Šumperk znovu rychle vedl, nakonec opět prohrál

Jaroslav Svoboda, Vladimír Müller, Michal Berg, Vladimír Müller, Michal Berg, čtvrtek 31.7.2008
O p a v a - Šumperským hokejistům se vstup do sezóny nedaří. Po prohře na ledě Olomouce si dnes museli Draci vytrpět výsledkový debakl v Opavě. Ačkoliv hned v první minutě otevřel skóre Roman Meluzín, domácí Slezan ještě do konce první třetiny srovnal brankou Tomáše Měcha. Ten také v poslední minutě upravil skóre do konečné podoby. Zatímco si Opava po úvodní prohře s polským Janowem připsala první výhru v sezóně, Draci tak musí čekat na vítěznou radost přinejmenším do úterý, kdy v odvetě přivítají svého dnešního hostitele. Aktualizováno.
příp čtvrtek 31.7.2008
Hokejový klub Opava s.r.o. - DRACI PARS ŠUMPERK
5:1
(1:1, 2:0, 2:0)
Branky: 5. Měch (Černý, J.Čavrk), 31. Polok (J.Čavrk), 36. Suchý (Plánovský), 47. Mlýnek (Herman, Ondrušek), 60. Měch (Černý) - 1. Meluzín (Kubala). Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. Diváci: 120.
Masný - Kukol, Vitásek, J.Čavrk, Ondrušek, Plánovský - Černý, Měch, Suchánek - Kovalovský, Polok, Kocián - Chalupa, Grofek, Suchý - Herman, Mlýnek, A.Čavrk
Maláč (41. Peksa) - Kubala, Holík, Vrtík, Blanár, Osina, Ondráček, Hanousek - Ambruz, Bařica, Meluzín - Novosad, Ohnutek, Stejskal - Fischer, Čížek, Martinka - Přikryl, Šula, Malý - Šindler

Již po 38 vteřinách našel hostující Kubala přesně hůl rozjetého Meluzína, který svůj nájezd zakončil střelou, jenž propadla za záda Radka Masného v brance domácích. Hosté se z vedení neradovali příliš dlouho. Již v 5. minutě střílel Čavrk od modré, Maláč puk pouze vyrazil a nejrychleji se před bránou zorientoval Měch který vyrovnal. Hosté v druhé části první třetiny trošku převzali iniciativu ale ani Novosad ani Ondrášek své šance na vedení nevyužili. Největší šanci domácích měl na hokejce Chalupa ale Maláč se vytáhl.

Ve druhé části měl puk na svých hokejkách častěji domácí tým. Své obrovské příležitosti neproměnili napřed Planovský a o chvíli později i Černý. V 31. minutě napřed pálil Čavrk v přesilovce do tyče Maláčovi branky, ten dokázal odražený puk zkrotit. O chvíli později znovu Čavrk pálil od modré, puk těsně před brankářem hostí tečoval Polok a domácí rázem vedli. Obraz hry se po obdržené brance příliš nezměnil Slezan byl nadále lepším týmem. Šance Šumperku končili na dnes spolehlivě chytajícím Masném. V 36. minutě našel Planovský najetého Suchého, který si vychutnal Maláče. Nejprve ho položil na led a pak pohodlně zasunul puk do odkrýté branky. V závěru třetiny pak ještě Grofek nastřelil tyč.

Ani třetí třetina nezměnila vývoj zápasu. I když šancí moc nebylo. Za zmínku stojí pěkná střela hostujícího Osiny, která zaměstnala domácího brankaře. V 47.minutě se puk po ose Ondrušek, Herman, Mlýnek ocitl počtvrté v hostující svatyni, kterou již nehájil Maláč ale střídající Peksa. V poslední minutě ještě Černý s Měchem ve vlastním oslabení rozebrali hostující obranu a stanovili tak konečné skóre zápasu na 5:1.

Petr Rutar (Šumperk): Vstřelili jsme rychlou branku, pak nám ale Opava s výjimkou přesilovek, kdy jsme měli asi tři střely na branku, skoro 50 minut nepůjčila puk, takže vlastně není moc co hodnotit. Domácí byli lepší v základních herních činnostech jako třeba bruslení, to nám dnes hlavně chybělo. Domácí měli mnohem lepší pohyb. V prvních dvou přípravných zápasech spolehlivě chytal brankář, s ním můžu být spokojen, jinak zatím po dvou zápasech ve třech dnech nechci ten tým moc hodnotit.

Karel Suchánek (Opava): Vítězství nás potěšilo, přípravné utkání se silným soupeřem určitě splnilo účel, protože Šumperk nasadil kompletní sestavu. Hráli jsme rychlý kombinační hokej a myslím, že se na tu hru dalo dívat. Nasadili jsme taky jeden útok juniorů a určitě nezklamali, svým pohybem dělali soupeři problémy.