Tentokrát již Draci na Kohouty nestačili, Tábor zvítězil 5:2

Jaroslav Svoboda, pondělí 26.10.2009
T á b o r - Svatopluk Číhal poprvé s Draky neuspěl. Na ledě táborských Kohoutů podlehl Šumperk 2:5, když první dva nesmírně důležité góly obdržel při vlastních oslabeních. Na 1:3 pak snížil Jiří Hašek a Drakům se dokonce ve vlastním oslabení podařilo přiblížit na rozdíl jediné branky. Radim Antonovič využil Haškovy přihrávky. To však bylo vše, hned vzápětí taktéž ve vlastním oslabení skóroval Tomáš Mertl a Drakům nepomohla ani dlouhá závěrečná power-play. V ní zářil domácí brankář Pavel Francouz, který si následně připsal i asistenci. Po Francouzově kontaktu s kotoučem totiž skóroval přes celé kluziště Martin Havran.
14.kolo pondělí 26.10.2009
HC Kohouti Tábor - DRACI PARS ŠUMPERK
5:2
(1:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Kotaška (Šperger), 22. Nedorost (Kotaška, Mertl), 28. Červený (Mertl), 45. Mertl, 60. Havran (Francouz) - 32. Hašek (Antonovič, Brynecký), 43. Antonovič (Hašek). Rozhodčí: Kubičík - Skopal, Reich. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1240. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
Francouz - Černý, Havran, Kanov, Kotaška, Kudrna, Lukáč, Poživil - Červený, Kocar, Kuchejda, Matušík, Mertl, Mrkvička, Nedorost, A. Padělek, I. Padělek, Rod, Stejskal, Šperger, Štrba
Hylák - Vosátko, Ondráček, T. Sedlák, Chatrnúch, Rimmel, Zukal, Novajovský - Hrňa, Brynecký, Hašek - Vymazal, Z. Sedlák, Hulva - Pekr, Meluzín, Podešva - Antonovič, Noga, Janečka - Orsava

Šumperk odjel do Tábora bojovat s předposledním týmem tabulky o udržení bezprostředního kontaktu, zápas se však Drakům nepodařil. Ze začátku utkání však dlouho diváci čekali na pořádný vzruch. Ve třetí minutě sice pálil domácí Havran, ale s jeho ránou si Hylák v poklidu poradil. Další pořádný pokus si připsali domácí až v sedmé minutě díky Černému, i tentokrát však zůstal Hylák v poklidu, Chatrnúch totiž střelecký pokus ztečoval mimo. První branka zápasu padla v 15. minutě, kdy Kotaška dotlačil kotouč do poloprázdné branky po nahrávce Špergera.

Druhá třetina pak opět skončila jednogólovým vítězstvím Tábora. Domácí do ní vstoupili bleskově a opět se prosadili v přesilovce, tentokrát 5 na 3. Uspěl zkušený David Nedorost. Táborští pak dostali další výhodu dvojnásobné přesilovku, tu ale již nevyužili. Ve 28. minutě se přesto dostali Kohouti do tříbrankového vedení. Rudolf Červený poslal odražený kotouč do prázdné branky. Šumperk se pak relativně brzo vrátil do dvoubrankového kontaktu, když krásnou střelou poslal kotouč do šibenice Francouzovy branky. Do konce třetiny ještě zkoušeli štěstí Červený i Ondráček, oba však brankáře soupeře nepřekonali.

Jiskru naděje vykřesal pro hosty na začátku 43. minuty Antonovič, který při vyloučení Chatrnúcha dokázal skórovat v oslabení Draků. Podobný kousek se ale povedl i domácím, kdy Tomáš Mertl taktéž v oslabení překonal Hyláka a Tábor se znovu dostal do dvougólového vedení. Ve 48. minutě minul ve střelecké pozici Štrba, od té doby však již byli aktivnější jen hosté. Při vyloučení Roda musel čelit Francouz spršce střel, k šumperské smůle však odolal. Stejně uspěl i proti ráně Podešvy. Tlak Draků na domácí celek rostl a ještě tomu pomohl svým vyloučením Červený. Šumperk několikrát sahal po skórování, jenže Francouz opět pochytal další várku střel. A tak mohl při dlouhé závěrečné power-play uspět a dát skóre definitivní podobu Martin Havran.