah lapačkou Zavadil proti pumelici Mojžíše. Vsetín odcházel do kabin s těsným náskokem 1:0.

Podobně jako úvodní část, i ta prostřední začala daleko lépe pro Valašský hokejový klub. Na světelné tabuli běžela teprve 22. minuta, když Martin JANÁČEK napřáhl za pravým kruhem a propálil vše, včetně brankáře Draků – 0:2. A bylo ještě hůře pro partu Aleše Flašara. O necelé dvě minuty později zůstal úplně volný před Zavadilem Adam HOŘANSKÝ, jenž nepohrdl vyloženou možností a zavěsil puk do horní poloviny klece – 0:3.

Nicméně Severomoravané nesložili zbraně. Na konci 30. minuty poslali rozhodčí za katr hostujícího Žáka a Draci tentokráte přesilovku proměnili. Daniel VACHUTKA dorazil kotouč do poloviny odkryté svatyně a Šumperk byl zpátky v utkání – 1:3. Domácím ve druhé třetině přesilovky fungovaly, už ve 35. minutě se šumperský zimák podruhé otřásl v základech, Zdeněk NOVOSAD vyslal touš do branky z prostoru před zařízením – 2:3. Euforii dvě vteřiny před odchodem do šaten zajistil Pavel SEDLÁČEK, ten nezaváhal, když zůstal osamocený před brankovištěm, zavěsil puk do klece – 3:3.

Již ve 43. minutě ale znovu zvedali ruce nad hlavy hráči vedoucího mužstva druhé ligy – skupiny Východ. Zmatku před domácím gólmanem zužitkoval Filip ČECH, který se stejně jako v pondělí pod vrcholky Jeseníků střelecky prosadil – 3:4. Utkání však mířilo do prodloužení, v 55. minutě zasunul po ledě za brankáře Šurého pryž Daniel HROCH - 4:4. Nastavenou pětiminutovku pak rychle ukončil Tomáš VÁVRA, zařídil bod navíc pro Valachy. Šumperk – Vsetín 4:5 po prodloužení.

Aleš Flašar (Šumperk): Musím hráčům poděkovat, podali dnes rozhodně jeden z nejlepších výkonů v letošní sezóně. Za stavu 0:3 by na nás už někdo těžko vsázel, ale dokázali jsme se do utkání vrátit a ještě z něj udělat drama. Pokud se Vsetínem uhrajete jakýkoliv bod, tak je to dobrý, dnes jsme však trošku zklamaní, měli jsme na to získat více. Výsledek je pro nás trochu smolný. Soupeř ale trestal každou naší chybu, kádr má přesně na toto stavěný.

Luboš Jenáček (Vsetín): Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. To se ukázalo už v dohrávce v pondělí, kdy jsme rozhodli až v poslední třetině. Šumperk má dobrý tým a je to jeden ze soupeřů, co chce hrát hokej a to je dobře. Dnešní zápas měl dobré parametry. Domácí hráli s absolutním nasazením, s chutí a hodně nás prověřili. Pro nás to bylo hodně těžké. Byli jsme blízko konce naší vítězné série. Jsme rádi, že jsme utkání nakonec zvládli. I tak nám utkání ukázalo hodně věcí, na kterých musíme pracovat. Pokud vedeme 3:0, tak bychom měli už zápas zvládnout. Nepodali jsme úplně optimální výkon. Udělali jsme velké individuální chyby, které by se neměly stávat, ale stalo se. Jsme rádi za druhý bonusový bod. Máme nyní dva dny volno, kluci si odpočinou a pak se budeme připravovat na sobotní domácí zápas s Technikou.